USA Gymnastics Open Championships begins June 2
posted on 05/27/2011

INDIANAPOLIS, Ind., May 27, 2011 – More than 770 young women from 34 states are expected to compete in this year's 2011 USA Gymnastics Open Championships, June 2-5, at the ESPN Wide World of Sports Complex at Walt Disney World Resort near Orlando, Fla. The four-day event is a nationwide invitational for women's gymnastics Levels 4-8 and rhythmic gymnastics Levels 4-6, where both individual and club team champions will be named along with an overall 2011 Club Team Champion for both women and rhythmic. A women's gymnastics National Elite Qualifier will also be conducted in conjunction with this event. The USA Gymnastics Open Championships is part of the inaugural ESPN RISE Girls Showcase.

Women's gymnastics has a field of 432 gymnasts for the Open Championships and the National Elite Qualifier, with 342 athletes competing in rhythmic gymnastics. Rhythmic gymnastics also has four gymnasts from Puerto Rico in the field. The complete field list, by event, is listed below.

Immediately following the Open Championships, the U.S. Rhythmic Classic, an international rhythmic gymnastics competition, and the Junior Olympic Rhythmic Gymnastics Optional Championships and Invitational for Levels 7-10 will be held at the HP Field House at the ESPN Wide World of Sports Complex, June 8-12. All of the gymnastics events held at the ESPN Wide World of Sports Complex are part of the ESPN Rise Girls Showcase, the three-week sports festival celebrating female sports that will involve nearly 15,000 elite and recreational female athletes competing in basketball, gymnastics, softball, taekwondo and volleyball June 2-22.

The competition schedule for the USA Gymnastics Open Championships at the Jostens Center is:

  • Thursday, June 2
    Rhythmic gymnastics: Future Stars test, 5 p.m.
  • Friday, June 3:
    Women's gymnastics: Pre-Op, 10 a.m.; Level 4, 1 p.m.; Level 4, 6 p.m.
    Rhythmic gymnastics: Level 4 – 8:30 a.m., 9:40 a.m., 11 a.m., 1:30 p.m., 2:35 p.m., 3:45 p.m.; Level 5 – 4:30 p.m.
  • Saturday, June 4:
    Women's gymnastics: Level 5 – 8:30 a.m. and 12 p.m.; Level 7 – 3:15 p.m.; Elite compulsory (traditional format) – 6:45 p.m.
    Rhythmic gymnastics: Level 5 – 8:30 a.m., 10:05 a.m., 11:40 a.m., 1:45 p.m., 3:30 p.m., 5:30 p.m.
  • Sunday, June 5:
    Women's gymnastics: Levels 6 and 8, 8:30 a.m.; Elite Qualifier (traditional format), 1:55 p.m. (Hopes), 3:45 p.m. and 7:45 p.m.
    Rhythmic gymnastics: Beginner Groups – 8:30 a.m.; Level 6 –9:30 a.m., 12 p.m., 2:50 p.m., 4:10 p.m., 6 p.m., 7:45 p.m.

Individual awards will be given for each age group in each session. Age groups will be established by dividing the athletes in each session into groups as determined by actual birth dates.

Club teams will be comprised of a minimum of three gymnasts per club. The top three club team champions will be awarded in each session. Team scores will be determined by adding the top three scores in each event. The top three overall club team champions will be named at the conclusion of the event.

For more information, click here.

Background information
ESPN Wide World of Sports Complex. ESPN Wide World of Sports Complex, which hosts more than 300 events a year, is the leading multi-sport venue for amateur and professional sports in the United States, accommodating 70 different sports and athletes from more than 70 countries. Designed to take youth sports to the next level, the 230-acre facility features the ESPN Innovation Lab, a real-world testing ground for the ESPN Emerging Technology Group to develop ground-breaking on-air products like Ball Track and ESPN Snap Zoom, as well as development of its new 3-D television channel. In addition, the complex features 56 high-definition cameras (42 robotic, 10 hand-held and four studio) and 40 high-definition video screens, including three jumbo screens, that can capture and display footage from any event taking place at the complex. The camera and video screens, as well as a 20-zone audio system, are controlled through the state-of-the-art HD and 3-D Broadcast Center that features eight edit bays and links to ESPN facilities in Bristol, Conn., New York and Los Angeles. For more information, visit www.wdwnews.com for press releases, photos and videos. Follow us on Twitter at @DisneySports.

USA Gymnastics. Based in Indianapolis, USA Gymnastics is the national governing body for gymnastics in the United States. Its mission is to encourage participation and the pursuit of excellence in the sport. Its disciplines include men's and women's artistic gymnastics, rhythmic gymnastics, trampoline and tumbling, acrobatic gymnastics and group gymnastics. For more information, log on to www.usagym.org.

Field for the USA Gymnastics Open Championships
Organized by event, then state, and alphabetically by club

Women's gymnastics

Open Championships

Alabama
Alexis Smith, Rehobeth, Ala., Edgewater Gymnastics Academy, Level 8

Arkansas
Kara Reaves, Texarkana, Ark., North East Texas Elite Gymnastics, Level 6
Autumn Underwood, Texarkana, Ark., North East Texas Elite Gymnastics, Level 4

Colorado
Carley Beeman, Golden, Colo., The International Gymnastics Academy of the Rockies, Level 6
Gigi Borghi, Arvada, Colo., The International Gymnastics Academy of the Rockies, Level 6
Tessa Dine, Arvada, Colo., The International Gymnastics Academy of the Rockies, Level 6
Isabel Gregersen, Arvada, Colo., The International Gymnastics Academy of the Rockies, Level 6
Lauren Letzsch, Golden, Colo., The International Gymnastics Academy of the Rockies, Level 6
Janae Riffle, Lakewood, Colo., The International Gymnastics Academy of the Rockies, Level 6

Connecticut
Hannah Barry, West Hartford, Conn., New England Gymnastics Express, Level 7
Bailey Brouchu, Kensington, Conn., New England Gymnastics Express, Level 7
Cassidy Girolamo, Newington, Conn., New England Gymnastics Express, Level 7
Samantha Luke, Northford, Conn., New England Gymnastics Express, Level 7
Sophie Spencer, Branford, Conn., New England Gymnastics Express, Level 7
Shailyn St. Brice, West Hartford, Conn., New England Gymnastics Express, Level 7
Anna Ciriello, Norwich, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 5
Brook Lasater, Ledyard, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 7
Jasmine Loy-Smith, Oakdale, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 7
Hope Nazario, Norwich, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 5
Ashlei Roux, Colchester, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 7
Isabella Uttley-Rosado, Gales Ferry, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 5
Rhiannon Wilbur, Norwich, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 5
Sydney Zagarenski, Gilman, Conn., Thames Valley Academy of Gymnastics, Level 5

Delaware
Sydney Augusiewicz, Bear, Del., First State Gymnastics, Level 4
Marlena Awitan, Hockessin, Del., First State Gymnastics, Level 4
Ashley Bui, Middletown, Del., First State Gymnastics, Level 4
Anna Curtis, Dover, Del., First State Gymnastics, Level 8
Daniella Desouza, Middletown, Del., First State Gymnastics, Level 6
Dominique Dickenson, Middletown, Del., First State Gymnastics, Level 4
Jessie Eastburn, Wilmington, Del., First State Gymnastics, Level 5
Brett Edmonds, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 5
Brianna Granston, Wilmington, Del., First State Gymnastics, Level 5
Hanna Hanulik, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 4
Olivia Henderson, Bear, Del., First State Gymnastics, Level 4
Zaria Henry, Dover, Del., First State Gymnastics, Level 4
Morgan Hurd, New Castle, Del., First State Gymnastics, Level 5
Brianna Kung, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 4
Erin Lash, Bear, Del., First State Gymnastics, Level 8
Madison Marshall, Bear, Del., First State Gymnastics, Level 6
Kelly Muschiatti, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 5
Katey Pareskiewicz, Wilmington, Del., First State Gymnastics, Level 7
Alyssa Pester, Bear, Del., First State Gymnastics, Level 8
Cassandra Primo, Camden, Del., First State Gymnastics, Level 6
Dominique Sidoriak, Magnolia, Del., First State Gymnastics, Level 7
Cailey Smith, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 4
Brooke Sordelet, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 6
Hannah Twardus, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 4
Courtney Williams, New Castle, Del., First State Gymnastics, Level 4
Dionna Young, Newark, Del., First State Gymnastics, Level 4

Florida
Diana Bierwagen, Deland, Fla., ACA Gymnastics, Level 5
Delaney Coll, Deltona, Fla., ACA Gymnastics, Level 4
Abby Everill, Deltona, Fla., ACA Gymnastics, Level 5
Dana Otten, Deltona, Fla., ACA Gymnastics, Level 5
Isabella Santiago, Deltona, Fla., ACA Gymnastics, Level 4
Stephanie Mastai, Miami-Dade, Fla., American Gymsters, Level 4
Sara Minervine, Key Biscayne, Fla., American Gymsters, Level 4
Mia Baltrun, Jupiter, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Samantha Castro, N. Palm Beach, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Chloe Chen, Tequesta, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 5
Lauren Chen, Tequesta, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Prep Op
Danielle Chew, Jupiter, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Terra Clifford, Palm Beach Gardens, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Hannah Gross, Jupiter, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 7
Hallie Hmiel, Tequesta, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 5
Emily Magnuson, Jupiter, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Carley Mccammon, Jupiter, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Nicole Murrow, Jupiter, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 5
Reyna Nixon, Palm Beach Gardens, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Alexa Perry, Palm Beach Gardens, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Bailey Rigsby, Tequesta, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Prep Op
Gwendolyn Savidge, West Palm Beach, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 4
Alexis Savidge, West Palm Beach, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Level 5
Madeline Staniszewski, Jupiter, Fla., CATS Gymnastics of Jupiter, Prep Op
Tiffanie Bass, Southport, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Paige Brown, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Morgan Cerbantec, Southport, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Katie Griggs, Chipley, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Lawren Haney, Niceville, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Haven Hild, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Trista King, Panama City, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Cameron Lloyd, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Amy Leigh Marshall, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Madelynn Marshall, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Lauren Renfroe, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Deni Roller, Panama City, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Level 8
Ambet Smith, Panama City, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Jolie Taylor, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Olivia Whittle, Lynn Haven, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Natalee Williams, Marianna, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Cali Woodham, Panama City, Fla., Edgewater Gymnastics Academy, Prep Op
Haley Frangioni, Milton, Fla., Elite World Gymnastics, Level 7
Jaden Haley, Winter Park, Fla., Elite World Gymnastics, Level 6
Jaden Haley, Winter Park, Fla., Elite World Gymnastics, Level 6
Anna Hicks, Winter Park, Fla., Elite World Gymnastics, Level 5
Hali Holzhauser, Lakeland, Fla., Elite World Gymnastics, Level 4
Ricki Hubbard, Lakeland, Fla., Elite World Gymnastics, Level 5
Madelin Malec, Winter Park, Fla., Elite World Gymnastics, Level 6
Madelin Malec, Winter Park, Fla., Elite World Gymnastics, Level 6
Deanna Recktenwald, Winter Park, Fla., Elite World Gymnastics, Level 5
Gabrielle Reyes, Auburndale, Fla., Elite World Gymnastics, Level 6
Madison Seguin, Winter Park, Fla., Elite World Gymnastics, Level 6
Catarina Stone, Lakeland, Fla., Elite World Gymnastics, Level 6
Annora Taylor, Winter Haven, Fla., Elite World Gymnastics, Level 4
Kristin Yelvington, Lakeland, Fla., Elite World Gymnastics, Level 5
Jessica Bast, Boynton Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 5
Amber Bastin, West Palm Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 4
Amanda Bastin, West Palm Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 5
Ashley Bastin, West Palm Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 6
Kayla Bromhead, West Palm Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 5
Haley Dagnan, Lake Worth, Fla., Genie's Gymnastics, Level 6
Olivia Dayberry, Lake Worth, Fla., Genie's Gymnastics, Level 6
Rachel Harding, Boynton Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 4
Katrina Kidd, Boynton Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 4
Megan Lougher, Lake Worth, Fla., Genie's Gymnastics, Level 4
Maia Montgomery, Lake Worth, Fla., Genie's Gymnastics, Level 6
Geislyn Perez, Royal Palm Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 5
Mya Robinson, Lake Worth, Fla., Genie's Gymnastics, Level 6
Christina Rosetti, Boynton Beach, Fla., Genie's Gymnastics, Level 6
Amber Tomlinson, Lake Worth, Fla., Genie's Gymnastics, Level 5
Alana Fisher, Lynn Haven, Fla., Panastics Gymnastics Club, Level 5
Alessa Caballero, Miami, Fla., Universal All Stars Gymnastics, Level 4
Anavictoria Flores, Doral, Fla., Universal All Stars Gymnastics, Level 4
Naomi Hasegawa, Miami, Fla., Universal All Stars Gymnastics, Level 5
Nathalie Hernandez, Hialeah, Fla., Universal All Stars Gymnastics, Level 4
Jenesis Vinas, Miami, Fla., Universal All Stars Gymnastics, Level 4
Michelle Atherley, North Port, Fla., Universal Performing Arts Center, Level 7

Georgia
Chloe Pressley , Dawsonvile, Ga., Cumming GymSations, Level 4
Allison Collins, Kingsland, Ga., Southeastern Elite Gymnastics, Level 5
Kelsea Collins, Kingsland, Ga., Southeastern Elite Gymnastics, Level 5
Maylie Flanagan, Nahunta, Ga., Southeastern Elite Gymnastics, Prep Op
Trinitee Johnson, Waycross, Ga., Southeastern Elite Gymnastics, Prep Op
Cullee Peavey, Manor, Ga., Southeastern Elite Gymnastics, Level 5
Jahann Threat, Waycross, Ga., Southeastern Elite Gymnastics, Level 5
Dana Whitt, Blackshear, Ga., Southeastern Elite Gymnastics, Level 5

Illinois
Cadi Borsellino, Channahon, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Alexandra Caruso, Darien, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Kayla Colby, Inverness, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Mia Gramann, Burr Ridge, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Sarah Halm, Western Springs, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Vanessa Olinger, Homer Glen, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Mercedes Patterson, Lemont, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Victoria Stotz, Western Springs, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Katherine Wagner, New Lenox, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Madelynn Weimer, Orland Park, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Sarah Zorrilla, Elk Grove Village, Ill., Balance Institute of Gymnastics, Level 7
Brynn Gregus, New Lenox, Ill., Flip Star Gymnastics Academy, Level 4
Hannah Hugunin, Elwood, Ill., Flip Star Gymnastics Academy, Level 4
Grace Johnson, New Lenox, Ill., Flip Star Gymnastics Academy, Level 4
Claire Roling, Lockport, Ill., Flip Star Gymnastics Academy, Level 4
Taylor Schehr, Lockport, Ill., Flip Star Gymnastics Academy, Level 4
Saga Vallow, New Lenox, Ill., Flip Star Gymnastics Academy, Level 4
Adana Amor, Aurora, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Jordyn Barnhart, Aurora, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Samantha Carlson, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Alana Cervera, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Mia Figola, Aurora, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Armena Gusewelle, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Jessica Houghton, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Eliana Liebermann, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Alyssa Lo Bianco, Downers Grove, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Cloe Pace, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Lauren Puscheck, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Sydney Rodriguez, Naperville, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Michaela Williams, Plainfield, Ill., Naperville Gymnastics Club, Level 5
Isabel Arias, Chicago, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Mary Kate Borner, Chicago, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Gianna Gibbelina, Chicago, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Katrina Gillespie, Chicago, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Olivia Johnson, Park Ridge, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Micayla Paterno, Park Ridge, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Anna Seenarain, Des Plaines, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Carlie Serritella, Chicago, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6
Sydney Zaprzal, Chicago, Ill., Northwest Turners Gymnastics, Level 6

Louisiana
Ellie Allain, Hammond, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Abby Allain, Hammond, La., North Shore Gymnastics, Level 6
Mia Angelo, Madisonville, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Sierra Ballard, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Laura Barrios, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 7
Gabrielle Bird, Madisonville, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Abigail Blaum, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Brooke Cawthon, Abita Springs, La., North Shore Gymnastics, Level 7
Madelyne Cormier, Slidell, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Julia Daussat, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Porsha Delatte, Mt. Herman, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Paige Donaldson, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 6
Emily Durapau, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 7
Sophie Fernandez, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Savannah Frieman, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Hannah Gray, Bush, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Katherine Hancock, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Annie Jung, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Mackenzie Kennedy, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 6
Erica King, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 7
Reagan Kuhn, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 6
Emma Lavelle, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Sydney Lavigne, Ponchatoula, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Lacy Marchand, Abita Springs, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Parker Mercola, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Peyton Mercola, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Emma Pollet, Folsom, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Christina Ramon, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 8
Ainsley Scott, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Erin Sellers, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Regan Sellers, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 6
Lauren Sliman, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Ella Thomason, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Grace Thomason, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Kaylee Turner, Franklinton, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Carol Anne Van Zandt, Covington, La., North Shore Gymnastics, Level 4
Abbie Vollenweider, Bush, La., North Shore Gymnastics, Level 5
Jade Willoz, Mandeville, La., North Shore Gymnastics, Level 6

Maryland
Emily Annand, North East, Md., First State Gymnastics, Level 8
Tori Bertrand, North East, Md., First State Gymnastics, Level 7
Taylor Brown, Colora, Md., First State Gymnastics, Level 7

Michigan
Rachel Allen, Howell, Mich., Gym America, Level 4
Emma Garbuschewski, Howell, Mich., Gym America, Level 4
Hannah Lewis, Saline, Mich., Gym America, Level 6
Riley Meeks, Ann Arbor, Mich., Gym America, Level 6
Amelia Moorehouse, Gregory, Mich., Gym America, Level 6
Seanna Mueller-King, Ann Arbor, Mich., Gym America, Level 5
Kaitlyn Mulligan, Saline, Mich., Gym America, Level 5
Caitee Webster, Concord, Mich., Gym America, Level 4

Minnesota
Ashley Bair, Prior Lake, Minn., IGM Gymnastics, Level 4
Abigail Huddock, Burnsville, Minn., IGM Gymnastics, Level 4
Kaylie Kizer, Savage, Minn., IGM Gymnastics, Level 4
Mary Larson, Burnsville, Minn., IGM Gymnastics, Level 5
Jessica Lilland, Prior Lake, Minn., IGM Gymnastics, Level 4
Allie Paterson, Mendota Heights, Minn., IGM Gymnastics, Level 5
Ashley Schueck, Lakeville, Minn., IGM Gymnastics, Level 5

New Jersey
Danielle Buschhoft, Eht, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Elizabeth Buzby, Linwood, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Lauren Cullen, Eht, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 5
Ariana Dinofa, Northfield, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Cassi Friend, Marmora, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Rachel Germain, Little Egg Harbor, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Kailey Golden, Eht, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 5
Ashley Jamison, Palermo, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 7
Christine Lord, Eht, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Eva Morrison, Linwood, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Cameron Muir, Cape May Court House, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Julia Petitt, Linwood, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 6
Raina Roche, Northfield, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 7
Morgan Shyner, Somers Point, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 7
Lacey Stadler, Tuckahoe, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 5
Alison Toth, Northfield, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 6
Maya Wahl, Eht, N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Alia Yannone, Egg Harbor Twp., N.J., Bright Stars Gymnastics, Level 4
Kallie Green, Pennsville, N.J., First State Gymnastics, Level 5
Julia Griffith, Pennsville, N.J., First State Gymnastics, Level 5

New Mexico
Jesse Smith, Albuquerque, N.M., Gold Cup Gymnastics, Level 4

New York
Anjolie Lulonaj, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 4
Kyleigh Smith, Westhampton Beach, N.Y., Flip- Flop Gymnastics, Level 4
Julie-Anna Stollow, Westhampton Beach, N.Y., Flip- Flop Gymnastics, Level 4
Samantha Venturo, Westhampton Beach, N.Y., Flip- Flop Gymnastics, Level 4
Alexandra Digennaro, Kirkwood, N.Y., Southern Tier Gymnastics, Level 4
Jessica Digennaro, Kirkwood, N.Y., Southern Tier Gymnastics, Level 7
Torri Murphy, Vestal, N.Y., Southern Tier Gymnastics, Level 7

North Carolina
Gabriel Pratt, Moyock, N.C., Ocean Tumblers Gymnastics, Prep Op

Ohio
Shania Adams, Dublin, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 7
Mackenna Ames, Sunbury, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Nikki Beckwith, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Lauren Beckwith, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 7
Kaitlyn Burchfield, New Albany, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Megan Burchfield, New Albany, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Teyah Collin, Blacklick, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Adrieana Dassylva, Johnstown, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Katriese Deleon, Worthington, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Julia Direnna, Powell, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 7
Cassie Durbin, Delaware, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 7
Scarlett Evans, Hilliard, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Jillian Flowers, West Jefferson, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 7
Kendall George, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Annika Green, Granville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Jada Harvey, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Jasmyne Holliday, Columbus, Ohio, Buckeye Gymnastics, Prep Op
Abigail Leasure, Galloway, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 7
Mackenzie Lehmann, Galena, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Abby Lineberry, Lewis Center, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Mia Lobel, New Albany, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Sydney Masi, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Megan Mcguire, Galena, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Lena Morgan, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Avery Noteman, Galloway, Ohio, Buckeye Gymnastics, Prep Op
Kaitlyn O'reilly, Columbus, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Hannah Reeves, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Emily Richards, Columbus, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Brinlee Romney, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 4
Paloma Stripling, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5
Madeline Watson, Delaware, Ohio, Buckeye Gymnastics, Level 5

Pennsylvania
Mackenzie Bathe, Havertown, Pa., First State Gymnastics, Level 5
Kathleen Devlin, Downingtown, Pa., First State Gymnastics, Level 6
Cassidy Hall, Woodlyn, Pa., First State Gymnastics, Level 8
Niyah Jennings, Downingtown, Pa., First State Gymnastics, Level 6
Madison Turner, West Chester, Pa., First State Gymnastics, Level 6
Ryan Wagner, Downingtown, Pa., First State Gymnastics, Level 6
Rachel Beers, Warren Center, Pa., Southern Tier Gymnastics, Level 7
Elizabeth Ennis, Sayre, Pa., Southern Tier Gymnastics, Level 4
Annabel Ennis, Sayre, Pa., Southern Tier Gymnastics, Level 4

South Carolina
Nele Braun, Neeses, S.C., AGC Gymnastics LLC, Level 7
Hailey Fanning, Neeses, S.C., AGC Gymnastics LLC, Level 8
Lauren Angus, Beaufort, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 4
Vanessa Cox, Beaufort, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 5
Riley Davis, Beaufort, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 5
Kyleigh Easler, Seabrook, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 5
Perry Harter, Seabrook, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 5
Nicole Kieff, Beaufort, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 5
Blair Scherr, Beaufort, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 4
Hannah Shannon, Beaufort, S.C., Sports Academy Gymnastics Ctr, Level 8

Texas
Sierra Black, Allen, Texas, Elite Champion Gymnastics, Level 7
Lauren Chennault, Forney, Texas, Elite Champion Gymnastics, Level 8
Kaitlin Deguzman, Rowlett, Texas, Elite Champion Gymnastics, Level 8
Katherine Mcbride, Frisco, Texas, Elite Champion Gymnastics, Level 7
Madelyn Moorehead, Garland, Texas, Elite Champion Gymnastics, Level 8
Megan Rooney, Plano, Texas, Elite Champion Gymnastics, Level 7
Juliana Barchie, Boerne, Texas, Hugs Gymnastics, Level 5
Addison Barchie, Boerne, Texas, Hugs Gymnastics, Level 7
Kaeylarae Brogden, Boerne, Texas, Hugs Gymnastics, Level 7
Kendal Burt, Boerne, Texas, Hugs Gymnastics, Level 5
Meagan Gabrysch, San Antonio, Texas, Hugs Gymnastics, Level 7
Madison Leistra, San Antonio, Texas, Hugs Gymnastics, Level 8
Ashlynn Losoya, San Antonio, Texas, Hugs Gymnastics, Level 7
Kayly Summers, Fair Oaks Ranch, Texas, Hugs Gymnastics, Level 7
Caroline Baird, De Kalb, Texas, North East Texas Elite Gymnastics, Level 4
Shaleigh Chandler, Texarkana, Texas, North East Texas Elite Gymnastics, Level 5
Kyra Knowles, De Kalb, Texas, North East Texas Elite Gymnastics, Level 4
Meredith Maynard, Wake Village, Texas, North East Texas Elite Gymnastics, Level 4
Madison Maynard, Wake Village, Texas, North East Texas Elite Gymnastics, Level 8
Kayla White, Dekalb, Texas, North East Texas Elite Gymnastics, Level 5

Virginia
Brittany Claybaugh, Portsmouth, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 6
Rebecca Dixon, Suffolk, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 5
Jessica Johnson, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Madelynn Jones, Virginia Beach, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Kaitlin Kearney, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 5
Meredith Marcil, Virginia Beach, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Natalie Marcil, Virginia Beach, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 6
Charlotte Marinello, Virginia Beach, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Megan Mccombs, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 5
Amanda Mccombs, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 6
Samantha Mccombs, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Prep Op
Shannon Mclaughlin, Virginia Beach, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Kayla Phelps, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Prep Op
Ellie Protzman, Virginia Beach, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Taylor Rogers, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Drew Sliker, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 4
Maren Sword, Chesapeake, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 6
Kiah Webster, Virginia Beach, Va., Ocean Tumblers Gymnastics, Level 5
Emilee Altice, Rocky Mount, Va., Roanoke Academy Of Gymnastics, Level 4
Hunter Fender, Blue Ridge, Va., Roanoke Academy Of Gymnastics, Level 4
Julia Mohler, Boones Mill, Va., Roanoke Academy Of Gymnastics, Level 4
Emily Overbay, Troutville, Va., Roanoke Academy Of Gymnastics, Level 4
Toni Perkins, Roanoke, Va., Roanoke Academy Of Gymnastics, Level 4
Kyleigh Smithey, Roanoke, Va., Roanoke Academy Of Gymnastics, Level 4

West Virginia
Nicole Archer, Elkview, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 4
Lexcie Harper, Elkview, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 4
Savanna Mullins, Cedar Grove, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 5
Brooklyn Parsons, Harts, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 4
Sophie Silverstein, Charleston, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 5
Caroline Weintraub, Charleston, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 4
Shelbe West, Charleston, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 8
Halee White, Danville, W.Va., Maverick Gymnastics Club, Level 4

National Elite Qualifier

Arizona
Tara Catour, Phoenix, Ariz., Desert Lights Gymnastics, Compulsory, Junior
Zoe Martin, Gilbert, Ariz., Desert Lights Gymnastics, Compulsory, Junior
Kierstin Rouse, Scottsdale, Ariz., Desert Lights Gymnastics, Compulsory, Hopes

California
Carinne Gale, Simi Valley, Calif., Monarchs National Gymnastics Training Center, Senior
Jennifer Hansen, Simi Valley, Calif., Not Affiliated With a Club, Senior
Kennedi Edney, Chino, Calif., Precision Gymnastics, Compulsory, Junior
Jasmine Vallejo, Fontana, Calif., Precision Gymnastics, Compulsory, Hopes
Mary Maxwell, Elk Grove, Calif., Texas Dreams Gymnastics, Junior
Hallie Mossett, Los Angeles, Calif., West Coast Elite Gymnastics, Senior

Colorado
Bryttany Kaplan, Parker, Colo., Adrenaline Gymnastics Academy, Compulsory, Junior

Connecticut
Courtney Cowles, Canton, Conn., New England Gymnastics Express, Compulsory, Junior

Florida
Aja-Monet Sims, Orlando, Fla., Brandy Johnson's Global Gymnastics, Senior
Jasmine Kauffman, St. Petersburg, Fla., LaFleur's Gymnastics Largo, Hopes
Bridget Dean, Cape Coral, Fla., Orlando Metro Gymnastics, Junior
Olessia Dounaeva, Clermont, Fla., Orlando Metro Gymnastics, Compulsory, Junior
Lexi Graber, Cape Coral, Fla., Southern Starz, Compulsory, Hopes

Georgia
Megan Skaggs, Marietta, Ga., Gymnastics Academy of Atlanta, Compulsory
Amanda Huang, Roswell, Ga., Northwind Gymnastics Center Inc., Compulsory, Junior
Ashley Smith, Alpharetta, Ga., Northwind Gymnastics Center Inc., Hopes
Ragan Smith, Dacula, Ga., Northwind Gymnastics Center Inc., Hopes
Myia Hambrick, Temple, Ga., West Georgia Gymnastics Center Inc., Compulsory

Illinois
Nicole Gendusa, Sugar Grove, Ill., Illinois Gymnastics Institute Inc., Junior

Kansas
Napualani Hall, Olathe, Kan., Kansas Gymnastics and Cheer Center, Senior
Madison Kampschroeder, Overland Park, Kan., Kansas Gymnastics and Cheer Center, Compulsory

Michigan
Camryn McPherson, Ann Arbor, Mich., Gym America, Hopes
Rachel Dickson, Canton, Mich., Michigan Elite Gymnastics Academy, Junior

Minnesota
Gracie Cherrey, Woodbury, Minn., Perpetual Motion Gymnastics Center, Compulsory, Junior
Maggie Nichols, Little Canada, Minn., Twin City Twisters, Compulsory, Junior
Abby Paulson, Coon Rapids, Minn., Twin City Twisters, Compulsory, Hopes

Missouri
Kaitlyn Hall, Raytown, Mo., Kansas Gymnastics and Cheer Center, Compulsory, Junior
Claire Boyce, Lee's Summit, Mo., Texas Dreams Gymnastics, Senior

New Jersey
Julianna Drapkin, Aberdeen, N.J., Monmouth Gymnastic Academy Inc., Compulsory, Junior
Courtney Horstman, Englishtown, N.J., Monmouth Gymnastic Academy Inc., Compulsory, Junior
Ashley Foss, Towaco, N.J., North Stars Gymnastics Academy, Compulsory, Junior
Alonza Klopfer, Boonton, N.J., North Stars Gymnastics Academy, Compulsory, Hopes
Shannon Farrell, Atlantic Highlands, N.J., Rebound Gymnastics Inc., Compulsory, Junior
Nicole Macco, Aberdeen, N.J., Rebound Gymnastics Inc., Compulsory, Junior
Kristen Politz, Morganville, N.J., Rebound Gymnastics Inc., Junior
Melissa Reinstadtler, Brick, N.J., Rebound Gymnastics Inc., Compulsory, Junior
Dominiquea Trotter, Prt Monmouth, N.J., Rebound Gymnastics Inc., Compulsory, Junior

New York
Alexandra Christensen, Southampton, N.Y., Exper-Tiess Gymnastics, Senior

Ohio
Sydney Doggette, Pickerington, Ohio, Buckeye Gymnastics, Hopes
Haven Lanzador, Westerville, Ohio, Buckeye Gymnastics, Hopes
Tessa Phillips, Lagrange, Ohio, Buckeye Gymnastics, Hopes
Jessica Jones, Canfield, Ohio, Youngstown Gymnastic Center Inc., Junior

Pennsylvania
Hope Masiado, Bethlehem, Pa., Girls In Co-Operation Gymnastics Training Center Inc., Compulsory, Hopes
Elena Spengler, Bethlehem, Pa., Girls In Co-Operation Gymnastics Training Center Inc., Compulsory, Hopes
Meredith Sylvia, Macungie, Pa., Parkettes National Gymnastics Center, Compulsory, Junior
Ashley Szafranski, Orefield, Pa., Parkettes National Gymnastics Center, Compulsory, Junior
Lauren Beers, Warren Center, Pa., Southern Tier Gymnastics, Senior

Rhode Island
Taylor Campagnone, Johnston, R.I., Aim High Academy Inc., Compulsory, Junior

Tennessee
Macey Roberts, McDonald, Tenn., Gymnastics Center of Chattanooga, Compulsory

Texas
Caitlin Atkinson, Houston, Texas, Cypress Academy of Gymnastics, Senior
Raven Helland, Denton, Texas, Denton Gymnastics Academy, Senior
Abigail Milliet, Denton, Texas, Denton Gymnastics Academy, Junior
Kailey GIllings, Beach City, Texas, MGA Elite Gymnastics, Compulsory
Mikayla Magee, League City, Texas, MGA Elite Gymnastics, Junior
Brianna Winfrey, Sea Brook, Texas, MGA Elite Gymnastics, Compulsory, Hopes
Shannon McNatt, Houston, Texas, Stars Gymnastics Training Center-Houston, Junior
Reagan Campbell, Coppell, Texas, Texas Dreams Gymnastics, Compulsory, Junior
Peyton Ernst, Coppell, Texas, Texas Dreams Gymnastics, Junior
Veronica Hults, Allen, Texas, Texas Dreams Gymnastics, Compulsory, Junior
Bailie Key, Montgomery, Texas, Texas Dreams Gymnastics, Junior
Macy Toronjo, Huntsville, Texas, Texas Dreams Gymnastics, Junior
Kiana Winston, Ft. Worth, Texas, Texas Dreams Gymnastics, Junior
Jessica Howe, Plano, Texas, WOGA Gymnastics, Senior
Grace McLaughlin, Allen, Texas, WOGA Gymnastics, Senior
Tia Allbritten, Rowlett, Texas, Zenith Elite Gymnastics Academy, Junior

Utah
Khyla Pottenger, Saratoga Springs, Utah, Arete Gymnastics, Compulsory, Hopes
Deanne Soza, Orem, Utah, Arete Gymnastics, Compulsory, Hopes

Virginia
Annabelle Hovater, Seaford, Va., World Class Gymnastics, Compulsory, Junior

Wisconsin
Nadia Cho, Colgate, Wis., Swiss Turners Gymnastics Academy, Compulsory, Junior

Rhythmic gymnastics

California
Eliza Cohen, Los Angeles, Calif., California Rhythms, Level 6
Elizabeth Ludmila Khapsalis, Lake Balboa, Calif., California Rhythms, Level 6
Anna Gail Teitelbaum, Los Angeles, Calif., California Rhythms, Level 5
Harmony Nichols-Castiglione, Concord, Calif., Community Youth Center, Level 6
Gabriela Rodriguez, Martinez, Calif., Community Youth Center, Level 6
Olga Sigmundson, Lafayette, Calif., Community Youth Center, Level 6
Anastasia Krasnoriadtsev, Fremont, Calif., Diana's Rhythmics, Level 4
Anna Voznyuk, Fremont, Calif., Diana's Rhythmics, Level 5
Katelyn Wong, Sunnyvale, Calif., Diana's Rhythmics, Level 6
Kasey L Acevedo, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 4
Kasey L Acevedo, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 6
Emily Ahedo, Los Angeles, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 4
Erika Aivazi, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 5
Keila Castillo, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 5
Leilani Hernandez, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 6
Natalie Honarchian, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 4
Lilian Mkrtoumian, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 4
Ani Muradyan, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 4
Hana Nguyen, Los Angeles, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 4
Alexandra Rzyan, Van Nuys, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 6
Christina Sulymanyan, Glendale, Calif., Glendale YMCA Gymnastic Center, Level 5
Krisitina Golyshev, Los Angeles, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Olivia Kroger, Los Angeles, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Willow Kroger, Los Angeles, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Eliana Marvizon, Culver City, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Grace Paterson, Los Angeles, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Sophie Sheltom, Los Angeles, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Gina Veinberg, Van Nuys, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Desiree Webb, Santa Monica, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Madelyn Webb, Santa Monica, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Chloe Wisdom, Los Angeles, Calif., Josephson Academy of Gymnastics, Level 5
Isabella O Franco, Los Angeles, Calif., Los Angeles School of Gymnastics, Level 6
Netanya Jimenez, San Francisco, Calif., Nino's Rhythmic Club, Level 4
Arevik Nazloyan, Palo Alto, Calif., Nino's Rhythmic Club, Level 4
Belicia Tang, Redwood City, Calif., Nino's Rhythmic Club, Level 6
Grace Steckler, Petaluma, Calif., Redwood Empire Gymnastics, Level 4
Nicole Azimioara, La Jolla, Calif., San Diego Rhythms, Level 5
Emma Baccala, San Diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 6
Elena Fabian, Poway, Calif., San Diego Rhythms, Level 4
Danielle Gerger, san diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 6
Sarah Golts, San Diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 4
Michelle Itkin, San Diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 4
Anastasiya Ivanova, San Diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 4
Liliana Lizalde, Escondido, Calif., San Diego Rhythms, Level 4
Charlotte E Maher, san diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 6
Emilia Montenegro, El Cajon, Calif., San Diego Rhythms, Level 5
Lien Kim Pham, San Diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 5
Kaylee Quinn, Encinitas, Calif., San Diego Rhythms, Level 4
Sonya Stepacheva, san diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 6
Robyn Yampolsky, Poway, Calif., San Diego Rhythms, Level 6
Allison Zhang, San Diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 4
Chloe Zhong, San Diego, Calif., San Diego Rhythms, Level 5

Connecticut
Anna A Grant, Rocky Hill, Conn., New England Sports Academy, Level 6

Florida
Miriam Bussel-Alonso, Bay Harbor Islands, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Julie Eibinder, Sunny Isles Beach, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Julie Eibinder, Sunny Isles Beach, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Eleonora Gordienko, Halandalle, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Anna Grouzdev, Miami, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Vivien Hafner, Surfside, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Juliana Herrera, Bal Harbour, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Angela Karapetyan, Aventura, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Karina Kharkovskaia, Bal Harbour, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Eliana Silver, Aventura, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Hana Starkman, Bay Harbol Islands, Fla., IK School of Gymnastics, Level 4
Nerea Francis, Sunny Isles Beach, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 5
Vitalina Grigorovich, Sunny Isles Beach, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 4
Sophia Hayoun, Miami, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 4
Halyna Hnatkiv, Miami Beach, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 6
Anastasia Lobanov, Sunny Isles, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 4
Anna Lopez, North Miami Beach, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 4
Sophia Petreanu, Hallandale, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 5
Gabriela Pinate, Miami, Fla., Miami Gymnastics and Dance Academy, Level 4
Dakota Bastion, Bay Harbor Islands, Fla., Nu Age Gymnastics and Dance, Level 4
Kathryn Malakhov, Bal Harbour, Fla., Nu Age Gymnastics and Dance, Level 5
Polina Nestcheret, Surfside, Fla., Nu Age Gymnastics and Dance, Level 4
Vasilisa Nestcheret, Surfside, Fla., Nu Age Gymnastics and Dance, Level 4
Elizabeth Pavlova, Miami, Fla., Nu Age Gymnastics and Dance, Level 5
Anita Podrug, Miami, Fla., Nu Age Gymnastics and Dance, Level 5
Julie Cheng, Wesley Chapel, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 5
Melanie Couturier, Riverview, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 5
Linda Dillon, Tampa, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 6
Zaniah Dorn, Riverview, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 4
Julianna Gonzalez, Riverviw, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 4
Savannah Howell, Valrico, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 5
Stephanie Kanelous, Land O Lakes, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 4
Michelle Kanelous, Land O Lakes, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 5
Desiree Knight, Riverview, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 4
Kristen Ng, Wesley Chapel, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 5
Zoe Pena, Riverveiw, Fla., Tampa Bay Rhythmics, Level 4
Vanessa Alba, Jacksonville, Fla., World Rhythmics, Level 4
Caroline S Balcita, St. Augustine, Fla., World Rhythmics, Level 4
Mallory G Houpert, Jacksonville, Fla., World Rhythmics, Level 6
Susan Ramkissoon, Jacksonville, Fla., World Rhythmics, Level 6

Georgia
Sarah A Batenko, lawrensville, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 5
Vera Buraya, Powder Springs, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 4
Daniela Caldwell, Cumming, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 4
Blakely G Dishman, Atlanta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 4
Zidia Gibson, Atlanta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 5
Chloe Kim, Alpharetta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 5
Kiana Kim, Alpharetta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 5
Simona N Lucchi, Lawrensville, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 5
Mei Ayane Moore, Swanee, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 4
Abiguil Shrubstok, Atlanta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 4
Sofie-Ellen Stroeva, Atlanta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 4
Alexandra Volkov, Marietta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 6
Ami Yokoi, Marietta, Ga., Golden Ribbon Rhythmic Gymnastics Center, Level 6

Illinois
Nikol Backo, Naperville, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 6
Sara Diaz, Wheaton, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 4
Lucy Fu, Naperville, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 6
Patricija Ivanauskaite, Burr Ridge, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 4
Verica Karahakova, Downers Grove, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 4
Karis Li, Naperville, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 5
Michelle Liu, Naperville, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 6
Gergana Petkova, Woodridge, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 4
Viara Petkova, Woodridge, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 5
Madalyn D Puckett, Orland Hills, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 6
Noemi Rab, Westmont, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 4
Melissa J Troy, Woodridge, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 6
Taylor Y Zhou, Naperville, Ill., Elite Sports Complex Inc., Level 4
Zoe Avila, Mundelein, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Sidney J Brunkow, Mundelein, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Masha Chaadayev, Vernon Hills, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Iryna Kidek, Wheeling, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Nina M Lozovnoy, Buffalo Grove, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Olga Sobkiv, Grayslake, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Sofia Sobkiv, Grayslake, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Hannah Zhang, Vernon Hills, Ill., Gymnastics Spot, Level 6
Naomi B Aisen, Glencoe, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 5
Lily Avila, Highland Park, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 4
Lily Avila, Highland Park, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 5
Claudia K Bijak, Lake Forest, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 6
Karrine Denisova, Wilmette, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 5
Karrine Denisova, Wilmette, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 5
Taylor Edelchik, Highland Park, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 5
Jorie Knysz, Buffalo Grove, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 5
Selene Malench, Highland Park, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 4
Matylda Marszalek, Highland Park, Ill., Illinois Rhythmics Gymnastics Center, Level 4
Mathilde Hanchard, Mundelein, Ill., Rhythmix, Level 5
Emory Perlman, Deerfield, Ill., Rhythmix, Level 5
Oleksandra Shashkova, Palatine, Ill., Rhythmix, Level 5
Erin Tucker, Highland Park, Ill., Rhythmix, Level 5
Kaite Zaborenko, Wheeling, Ill., Rhythmix, Level 5

Massachusetts
Polina Brodskiy, Needham, Mass., Fitness Elite Training Center, Level 4
Stella Hu, Newton, Mass., Fitness Elite Training Center, Level 5
Varvara Plotnichenko, Weston, Mass., Fitness Elite Training Center, Level 5
Aleeza Reznik, Weston, Mass., Fitness Elite Training Center, Level 4
Maria Sedunova, Needham, Mass., Fitness Elite Training Center, Level 4
Abegail S. Vidrin, Needham, Mass., Fitness Elite Training Center, Level 5
Alice Zilberberg, Newton, Mass., Fitness Elite Training Center, Level 4
Antara Adhav, Westwood, Mass., New England Sports Academy, Level 4
Ani N Akopian, Walpole, Mass., New England Sports Academy, Level 5
Ashley Devlin, Westwood, Mass., New England Sports Academy, Level 4
Rebecca Ju, Medfield, Mass., New England Sports Academy, Level 5
Lily Kletsov, Sharon, Mass., New England Sports Academy, Level 4
Katherine R Merport, Sharon, Mass., New England Sports Academy, Level 6
Anna Mikhailova, Newton Highlands, Mass., New England Sports Academy, Level 6
Anisha Prakash, Canton, Mass., New England Sports Academy, Level 4
Rheya S Shano, Weymouth, Mass., New England Sports Academy, Level 5
Isabella Vina, Boston, Mass., New England Sports Academy, Level 4
Vanessa Y Wong, Canton, Mass., New England Sports Academy, Level 4
Jessica Wong, Westwood, Mass., New England Sports Academy, Level 5
Lily Xu, Westwood, Mass., New England Sports Academy, Level 4
Samantha Lee, Andover, Mass., North-East Rhythmics, Level 4
Angela Liu, Winchester, Mass., North-East Rhythmics, Level 4
Jessica J Sun, Lexington, Mass., North-East Rhythmics, Level 6
Suning Wang, Winchester, Mass., North-East Rhythmics, Level 4
Carol Cao, Needham, Mass., Rhythmic Dreams, Level 4
Karen Chen, Carlisle, Mass., Rhythmic Dreams, Level 5
Laurie Chen, Concord, Mass., Rhythmic Dreams, Level 6
Vivian Hua, Needham, Mass., Rhythmic Dreams, Level 6
Amy Kaluzhny, Newton, Mass., Rhythmic Dreams, Level 6
Nadia Salie, Newton, Mass., Rhythmic Dreams, Level 6
Julia Tolshansky, Newton, Mass., Rhythmic Dreams, Level 6
Amanda Wang, Carlisle, Mass., Rhythmic Dreams, Level 5
Margaret Zhao, Newton, Mass., Rhythmic Dreams, Level 6

Maryland
Allena Shustikoff, Rockville, Md., Capital Rhythmics, Level 6
Angela Wang, Germantown, Md., Capital Rhythmics, Level 6
Irina Ivanova, Frederick, Md., Elegance Gymnastics, Level 6
Rachel Lamagna, Gaithersburg, Md., Elegance Gymnastics, Level 4
Jasmine Lee, Temple Hills, Md., Elegance Gymnastics, Level 5

Michigan
Sara Lei Huang, Troy, Mich., Oakland Rhythmics, Level 6

Minnesota
Lisa Langholz, Mound, Minn., NorthWest Rhythmic LLC, Level 4
Lucy Langholz, Mound, Minn., NorthWest Rhythmic LLC, Level 5
Dora M Dolphin, Minneapolis, Minn., The Royal Rhythmic Academy, Level 5

New Hampshire
Victoria I Grigorova, Nashua, N.H., North-East Rhythmics, Level 5
Anissa Sroka, Londonderry, N.H., North-East Rhythmics, Level 4

New Jersey
Mirella Fefer, Glen Rock, N.J., Isadora, Level 6
Anna Druker, Glen Rock, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 4
Cathy Jin, Basking Ridge, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 6
Elezaveta Kiseleva, Morris Plains, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 4
Esther Kiseleva, Morris Plains, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 4
Sema Konya, Woodland park, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 4
Elizaveta Pletneva, Caldwell, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 6
Dana Tagliaferro, West Paterson, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 4
Rebecca Tang, Basking Ridge, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 6
Sasha Ustilovsky, Jersey City, N.J., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 5
Anastasia Deftalinkiy, Fairview, N.J., Middlesex Gymnastics Academy, Level 6
Nina Shinder, Milltown, N.J., Middlesex Gymnastics Academy, Level 5
Katherine Jiao, Hillsborough, N.J., Perfect Formation Arts Academy, Level 5
Emily Luo, Bridgewater, N.J., Perfect Formation Arts Academy, Level 6
Yana Renolds, Princeton, N.J., Perfect Formation Arts Academy, Level 6
Hannah Z Wang, Bridgewater, N.J., Perfect Formation Arts Academy, Level 5

New York
Ivanna Druzhinsky, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 5
Hannah Fruitman, Atlantic Beach, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 5
Gabby Fuki, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 4
Alison Goldenstein, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 5
Elle M Katsev, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 5
Pamela J Katsev, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 5
Bianna Krubitski, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 6
Anna Lansman, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 5
Nicole Starchevskiy, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 4
Alexandra H Vool, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 5
Emily Wilson, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 4
Annete Zaslavskaya, Brooklyn, N.Y., Aviator Sports and Recreation, Level 6
Christina R Charny, Brooklyn, N.Y., Dynamics RG, Level 5
Sonya Raytburg, Brooklyn, N.Y., Gold Ray Rhythmic, Level 6
Erica Burdin, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 5
Zinaida Calixte, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 5
Katherine Chapkis, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 5
Sherry Jiang, Douglaston, N.Y., Isadora, Level 5
Elizabeth Kapitonova, Staten Island, N.Y., Isadora, Level 5
Jaclyn Khrol, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 4
Gabriella Knobel, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 4
Yeva Konon, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 4
Katherine Melitonyan, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 6
Mariya Paramonova, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 6
Aleka Pester, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 6
Taya Podvorchan, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 5
Anastasia Poverin, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 5
Elizabeth Shats, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 6
Sofia Tchoudnovskaia, Staten Island, N.Y., Isadora, Level 5
Ilene Tisnovsky, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 5
Aleliya Yakovleva, Brooklyn, N.Y., Isadora, Level 4
Katerina Berezovsky, Bronx, N.Y., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 6
Ariella Cohen, Chester, N.Y., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 6
Rachel Cohen, chester, N.Y., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 6
Mariya Pershyna, New York, N.Y., Liberty Academy of Rhythmic Gymnastics, Level 4
Polina Mosharova, Forest Hills, N.Y., Xtreme Rhythmic Academy, Level 4

Ohio
Margarita Bragina, Westerville, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 4
Danielle Brown, Dublin, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 6
Julia Goslee, Hilliard, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 5
Brittany Hacker, Dublin, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 6
Yvonne Jutagir, Dublin, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 6
Jessy Ma, Dublin, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 6
Mackenzie Mescher, Dublin, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 6
Brianna Swartz, Bexley, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 5
Kaileen Zhang, Dublin, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 6
Michelle Zhang, Dublin, Ohio, Integrity Gymnastics and Cheerleading, Level 6

Oregon
Ellie Chang, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 6
Ashley D. Chu, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 6
Abigail O Frank, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Alison Lu, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Sydney C Nagy, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 6
Sara Shao, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Alyssa Shi, Beaverton, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Madison T Tiderman, Wilsonville, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 6
Lani C Waggoner, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Lola L Waggoner, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 6
Lily Xia, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Elaine T Yang, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Joy Yun, Portland, Ore., Oregon Gymnastics Academy, Level 5
Yelizaveta Myachina, Beaverton, Ore., Westside Dance and Gymnastics Academy, Level 6
Mrs Polina Vorkhovodova, Tigard, Ore., Westside Dance and Gymnastics Academy, Level 6
Olivia Weng, Lake Oswego, Ore., Westside Dance and Gymnastics Academy, Level 6
Daphne Wu, Portland, Ore., Westside Dance and Gymnastics Academy, Level 5
Erin Xu, Lake Oswego, Ore., Westside Dance and Gymnastics Academy, Level 6
Jennifer Zhu, Portland, Ore., Westside Dance and Gymnastics Academy, Level 5

Pennsylvania
Elizabeth Mccullough, Narberth, Pa., Bala Gym, Level 6
Melissa Walker, Philadelphia, Pa., Bala Gym, Level 6
Elizabeth Wong, Narberth, Pa., Bala Gym, Level 6
Suzuka Yamane, Bryn Mawr, Pa., Bala Gym, Level 4
Mizuki Yamane, Bryn Mawr, Pa., Bala Gym, Level 6
Liya Ivanova, Philadelphia, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 5
Michelle Pogosian, New Hope, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 6
Michelle Pogosian, New Hope, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 6
Rebekah Stavropolskiy, Holland, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 6
Rebekah Stavropolskiy, Holland, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 6
Lilia Tamkovitch, Philadelphia, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 6
Lilia Tamkovitch, Philadelphia, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 6
Anastasia Tukalskaya, Philadelphia, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 5
Elizabeth Yurovskaya, Langhorne, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 5
Claire Zoftis, Huntingdon Valley, Pa., Iliana Rhythmic Gymnastics, Level 5
Erica Guberman, Holland, Pa., Philadelphia Rhythmic Academy, Level 6
Julia Chleboski, Gibsonia, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 6
Mia Hawbaker, Pittsburgh, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 6
Isabel O. Iwanonkiw, Pittsburgh, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 4
Anna Jablonowski, Pittsburgh, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 4
Angela Liu, Wexford, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 6
Isabella Porta, Gibsonia, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 4
Sydney Seymour, Allison Park, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 5
Amy Xu, Allison Park, Pa., Pittsburgh Northstars, Level 4

Texas
Kristina Fan, Plano, Texas, Kurt Thomas Gymnastics, Level 6
Leah Fradkin, Plano, Texas, Kurt Thomas Gymnastics, Level 5
Natalya Ganz, Plano, Texas, Kurt Thomas Gymnastics, Level 6
Michelle Kishinevsky, Plano, Texas, Kurt Thomas Gymnastics, Level 6
Maggie Rasin, Frisco, Texas, Kurt Thomas Gymnastics, Level 6
Shallie Rasin, Frisco, Texas, Kurt Thomas Gymnastics, Level 6
Faith Bolden, Fresno, Texas, Rhythmic Attitudes of Houston, Level 6
Ellie Breaux, Fresno, Texas, Rhythmic Attitudes of Houston, Level 6
Katarina Delcamp, Houston, Texas, Rhythmic Attitudes of Houston, Level 5
Angel Jackson, Fresno, Texas, Rhythmic Attitudes of Houston, Level 5
Rhyane Jiles, Missouri City, Texas, Rhythmic Attitudes of Houston, Level 4
Chloe Jolivet, Fresno, Texas, Rhythmic Attitudes of Houston, Level 5
Hannah Didehbani, Pantego, Texas, Southlake Gymnastics Academy, Level 5
Mallory Sanders, Euless, Texas, Southlake Gymnastics Academy, Level 6
Elena Wang, Plano, Texas, Texas Rhythmic Academy, Level 5
Angela Yeung, Plano, Texas, Texas Rhythmic Academy, Level 6
Iris Zhang, Plano, Texas, Texas Rhythmic Academy, Level 6

Tennessee
Ayaka Emaline Aizawa, Murfreesboro, Tenn., Let It Shine Gymnastics Inc., Level 6

Virginia
Charlotte Cai, Oakhill, Va., All Star Rhythmic World, Level 4
Amanda Chao, Vienna, Va., All Star Rhythmic World, Level 4
Selina Cheng, Vienna, Va., All Star Rhythmic World, Level 5
Melody Chiang, Great Falls, Va., All Star Rhythmic World, Level 4
Jenna Iskandar, Fairfax, Va., All Star Rhythmic World, Level 5
Nadia Nobrega, Arlington, Va., All Star Rhythmic World, Level 5
Audrey Park, Vienna, Va., All Star Rhythmic World, Level 5
Emma Zhang, Vienna, Va., Capital Rhythmics, Level 6
Hayley Bonanti, Gainsville, Va., Gymnastics World, Level 5
Jolie Bonanti, Gainsville, Va., Gymnastics World, Level 5
Hayley Bonanti, Gainsville, Va., Gymnastics World, Level 5
Jolie Bonanti, Gainsville, Va., Gymnastics World, Level 5
Lea H Crigger, Manassas, Va., Gymnastics World, Level 5
Lea H Crigger, Manassas, Va., Gymnastics World, Level 5
Connie Du, Fairfax, Va., Gymnastics World, Level 5
Sharleen He, Fairfax, Va., Gymnastics World, Level 5
Sarah Wang, Oakhill, Va., Gymnastics World, Level 5
Olivia Xia, Herndon, Va., Gymnastics World, Level 5
Olivia Xia, Herndon, Va., Gymnastics World, Level 5
Ziyi Xiao, Fairfax, Va., Gymnastics World, Level 5
Shannon Xiao, Fairfax, Va., Gymnastics World, Level 5
Savannah B Duncan, Bluefield, Va., Princeton Gymnastics, Level 5

West Virginia
Rhyan A Bailey, Rock, W.Va., Princeton Gymnastics, Level 5
Breanne Fields, Princeton, W.Va., Princeton Gymnastics, Level 5
Cortney Hamilton, Princeton, W.Va., Princeton Gymnastics, Level 5
Aleksandra Lopez, Princeton, W.Va., Princeton Gymnastics, Level 5
Grace Lucas, Athens, W.Va., Princeton Gymnastics, Level 5

Puerto Rico
Giuliana Cusnier, Level 5
Katherine Fernandez, Level 4
Juliana Sanchez, Level 4
Gabriela Vargas, Level 5

Group

Josephson Academy of Gymnastics
Kristina Gloyshev, Grace Paterson, Desiree Webb, Gina Veinberg - JAG Gold
Williow Kroger, Sophie Shelton, Chloe Wisdom, Desiree Webb - JAG Blue
Madelyn Webb, Eliana Marvizon, Olivia Kroger, Krsitina Golyshev - JAG Orange
Fitness Elite Training Center
Alina Shkurikhina, Anna Bondar, Alisa Grishechkina - Ladybugs
Karina Mayasova, Anastasia Ponyrko, Rachel Rakushkin - Bumblebees