Your Info
You Are Not Logged In.
Member Login
Individual, regional and club titles awarded at inaugural Men's Artistic Development Program Eastern, Western Championships
posted on 05/04/2022

INDIANAPOLIS, May 4, 2022 - More than 1,400 athletes gathered over the weekend to compete in the inaugural Men's Artistic Development Program Eastern and Western National Championships in Battle Creek, Mich., and Reno, Nev. All-around and individual event champions were crowned across multiple Level 7 and Junior National Level 8 and 9 age divisions. The combined total of the five highest-scoring athletes from each region at each level determined regional champions, while club titles were awarded by level based on the cumulative score of the top-three all-around athletes from each club.

The Eastern Championships welcomed athletes from Regions 5-8, and the Western Championships hosted gymnasts from Regions 1-4 and 9. Regions are determined by state as follows: Region 1 - Arizona, California, Hawaii, Nevada; Region 2 - Alaska, Idaho, Montana, Oregon, Washington; Region 3 - Arkansas, Kansas, Louisiana, Missouri, Oklahoma, Texas; Region 4 - Iowa, Minnesota, Nebraska, North Dakota, South Dakota, Wisconsin; Region 5 - Illinois, Indiana, Kentucky, Michigan, Ohio; Region 6 - Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island, Vermont; Region 7 - Delaware, Maryland, New Jersey, New York, Pennsylvania, Virginia, West Virginia; Region 8 - Alabama, Florida, Georgia, Mississippi, North Carolina, South Carolina, Tennessee; Region 9 - Colorado, New Mexico, Utah, Wyoming.

The top-three all-around placements along with individual event champions for both the Eastern and Western Championships are outlined below by level and age division. The youngest athletes in each group competed in Division A with participant ages increasing across Divisions B, C and D. The top-three club and regional standings for each level are also listed.

Eastern Championships, Kellogg Arena, Battle Creek, Mich.

Level 7 Youth A (full Level 7 Youth results)

All-around

  1. LeoJohn Boucher III, Interstate Gymnastics, 66.200
  2. Peter Holihen, Boundless Gymnastics, 65.200
  3. Gabriel Cintron, Aeon Fitness and Gymnastics, 64.950

Individual Events

  • FX: Layton Vick, Courthouse Gymnastics, Miss., 11.500
  • PH: Cintron, 10.600
  • SR: Daniel Sweis, Gymkhana Gymnastics Club and Dance Studio, Ill., 11.600
  • VT: Jahmel McGee, Flying High Gymnastics, Ill., 12.200*
  • PB: Boucher, 12.000
  • HB: Holihen, 10.900

Level 7 Youth B

All-around

  1. Booker Washington, Capital Gymnastics National Training Center, Va., 66.100
  2. Tristan Watkins, Paragon National Training Center, Md., 65.650
  3. Jack Thomas, Capital Gymnastics National Training Center, Va., 64.950

Individual Events

  • FX: Aaron Meade, Roth's Crosspoint Gymnastics, Pa., 11.650
  • PH: RJ Baker, Ohio Gymnastics Institute, Ohio, 10.950
  • SR: Washington, 11.500
  • VT: Watkins, 11.500
  • PB: Jack Norton, Sterling Academy of Gymnastics, Mass., 12.000
  • HB: Watkins, 11.050*

Level 7 Youth C

All-around

  1. Jacob Kaminski, Sterling Academy of Gymnastics, Mass., 67.150*
  2. Aden Matyja, Gymkhana Gymnastics Club and Dance Studio, Ill., 65.750
  3. Jansen Mitchell, Capital Gymnastics National Training Center, Va., 65.350

Individual Events

  • FX: Blake Adamonis, Above the Barre Gymnastics, Ohio, 11.700
  • PH: Kaminski, 11.150*
  • SR: Matyja, 11.600
  • VT: Mitchell, 11.900
  • PB: Kaminski, 11.850
  • HB: Maximus Palti, Libertyville Gymnastics Academy, Ill., 11.050*

Level 7 Youth D

All-around

  1. Dylan Tosta, Elite Gymnastics Academy, Fla., 65.500
  2. Kalel Portillo, Elite Gymnastics Academy, Fla., 65.100
  3. Will Yearsley, New Era Gymnastics, Conn., 65.000

Individual Events

  • FX: Brady Mills, Reading Gymnastics Academy, Mass., 11.750*
  • PH: Yearsley, 10.650
  • SR: Dexter Koffel, New England Academy of Gymnastics, Mass., 11.650*
  • VT: Jack Nicholson, 12.150
  • PB: Koffel, 12.100*
  • HB: Connor Hoff, Stumpf's Gymnastics Center, N.Y., Tosta, Sean Willoughby, Roth's Crosspoint Gymnastics, Pa., 10.450

*Meet-high Level 7 Youth scores



Level 7 Junior A (full Level 7 Junior results)

All-around

  1. Ryan Woodsmall, Sterling Academy of Gymnastics, Mass., 67.300
  2. Victor Healey, Ellis School of Gymnastics, Mass., 66.000
  3. Zsolt Levai, New Era Gymnastics, Conn., 65.300

Individual Events

  • FX: Noah Orens, Massachusetts Elite Gymnastics Academy, Mass., 11.400
  • PH: Lucas Ortego, Roth's Crosspoint Gymnastics, Pa., 11.200*
  • SR: Woodsmall, 11.700
  • VT: Blaise Moyer, Power in Motion Gymnastics, Mich., 12.250
  • PB: Orens, 11.900
  • HB: Jude From, Gymkhana Gymnastics Club and Dance Studio, 11.300

Level 7 Junior B

All-around

  1. Max Fornaro, Above the Barre Gymnastics, Ohio, 67.650*
  2. Roark Petermann, Kennett's School of Gymnastics, N.Y., 66.950
  3. Patrick Keane, Aim High Academy, R.I., 66.850

Individual Events

  • FX: Petermann, 11.950
  • PH: Bryan Incollingo, Interstate Gymnastics, Mass., 11.200*
  • SR: Jack Brooke, Suffield Gymnastics Academy, Conn., 11.800
  • VT: Fornaro, Petermann, Jacob Zeldovich, Exxcel Gymnastics and Climbing, Mass., 11.400
  • PB: Petermann, 11.850
  • HB: Zeldovich, 11.350*

Level 7 Junior C

All-around

  1. Dylan Savoie, Sterling Academy of Gymnastics, Mass., 67.600
  2. Gregory Corbin, Sterling Academy of Gymnastics, Mass., 66.900
  3. Cole Guzik, Above the Barre Gymnastics, Ohio, 65.800

Individual Events

  1. FX: Tom Contonio, Sterling Academy of Gymnastics, Mass., Savoie, 11.600
  2. PH: Corbin, 11.050
  3. SR: Christian Knox, Troy Gymnastics, Mich., 11.950*
  4. VT: Alex Rosania, New Era Gymnastics, Conn., 12.350*
  5. PB: Contonio, 11.950*
  6. HB: Zachary Builta, Ultimate Gymnastics of Gurnee, Ill., Rosania, Savoie, 10.550

Level 7 Junior D

All-around

  1. Aidan Whittier, Interstate Gymnastics, Mass., 66.650
  2. Mike Jones, Ellis School of Gymnastics, Mass., 65.600
  3. Julian Wittig, Orlando Gymnastics, Fla., 65.550

Individual Events

  • FX: Whittier, 12.050*
  • PH: Daniel Vilker, Aim High Academy, R.I., 10.700
  • SR: Whittier, 11.700
  • VT: Whittier, 12.250
  • PB: Wittig, 11.750
  • HB: Jones, Alexander Vu, Tri-Alpha Gymnastics/Ivana's Academy of Gymnastics, 10.900

*Meet-high Level 7 Junior scores

Level 7 Regional Standings (full Level 7 club and regional results)

  1. Region 6, 348.900
  2. Region 5, 342.750
  3. Region 7, 338.900

Level 7 Club Standings

  1. Sterling Academy of Gymnastics, Mass., 205.800
  2. Interstate Gymnastics, Mass., 200.950
  3. New Era Gymnastics, Conn., 198.350


Level 8 Youth A (full Level 8 Youth results)

All-around

  1. Alan Fradlin, United Gymnastix, Md., 70.700
  2. Dmitri Gavrilyuk, United Gymnastix, Md., 70.600
  3. Justin Macak, Lakeshore Academy of Artistic Gymnastics, Ill., 70.450

Individual Events

  • FX: Evan Patrizio, Hanover Gymnastics, Pa., 12.450
  • PH: Aarav Kumar, Amplitude Gymnastics Academy, 12.600
  • SR: Fradlin, 11.850
  • VT: Fradlin, Grayson Richter, Gymnastics USA, Fla., 11.600
  • PB: Fradlin, 12.800*
  • HB: Macak, 11.750*

Level 8 Youth B

All-around

  1. Caleb Greenberg, Greater Buffalo Gymnastics and Fitness Center, N.Y., 71.300*
  2. Isa Najim, Parkettes National Gymnastics Center, Pa., 69.250
  3. Christian Sevilla, eNeRGy Kidz, N.C., 68.550

Individual Events

  • FX: Greenberg, Alexander Stewart, Foothills Gymnastics, N.C., 12.250
  • PH: Benjamin Harrison, Mills Gymnastics USA, Mich., 12.900*
  • SR: Alex Spinks, Michigan Elite Gymnastics Academy, Mich., 11.650
  • VT: Najim, 11.750
  • PB: Greenberg, Sevilla, 12.450
  • HB: Greenberg, 11.600

Level 8 Youth C

All-around

  1. Michelangelo Morgan, United Gymnastix, Md., 70.400
  2. Cameron Chemerys, Apollo Gymnastics, Va., 69.150
  3. Damian Andrusyshyn, Yellow Jackets Gymnastics Club, Mass., 69.000

Individual Events

  • FX: Alejandro Eduardo Sanchez, Orlando Metro Gymnastics, Fla., 12.550*
  • PH: Niko Stefanov, United Gymnastix, Md., 12.150
  • SR: Andrusyshyn, 12.250*
  • VT: Chemerys, Stefanov, 11.550
  • PB: Morgan, 12.600
  • HB: Kai Cadavid Murakami, Sportsplex Gymnastics, Md., 11.400

Level 8 Youth D

All-around

  1. Abdelrahim Teffahi, New England Academy of Gymnastics, Mass., 70.750
  2. Evan Headley, American Academy of Gymnastics - Northbrook, Ill., 69.900
  3. Mason Smith, World Class Gymnastics and Cheerleading, Fla., 68.750

Individual Events

  • FX: Owen Brady, Amplitude Gymnastics Academy, Ga., 12.550*
  • PH: Brady, Teffahi, 12.850
  • SR: Teffahi, 11.750
  • VT: Brennan Prohaska, Integrity Athletics, Ohio, 12.650*
  • PB: Teffahi, 12.800*
  • HB: Headley, 11.700

*Meet-high Level 8 Youth scores



Level 8 Junior A (full Level 8 Junior results)

All-around

  1. Ben Mohl, Indigo Gymnastics Center, N.J., 70.700
  2. Jovan Jimeno, Apollo Gymnastics, Va., 70.450
  3. Evan Drake, Stumpf's Gymnastics Center, N.Y., 69.800

Individual Events

  • FX: Jimeno, 12.350
  • PH: Yanat Patanakul, Erie Gymnastics Center, Pa., 12.500*
  • SR: Drake, 12.050
  • VT: Vandan Haake, Premier Gymnastics Academy West, Ill., Mohl, Stephen Sperling, Gymkhana Gymnastics Club and Dance Studio, Ill., Jake Wazolek, Kennett's School of Gymnastics, N.Y., 11.500
  • PB: Lathan Simpson, Centre Elite Gymnastics, Pa., 13.000*
  • HB: Mohl, 12.200*

Level 8 Junior B

All-around

  1. Micah Richardson, Integrity Athletics, Ohio, 69.350
  2. Lukas Surgent, Surgent's Elite Gymnastics, N.J., 68.200
  3. Matthew Harrington, Greater Buffalo Gymnastics and Fitness Center, N.Y., 68.050

Individual Events

  • FX: Surgent, 12.150
  • PH: Chase Hernandez, All Pro Gymnastics and Cheer Academy, Md., 11.850
  • SR: Cooper Love, World Class Gymnastics and Cheerleading, Fla., 11.450
  • VT: Tate Outman, Empowered Athletics, Mich., 12.550
  • PB: Hayden Ronn, Cumming Gymsations Gymnastics, Ga., 12.400
  • HB: Andrew Otgonbaatar, Lakeshore Academy of Artistic Gymnastics, Ill., 11.350

Level 8 Junior C

All-around

  1. Will Terzaken, Arlington Tigers, Va., 72.450*
  2. Dylan Nojiri, Brestyan's American Gymnastics Club, Mass., 69.550
  3. Eric Kepler, Apollo Gymnastics, Va., 68.300

Individual Events

  • FX: Terzaken, 12.400*
  • PH: Nojiri, Santiago Veloz, TumbleBees Gymnastics - Jupiter, Fla., 12.000
  • SR: Nojiri, 12.300*
  • VT: Terzaken, 12.400
  • PB: Terzaken, 12.550
  • HB: Terzaken, 11.650

Level 8 Junior D

All-around

  1. Ty Hicks, Power in Motion Gymnastics, Mich., 70.600
  2. Jeremy Richard, Chicago Park District, Ill., 67.700
  3. Kayden Susa, Gymland/Arena Gymnastics, N.J., 67.300

Individual Events

  • FX: Susa, 12.250
  • PH: Hicks, 12.100
  • SR: Stirling Crum, Palmetto Gymnastics Academy, S.C., Susa, 11.350
  • VT: Hicks, 12.700*
  • PB: Hicks, 12.700
  • HB: Etienne Gaillard, Apollo Gymnastics, Va., 11.300

*Meet-high Level 8 Junior scores

Level 8 Regional Standings (full Level 8 club and regional results)

  1. Region 7, 363.950
  2. Region 5, 361.400
  3. Region 8, 354.550

Level 8 Club Standings

  1. United Gymnastix, Md., 214.250
  2. Lakeshore Academy of Artistic Gymnastics, Ill., 208.950
  3. Apollo Gymnastics, Va., 208.850


Level 9 Youth A (full Level 9 Youth results)

All-around

  1. Johnny Kesselman, United Gymnastix, Md., 69.850
  2. Jay Watkins, Premier Athletics Knoxville, Tenn., 69.300
  3. Xavier Derienzo, Hanover Gymnastics, Pa., 69.200

Individual Events

  • FX: Lincoln Dubin, Centre Elite Gymnastics, Pa., 12.750*
  • PH: Watkins, 12.000*
  • SR: Morgan Szpak, Lakeshore Academy of Artistic Gymnastics, Ill., 12.200*
  • VT: Kesselman, 12.100
  • PB: Derienzo, 13.100*
  • HB: Michael Munufie, Hanover Gymnastics, Pa., 11.550

Level 9 Youth B

All-around

  1. Jacob Fitscher, Stumpf's Gymnastics Center, N.Y., 69.750
  2. Levi VanBeynen, Empowered Athletics, Mich., 67.850
  3. Blake Freyman, United Gymnastix, Md., 67.650

Individual Events

  • FX: Zachary Ippolito, Rochester Gymnastics Academy, N.Y., 12.650
  • PH: VanBeynen, 11.250
  • SR: Fitscher, 11.750
  • VT: Fitscher, 12.200*
  • PB: Maxim Vinokur, Hocking Valley Gymnastics Center, 12.800
  • HB: Milo Anderson, Bright Raven Gymnastics, N.Y., 11.250

Level 9 Youth C

All-around

  1. David Shirman, Brestyan's American Gymnastics Club, Mass., 69.150
  2. Miles Gravitt, Amplitude Gymnastics Academy, Ga., 68.150
  3. Jackson Frey, EVO Gymnastics, Fla., Connor Schaaf, , 67.400

Individual Events

  • FX: Carson Thibeault, Paragon National Training Center, Md., 12.400
  • PH: Gravitt, 11.700
  • SR: Micah Odoom, United Gymnastix, Md., 11.200
  • VT: Odoom, 12.200*
  • PB: Frey, 12.450
  • HB: Shirman, 11.600

Level 9 Youth D

All-around

  1. Hunter Simpson, EVO Gymnastics, Fla., 70.400*
  2. Joseph Youhana, Sterling Gymnastics Academy, Mich., 69.000
  3. Daniel San Juanico, Premier Gymnastics Academy West, Ill., 68.300

Individual Events

  • FX: Kolden Egbert, Gymnastics Training Center of Ohio, 12.750*
  • PH: Charlie Parks, Amplitude Gymnastics Academy, Ga., 11.850
  • SR: San Juanico, 11.650
  • VT: San Juanico, 11.900
  • PB: Simpson, 13.100*
  • HB: Simpson, 11.850*

*Meet-high Level 9 Youth scores



Level 9 Junior A (full Level 9 Junior results)

All-around

  1. Luke DeVantier, Stumpf's Gymnastics Center, N.Y., 70.450
  2. Jeremy Maletzky, Gymland/Arena Gymnastics, N.J., 69.500
  3. Michael Paul, New England Academy of Gymnastics, Mass., 67.800

Individual Events

  • FX: Maletzky, 12.600
  • PH: DeVantier, 11.800
  • SR: Paul, 11.800
  • VT: Parker Bean, Western Mass Gymnastics, Mass., 12.450
  • PB: Maletzky, 12.750
  • HB: Mason Woodruff, Amplitude Gymnastics Academy, Ga., 11.200

Level 9 Junior B

All-around

  1. Connor Beckel, Queen City Gymnastics, Ohio, 70.600
  2. Isaiaah Cook, Michigan Academy of Gymnastics, Mich., 70.050
  3. Kelly Moriarty, Interstate Gymnastics, Mass., 69.800

Individual Events

  • FX: Cook, 12.550
  • PH: Camden Hardie, Queen City Gymnastics, Ohio, 11.700
  • SR: Miles Huang, Queen City Gymnastics, Ohio, 11.650
  • VT: Kofi Wijesekera, Chelsea Piers Gymnastics, N.Y., 13.150*
  • PB: Hardie, 12.600
  • HB: Cook, 11.900

Level 9 Junior C

All-around

  1. Bruno Peirano, Park Avenue Gymnastics, Fla., 71.700
  2. Carson Crooks, Hanover Gymnastics, Pa., 70.400
  3. Ryan O'Malley, Metro South Gymnastics Academy, Mass., 70.250

Individual Events

  • FX: O'Malley, 12.700
  • PH: Ryota Sato, Chelsea Piers Gymnastics, N.Y., 11.600
  • SR: Michael Renda, TumbleBees Gymnastics - Jupiter, Fla., 11.900
  • VT: Renda, 13.100
  • PB: Crooks, 12.800
  • HB: Crooks, 12.100*

Level 9 Junior D

All-around

  1. Sean Francis, Paragon National Training Center, Md., 72.750*
  2. Alexander Perretta, Premier Gymnastics Academy, Ill., 71.950
  3. Dylan Meholic, Sterling Gymnastics Academy, Mich., 70.500

Individual Events

  • FX: Nicolas Pompo, Blaze Gymnastics, N.Y., 12.950*
  • PH: Francis, 12.600*
  • SR: Francis, 12.350*
  • VT: Micah Winder, Roth's Crosspoint Gymnastics, Pa., 13.050
  • PB: Noah Doiron, Yellow Jackets Gymnastics Club, Mass., 13.000*
  • HB: Evan Englade, Cartersville Twisters, Ga., Meholic, 11.600

*Meet-high Level 9 Junior scores



Level 9 Senior A (full Level 9 Senior results)

All-around

  1. Noam Toledano, Brestyan's American Gymnastics Club, Mass., 70.100
  2. Lukas Ross, Gymnastics Training Center of Ohio, 69.150
  3. Owen Lee, Triumph Gymnastics, N.C., 67.900

Individual Events

  • FX: Ross, 12.350
  • PH: Toledano, 12.000*
  • SR: Ross, 12.100
  • VT: Toledano, 12.200
  • PB: Ross, Toledano, 12.350
  • HB: Mason Lupp, Artistic Sports Academy Plus, Pa., 11.300

Level 9 Senior B

All-around

  1. Brycen Stefanich, Mid Michigan Gymnastics, Mich., 69.400
  2. Ryan Cannings, Florida Gymnastics Training Center, Fla., 69.000
  3. Orion Campbell, Paragon National Training Center, Md., 68.950

Individual Events

  • FX: Austin Hopping, Sterling Academy of Gymnastics, Mass., 12.600
  • PH: Campbell, 11.400
  • SR: Alex Wampuszyc, Troy Gymnastics, Mich., 12.250*
  • VT: Stefanich, 12.900*
  • PB: Stefanich, 12.850*
  • HB: Jake Dembowski, Premier Gymnastics Academy, N.J., 11.800

Level 9 Senior C

All-around

  1. Ben Harte, Metro South Gymnastics Academy, Mass., 71.550*
  2. Keenan McGavin, Grand Rapids Gymnastics, Mich., 69.600
  3. Spencer Lewis, Roth's Crosspoint Gymnastics, Pa., 68.500

Individual Events

  • FX: Harte, 12.900*
  • PH: Ty MacLean, Metro South Gymnastics Academy, Mass., 11.350
  • SR: Lewis, 11.850
  • VT: Seth Wayland, Roth's Crosspoint Gymnastics, Pa., 12.400
  • PB: Isaac Waychoff, The Gravity Forge Gymnastics, Pa., 12.850*
  • HB: McGavin, 12.200*

Level 9 Senior D

All-around

  1. Nico Smith, New Era Gymnastics, Conn., 69.500
  2. Braden Boyer, Above the Barre Gymnastics, Ohio, 69.250
  3. Arush Gune, Surgent's Elite Gymnastics, N.J., 68.250

Individual Events

  • FX: Nicholas Conway, B.K. Gymnastics Center, N.Y., 12.850
  • PH: Boyer, 11.400
  • SR: Smith, 11.700
  • VT: Max Taub, New England Academy of Gymnastics, Mass., 12.150
  • PB: Conway, 12.750
  • HB: Boyer, 11.550

*Meet-high Level 9 Senior scores

Level 9 Regional Standings (full Level 9 club and regional results)

  1. Region 7, 369.400
  2. Region 5, 366.550
  3. Region 8, 361.950

Level 9 Club Standings
1. Paragon National Training Center, Md., 211.400
2T. Premier Gymnastics Academy, Ill., 210.550
2T. Queen City Gymnastics, Ohio, 210.550


 


 

Western Championships, Reno Events Center, Reno, Nev.

Level 7 Youth A (full Level 7 Youth results)

All-around

  1. Aristotle Ralls, South Coast Gymnastics, Calif., 69.500*
  2. Colin Young, South Coast Gymnastics, Calif., 67.150
  3. Collin Edwards, Central Coast Gymnastics Sports Center, Calif., 66.850

Individual Events

  • FX: Edwards, 11.900
  • PH: Ralls, 11.900*
  • SR: Young, 11.850
  • VT: Edwards, 11.350
  • PB: Ralls, 12.050*
  • HB: Oliver Berg, North Shore Gymnastics, Minn., Ralls, 11.300

Level 7 Youth B

All-around

  1. Alex Franck, OMEGA Gymnastics, Ore., 66.750
  2. Sol Kodesch, Oregon Gymnastics Academy, Ore., 66.400
  3. Sawyer Ditto-Husek, St. Louis Gym Centre, Mo., 66.200

Individual Events

  • FX: Micah Barthel, South Coast Gymnastics, Calif., 12.200*
  • PH: Lincoln Jeppsen, USA Gymnastics World, Utah, 11.000
  • SR: Ditto-Husek, 11.800
  • VT: Barthel, 11.250
  • PB: Yaotl Holbrook, USA Gymnastics World, Utah, 11.500
  • HB: Kodesch, 11.500

Level 7 Youth C

All-around

  1. Konstantin Adamov, Salto Gymnastics, Wis., 68.300
  2. Steele Bradley, 5280 Gymnastics, Colo., 66.200
  3. David Becerra, Metropolitan Gymnastics, Wash., 65.600

Individual Events

  • FX: Becerra, Cooper Lotz, Springfield Gymnastics and Aquatics Center, Mo., 11.750
  • PH: Adamov, 11.200
  • SR: Adamov, 12.000*
  • VT: Lotz, 11.850
  • PB: Isaac Rheingold, Oregon Gymnastics Academy, Ore., 11.650
  • HB: Adamov, 11.200

Level 7 Youth D

All-around

  1. Roman Colosimo, Gymcats Gymnastics, Nev., 68.600
  2. George Slater, Bayshore Elite Gymnastics, Calif., 68.300
  3. Ike Schmeckpeper, Omaha Gymnastics Academy, Neb., 67.050

Individual Events

  • FX: Colosimo, Ty Williams, Alpha Omega Gymnastics, Texas, 11.850
  • PH: Colosimo, 11.100
  • SR: Slater, 12.000*
  • VT: Schmeckpeper, 11.950*
  • PB: Colosimo, 11.800
  • HB: Colosimo, 11.600*

*Meet-high Level 7 Youth scores



Level 7 Junior A (full Level 7 Junior results)

All-around

  1. Pranav Karpe, Texas Dreams, Texas, 68.250
  2. Alexander Tanouye, Gymcats Gymnastics, Nev., 66.700
  3. Edmond Manukyan, Technique Gymnastics, Calif., 65.900

Individual Events

  • FX: Karpe, Nathan Obodovski, North County Gymnastics, Calif., 12.000*
  • PH: Kai Lintott-Clary, Empire Gymnastics Academy, La., 10.800
  • SR: Karpe, 11.800
  • VT: Manukyan, 11.900
  • PB: Dylan Johnson, USA Youth Fitness Center, Ariz., 11.900
  • HB: Karpe, 11.500*

Level 7 Junior B

All-around

  1. Carter Gaedtke, High Sierra Gymnastics, Nev., 68.000
  2. Sohan Venkat, Champion Gymnastics and Cheer, Calif., 66.450
  3. William Gochnour, Gymcats Gymnastics, Nev., 66.100

Individual Events

  • FX: Matthew Billmyer, M and M Gymnastics, Wis., Gaedtke, 12.000*
  • PH: Juan Flores, Powerhouse TNT Gymnastics, Texas, 10.650
  • SR: Kyler Mancilla, Magdalena Ecke YMCA, Calif., 11.950*
  • VT: Banning McElroy, Springfield Gymnastics and Aquatics Center, Mo., 11.300
  • PB: Gaedtke, 11.950*
  • HB: Venkat, 11.350

Level 7 Junior C

All-around

  1. Mika Foster, Dynamo Gymnastics, Okla., 68.600*
  2. Noah Lin, Peninsula Gymnastics, Calif., 67.600
  3. Matthew Baiungo, Gymcats Gymnastics, Nev., 67.050

Individual Events

  • FX: Cooper Dammann, The Klub Gymnastics, Calif., Eli Tipton, 316 Gymnastics Academy, Kan., 11.950
  • PH: Lin, 11.400*
  • SR: Foster, 11.850
  • VT: Foster, 11.850
  • PB: Foster, 11.750
  • HB: Christian Jones, Houston Gymnastics Associates, Texas, Matthew Pemberton, Dynamo Gymnastics, Okla., 11.250

Level 7 Junior D

All-around

  1. Seth Koda, Gymcats Gymnastics, Nev., 67.400
  2. Beau Merz, North Shore Gymnastics, Minn., 67.200
  3. Kevin Jansen, 316 Gymnastics Academy, Kan., 66.600

Individual Events

  • FX: Merz, 12.000*
  • PH: Gavin Bowles, Texas Dreams, Texas, 11.250
  • SR: Eli Renfrow, Bart Conner Gymnastics Academy, Okla., Ander Sutton, Arizona Olympian Gymnastics, Ariz., 11.700
  • VT: Merz, 12.250*
  • PB: Sutton, 11.900
  • HB: Merz, 11.000

*Meet-high Level 7 Junior scores

Level 7 Regional Standings (full Level 7 club and regional results)

  1. Region 1, 350.650
  2. Region 3, 345.600
  3. Region 4, 342.600

Level 7 Club Standings

  1. Gymcats Gymnastics, Nev., 204.350
  2. North Shore Gymnastics, Minn., 200.400
  3. South Coast Gymnastics, Calif., 200.300


Level 8 Youth A (full Level 8 Youth results)

All-around

  1. Max Aviles, Houston Gymnastics Associates, Texas, 71.600
  2. Riley Fritz, North Valley Gymnastics, Ariz., 70.850
  3. Ethan Blake, Go for It USA, Nev., 70.600

Individual Events

  • FX: Hunter Quigley, Houston Gymnastics Associates, Texas, 12.550
  • PH: Hugo Solomon, Discover Gymnastics, Texas, 12.950
  • SR: Quigley, 12.100
  • VT: Vitalii Pavlikovskiy, Danik Gymnastics, Idaho, 11.650
  • PB: Franklin Koutnik, Salto Gymnastics, Wis., 12.250
  • HB: Sawyer Smart, OMEGA Gymnastics, Ore., 11.550

Level 8 Youth B

All-around

  1. Leonardo Tran, Oregon Gymnastics Academy, Ore., 73.400
  2. Cade Godfrey, All American Gymnastics, Utah, 71.700
  3. Jinu Pokam, West Coast Olympic Gymnastics Academy, Calif., 71.100

Individual Events

  • FX: Tran, 12.700*
  • PH: Tran, 13.150
  • SR: Conlan Preikschat, 5280 Gymnastics South, Colo., 12.400
  • VT: Pokam, 11.450
  • PB: Godrey, 12.500
  • HB: Tran, 12.050*

Level 8 Youth C

All-around

  1. Alex Wheelock, Texas Dreams, Texas, 72.750
  2. Arush Duvoor, West Coast Olympic Gymnastics Academy, 72.000
  3. AJ Dietrich, WOGA Gymnastics, Texas, 71.600

Individual Events

  • FX: Dietrich, 12.200
  • PH: Duvoor, 13.050
  • SR: Wheelock, 12.300
  • VT: Micah Overman, Eagle Ridge Gymnastics, N.M., 11.400
  • PB: Wheelock, 12.600*
  • HB: Killian Holt, Payke Gymnastics Academy, Calif., 11.800

Level 8 Youth D

All-around

  1. Andrew Sims, Texas Dreams, Texas, 74.200*
  2. Paxton Daniel, Texas Elite Gymnastics Academy, 72.450
  3. Hunter Shipper, Gymnastics Olympica USA, Calif., 71.850

Individual Events

  • FX: Sims, 12.500
  • PH: Sims, 13.200*
  • SR: Sims, 12.600*
  • VT: Daniel, 12.350*
  • PB: Sims, 12.600*
  • HB: Shipper, 11.950

*Meet-high Level 8 Youth scores



Level 8 Junior A (full Level 8 Junior results)

All-around

  1. Bryce Gehling, Texas Dreams, Texas, 73.100*
  2. Tyler Lohse, Go for It USA, Nev., 72.550
  3. Nikkita Malyarov, Vegas Gymnastics Academy, Nev., 71.000

Individual Events

  • FX: Gehling, 12.650
  • PH: Lohse, 12.950*
  • SR: Gehling, 12.450
  • VT: Malyarov, 11.650
  • PB: Gehling, 12.500*
  • HB: Joshua Berglund, Juergen's Gymnastics Academy, Texas, Gehling, 11.900

Level 8 Junior B

All-around

  1. Andrew Chearney, Go for It USA, Nev., 72.500
  2. J.R. Deocariza, Genesis Gymnastics, Calif., 71.400
  3. Peter Kecskes, AcroTex Gymnastics, Texas, 71.150

Individual Events

  • FX: Chearney, 12.700*
  • PH: Chearney, 12.750
  • SR: Chearney, 12.200
  • VT: Deocariza, 12.250
  • PB: Chearney, 12.250
  • HB: Deocariza, 12.100*

Level 8 Junior C

All-around

  1. Caleb Burda, Vegas Gymnastics Academy, Nev., 72.850
  2. Jeremy Larsen, 70.750
  3. Xavier Neumann, 69.800

Individual Events

  • FX: Burda, 12.550
  • PH: Burda, 12.650
  • SR: Burda, 12.550*
  • VT: Larsen, 12.250
  • PB: Sammy Kirsch, GymJam Academy, Calif., 12.250
  • HB: Connor Bell, OMEGA Gymnastics, Ore., 12.050

Level 8 Junior D

All-around

  1. Ryan Heck, Clovis Academy of Gymnastics and Dance, Calif., 71.800
  2. Gavin Dougherty, Clovis Academy of Gymnastics and Dance, Calif., 71.400
  3. Ojas Naval, West Coast Olympic Gymnastics Academy, 71.000

Individual Events

  • FX: Landon Cummings, Gymnastics Zone, Calif., Marc Andrew Villalobos, Sokol Elite Gymnastics, Calif., 12.200
  • PH: Heck, 12.950*
  • SR: Dougherty, Heck, Shawn Singh, Eric Will Gymnastics Center, Calif., 12.350
  • VT: Villalobos, 13.100*
  • PB: Dougherty, 12.300
  • HB: Heck, 11.950

*Meet-high Level 8 Junior scores

Level 8 Regional Standings (full Level 8 club and regional results)

  1. Region 1, 371.600
  2. Region 3, 370.200
  3. Region 2, 361.850

Level 8 Club Standings

  1. Texas Dreams, Texas, 220.050
  2. WOGA Gymnastics, Texas, 216.350
  3. Go for It USA, Nev., 215.900




Level 9 Youth A (full Level 9 Youth results)

All-around

  1. Christian Bart-Williams, WOGA Gymnastics, Texas, 70.700
  2. Uzoma Ojoh, WOGA Gymnastics, Texas, 69.850
  3. Thiago Taquemasa, All American Gymnastics, Utah, 69.800

Individual Events

  • FX: Grafton Sprague, Champions Gymnastics, Texas, 12.850
  • PH: Taquemasa, 12.100*
  • SR: Bart-Williams, 12.250
  • VT: Ojoh, 13.100
  • PB: Bart-Williams, 12.250
  • HB: Bart-Williams, 11.900

Level 9 Youth B

All-around

  1. Troy Holman, Bakersfield Gymnastics Academy, Calif., 72.750*
  2. Austin Stevenson, Incline Gymnastics Training Center, Colo., 70.800
  3. Hudson Brunner, Salto Gymnastics, Wis., 70.300

Individual Events

  • FX: Holman, 13.000*
  • PH: Holman, 12.050
  • SR: Brunner, 11.800
  • VT: Stevenson, 12.800
  • PB: Quentin Bellemin, Bayshore Elite Gymnastics, Calif., 12.600
  • HB: Holman, 12.100*

Level 9 Youth C

All-around

  1. Miles Li, Mini-Hops Gymnastics, Minn., 72.550
  2. Connor Woller, 5280 Gymnastics South, Colo., 71.750
  3. Daniel Montes Roque, WOGA Gymnastics, Texas, 71.250

Individual Events

  • FX: Broderick Guild, Texas Dreams, Texas, 12.600
  • PH: Woller, 11.950
  • SR: Woller, 12.450*
  • VT: Mick Seyler, Southlake Gymnastics Academy, Texas, 13.200*
  • PB: Li, 12.750*
  • HB: Bryson Chestnut, Reflex Gymnastics Academy, Texas, 11.900

Level 9 Youth D

All-around

  1. Coley Mouton, Houston Gymnastics Associates, Texas, 71.250
  2. Ethan Rathke, Xtreme Altitude Gymnastics, 70.050
  3. Ezra Boulware, Champions Gymnastics, Texas, 69.800

Individual Events

  • FX: Boulware, 12.700
  • PH: Aden Haury, Metropolitan Gymnastics, Wash., Mouton, Cameron Sloan, Houston Gymnastics Center of the JCC, Texas, 11.800
  • SR: Mouton, 12.000
  • VT: Boulware, 13.050
  • PB: Mouton, 12.400
  • HB: Ashwin Kapoor, Juergen's Gymnastics Academy, Texas, 11.650

*Meet-high Level 9 Youth scores



Level 9 Junior A (full Level 9 Junior results)

All-around

  1. Cooper Mohatt, Omaha Gymnastics Academy, Neb., 72.025
  2. Jacob Kinney, Mini-Hops Gymnastics, Minn., 71.100
  3. Luke Drummond, Texas Dreams, Texas, 70.800

Individual Events

  • FX: Max Meinardus, Cypress Academy of Gymnastics, Texas, 13.050
  • PH: Quinn Pascual, Kinetic Gymnastics, Colo., 12.200
  • SR: David Boll, Cypress Academy of Gymnastics, Texas, 12.500*
  • VT: Alejandro Siso, Alamo Gymnastics Center, Texas, 12.400
  • PB: Hayden Aycock, Bakersfield Gymnastics Academy, Calif., 12.550
  • HB: Drummond, 12.050

Level 9 Junior B

All-around

  1. Isaac Koo, Lone Star Gymnastics, Texas, 75.150*
  2. Noah Halliburton, EnRich Gymnastics and Dance Academy, Texas, 72.450
  3. Preston Krebsbach, Metro Gymnastics Center, Ore., 71.600

Individual Events

  • FX: Koo, 13.300
  • PH: Koo, 12.250
  • SR: Koo, 12.450
  • VT: Koo, 13.150
  • PB: Will Brackeen, Texas Elite Gymnastics Academy, Texas, Chance Wallace, All American Gymnastics, Utah, 12.800
  • HB: Koo, 12.500

Level 9 Junior C

All-around

  1. Mitchell Wells, Danik Gymnastics, Idaho, 73.800
  2. Bobby Haberstock, Gymcats Gymnastics, Nev., 73.650
  3. Peter Tangmongkolsuk, National Academy of Artistic Gymnastics, Ore., 71.500

Individual Events

  • FX: Haberstock, 13.350*
  • PH: Nolan Prim, California Sports Center - South, Calif., 11.900
  • SR: Prim, Wells, 12.400
  • VT: Tangmongkolsuk, 13.550*
  • PB: Wells, 12.950
  • HB: Haberstock, Tyler McDonald, Pioneer Gymnastics Academy, Neb., 11.800

Level 9 Junior D

All-around

  1. Nathan Underhill, Salto Gymnastics, Wis., 74.750
  2. Tzar Lyons, 5280 Gymnastics, Colo., 72.900
  3. Parker Alwin, Salto Gymnastics, Wis., 72.750

Individual Events

  • FX: Owen Cendana, Texas Dreams, Texas, 13.150
  • PH: Alwin, 13.150*
  • SR: Finn Grenstam, Stanford Boys Gymnastics, Calif., 12.400
  • VT: Underhill, 13.100
  • PB: Underhill, 13.000*
  • HB: Grenstam, 12.600*

*Meet-high Level 9 Junior scores



Level 9 Senior A (full Level 9 Senior results)

All-around

  1. Koby Vega, High Sierra Gymnastics, Nev., 74.500*
  2. Seth Thompson, Madison Gymnastics Center, Idaho, 72.400
  3. Hudson Kerby, USA Youth Fitness Center, Ariz., 70.950

Individual Events

  • FX: Vega, 13.300*
  • PH: Kerby, 12.150
  • SR: Kerby, 12.450
  • VT: Thompson, 13.400*
  • PB: Kerby, 12.350
  • HB: Vega, 12.400*

Level 9 Senior B

All-around

  1. Connor Koepp, Go for It USA, Nev., 71.800
  2. Charlie Gambach, Mini-Hops Gymnastics, Minn., 71.300
  3. Joshua Wistort, Xtreme Gymnastics, Ariz., 71.050

Individual Events

  • FX: Wistort, 12.900
  • PH: Koepp, 12.450*
  • SR: Chetan Marolia, Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Calif., 12.100
  • VT: William de Villers, Mini-Hops Gymnastics, Minn., 12.450
  • PB: Tucker Camarena, High Sierra Gymnastics, Nev., 12.500
  • HB: Koepp, 12.050

Level 9 Senior C

All-around

  1. Bodi Szabo, Accel Gymnastics, Calif., 74.100
  2. Khamaree Thomas, USA Youth Fitness Center, Ariz., 72.550
  3. Benjamin Thurlow-Lam, Accel Gymnastics, Calif., 72.300

Individual Events

  • FX: Thurlow-Lam, 13.300*
  • PH: Szabo, 12.400
  • SR: Szabo, 12.850*
  • VT: Thomas, 12.500
  • PB: Rylan Vogstrom, Mini-Hops Gymnastics, Minn., 12.650*
  • HB: Thurlow-Lam, 12.000

Level 9 Senior D

All-around

  1. Drew Stannard-Stockton, Accel Gymnastics, Calif., 72.950
  2. Josh McCreary, Denali Gymnastics N Fitness, Alaska, 71.400
  3. Dylan Nelson, USA Youth Fitness Center, Ariz., 70.150

Individual Events

  • FX: Matthias Day, Metropolitan Gymnastics, Wash., 12.850
  • PH: Stannard-Stockton, 12.200
  • SR: Kory Kauffmann, USA Youth Fitness Center, Ariz., 12.250
  • VT: McCreary, 12.950
  • PB: Nelson, 12.400
  • HB: Stannard-Stockton, 12.150

*Meet-high Level 9 Senior scores

Level 9 Regional Standings (full Level 9 club and regional results)

  1. Region 1, 378.950
  2. Region 3, 375.950
  3. Region 4, 369.950

Level 9 Club Standings

  1. Accel Gymnastics, Calif., 221.350
  2. Salto Gymnastics, Wis., 219.750
  3. Mini-Hops Gymnastics, Minn., 218.850