2017 Women’s Junior Olympic National Championships is set for May 6-7
posted on 05/03/2017

INDIANAPOLIS, May 3, 2017 – More than 675 of the country’s top Level 10 Junior Olympic gymnasts are headed to Indianapolis for the 2017 Women’s Junior Olympic National Championships May 6-7 at the Indiana Convention Center. Seven 2016 national Junior Olympic all-around champions are among the young women expected to compete in the two-day national championships. Level 10 is the highest level in the Junior Olympic program, which is just under the elite level.

The returning champions are: Carly Bauman of West Des Moines, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute; Rachael Flam of Houston/Stars Gymnastics Training Center-Houston; Abby Heiskell of Waxhaw, N.C./Southeastern Gymnastics Center; Amoree Lockhart of Ft. Worth, Texas/Empire Gymnastics Academy; Rachael Lukacs of Hillsborough, N.J./North Stars Gymnastics Academy; Payton Richards of New Lennox, Ill./Aerial Gymnastics Club; and Gabryel Wilson of Ypsilanti, Mich./Olympia Gymnastics Academy.

The competition schedule is as follows. Start and finish times are estimates that do not include the pre-competition warm-up.

Saturday, May 6
9 a.m.–12:30 p.m. - Session 1: Junior A and Senior A competition
1:45–5:15 p.m. - Session 2: Junior B and Senior B competition
6:30–10 p.m. - Session 3: Junior C and Senior C competition

Sunday, May 7
9 a.m.–12:30 p.m. - Session 4: Junior D and Senior D competition
1:45–5:15 p.m. - Session 5: Junior E and Senior E competition
6:30-10 p.m. - Session 6: Junior F and Senior F competition

Tickets may be purchased onsite via credit card only. Prices for competition day passes are $25/adults; $12/children 5-12; free/children under 4; and $10/seniors 65+.

The Junior Olympic National Championships is the culmination event for the competitive season. The competition features 12 age divisions (Junior A, Junior B, Junior C, Junior D, Junior E, Junior F, Senior A, Senior B, Senior C, Senior D, Senior E and Senior F), which are determined by birth date. These gymnasts are vying to become Junior Olympic national champions in the all-around, as well as in all four events: vault, uneven bars, balance beam and floor exercise. For more information about the event, please visit www.jonationals.com.

USA Gymnastics has eight regions, and the top seven gymnasts in each age division from each region’s Regional Championships advanced to nationals. The winning regions will be determined at the conclusion of each session and the Super Regional Team will be named after the championships concludes. The top four all-around athletes in each age division also qualify to the 2017 Junior Olympic National Team and are invited to attend a national training camp.

The states that comprise each region are: Region 1 -- Arizona, California, Nevada, Utah; Region 2 – Alaska, Hawaii, Idaho, Montana, Oregon, Washington; Region 3 – Arkansas, Colorado, Kansas, New Mexico, Oklahoma, Texas, Wyoming; Region 4 – Iowa, Minnesota, Missouri, Nebraska, North Dakota, South Dakota, Wisconsin; Region 5 – Illinois, Indiana, Kentucky, Michigan, Ohio; Region 6 – Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, New York, Rhode Island, Vermont; Region 7 – Delaware, Maryland, New Jersey, Pennsylvania, Virginia, West Virginia; and Region 8 – Alabama, Florida, Georgia, Louisiana, Mississippi, North Carolina, South Carolina, Tennessee.

USA Gymnastics is hosting the event. Indianapolis has served as the headquarters for USA Gymnastics since 1983.

Based in Indianapolis, USA Gymnastics is the national governing body for gymnastics in the United States. Its mission is to encourage participation and the pursuit of excellence in the sport. Its disciplines include men’s and women’s artistic gymnastics, rhythmic gymnastics, trampoline and tumbling, acrobatic gymnastics and group gymnastics. For more complete information, log on to usagym.org.

2017 Women’s Junior Olympic National Championships Field
Listed alphabetically by state (name, hometown, gym club, region, competition session)
As of April 17, 2017


Alabama
Jordan Olszewski, Hoover, Ala./Mountain Brook Gymnastics, Region 8, Junior D

Arizona
Mackenzie Barile, Scottsdale, Ariz./Desert Lights Gymnastics, Region 1, Senior A
Kayla Bird, Chandler, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Senior A
Tatum Bruden, Peoria, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Senior F
Kaitlin Harvey, Mesa, Ariz./Gold Medal Gymnastics, Region 1, Senior C
Chloe Lashbrooke, Scottsdale, Ariz./Gold Medal Gymnastics, Region 1, Senior A
Madison Mariani, Tucson, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Senior D
Eve Micco, Scottsdale, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Senior C
Naomi Morrison, Chandler, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior D
Gracie Reeves, Phoenix, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Junior F
Jaedyn Rucker, Mesa, Ariz./Desert Devils (Mesa), Region 1, Junior E
Sarah Shirley, Queen Creek, Ariz./Gold Medal Gymnastics, Region 1, Senior F
Quinn Smith, Phoenix, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Junior C
Paige Sorensen, Tempe, Ariz./Desert Devils (Mesa), Region 1, Senior A
Avery Stauffacher, Scottsdale, Ariz./Gold Medal Gymnastics, Region 1, Senior A
Cassie Stevens, Phoenix, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Junior F
Alexandra Theodorou, Phoenix, Ariz./Desert Lights Gymnastics, Region 1, Junior C
Mary Won, Mesa, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior D
Kaitlyn Yanish, Chandler, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Senior E
Marlee York, Chandler, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior B
Aubrey Zazula, Chandler, Ariz./Desert Lights Gymnastics, Region 1, Junior E

California
Drew Aldridge, Los Angeles, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Senior C
Anyssa Alvarado, Alta Loma, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior F
Jacey Baldovino, Atherton, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Senior B
Loganne Basuel, Torrance, Calif./Flight School Gymnastics, Region 1, Junior D
Courtney Blackson, Elk Grove, Calif./Byers Gymnastics Center, Region 1, Junior D
Abby Boden, Roseville, Calif./Byers Gymnastics Center, Region 1, Senior D
Liah Bosworth, Sunnyvale, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Senior B
Gabriela Bouza-Lazo, Lakeside, Calif./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Senior F
Juliette Boyer, Daly City, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Junior F
Alessandra Brovedani, Berkeley, Calif./Head Over Heels, Region 1, Junior E
Ashley Carter, Rancho Cucamonga, Calif./Gliders Charter Oak Gymnastics, Region 1, Junior A
Amari Celestine, Wildomar, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior B
Katie Chamberlain, Simi Valley, Calif./Paramount Elite Gymnastics, Region 1, Senior C
Charissa Chou, Los Gatos, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Senior B
Logan Clagg, Visalia, Calif./Central California Gymnastics Institute, Region 1, Junior F
Sarah Clark, Huntington Beach, Calif./Azarian, Region 1, Junior D
Madison Dagen, Pleasanton, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Senior D
Claire Dean, Oakland, Calif./Head Over Heels, Region 1, Junior A
Nevaeh DeSouza, Fairfield, Calif./Dream Xtreme Gymnastics, Region 1, Junior F
Kylie Dickson, Los Angeles, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Senior F
Jordyn Duffield, Rancho Santa Margarita, Calif./Wildfire Gymnastics, Region 1, Junior E
Cornelia Eksteen, Granada Hills, Calif./Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior E
Erin Elkabchi, Murrieta, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior E
Alysen Fears, Murrieta, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior B
Katelyn Garay, Tracy, Calif./Edge Gymnastics Training Center, Region 1, Senior E
Tia Gin, Pismo Beach, Calif./Performance Athletics Gymnastics, Region 1, Senior B
Sydney Gonzales, Newport Beach, Calif./Wildfire Gymnastics, Region 1, Junior D
Madeline Gose, Seaside, Calif./Elite Gymnastics Academy, Region 1, Junior F
Kelley Hebert, Dublin, Calif./Edge Gymnastics Training Center, Region 1, Senior F
Jillian Hoffman, Murrieta, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior E
Talitha Jones, Rancho Cucamonga, Calif./Precision Gymnastics, Region 1, Senior A
Sydney Kho, Rosemead, Calif./Winner's Academy of Gymnastics, Region 1, Junior A
Nicoletta Koulos, Long Beach, Calif./Wildfire Gymnastics, Region 1, Senior A
Kristen Kuhn, San Mateo, Calif./Accel Gymnastics, Region 1, Junior C
Isabella Lahmidi, Valencia, Calif./Wallers GymJam Academy, Region 1, Junior E
Kaitlyn Lyle, Morgan Hill, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Junior D
Bailey McCabe, San Diego, Calif./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior D
Jacquelyn Moran, Soquel, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Junior A
Lana Navarro, La Verne, Calif./Gliders Charter Oak Gymnastics, Region 1, Junior A
Lauren Navarro, La Verne, Calif./Gliders Charter Oak Gymnastics, Region 1, Senior D
Karina Nguyen, San Clemente, Calif./Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Region 1, Junior C
Hannah Nipp, Laguna Hills, Calif./Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Region 1, Senior D
Jamie Panchak, Los Gatos, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Senior E
Kendal Poston, Foothill Ranch, Calif./Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Region 1, Senior E
Kennedy Quay, San Diego, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior D
Kristen Quick, Valencia, Calif./Wallers GymJam Academy, Region 1, Junior C
Adrienne Randall, Corona, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Senior C
Taylor Russon, Redwood City, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Junior D
Genevieve Sabado-Baez, Pomona, Calif./Gliders Charter Oak Gymnastics, Region 1, Junior B
Samantha Sakti, Arcadia, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Senior A
Nina Schank, Oakland, Calif./Head Over Heels, Region 1, Senior F
Mia Takekawa, Sacramento, Calif./Byers Gymnastics Center, Region 1, Junior F
Izabella Trejo, Cupertino, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Junior B
Courtney Tsunoda, Aliso Viejo, Calif./Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Region 1, Junior C
Megan Verceles Carr, Monte Soreno, Calif./West Valley Gymnastics School, Region 1, Senior E
Zara Waddell Jordan, Newbury Park, Calif./Victory Gymnastics Academy, Region 1, Junior A
Chalyn Walker, Playa Del Rey, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Junior B
Sekai Wright, Signal Hill, Calif./American Gymnastics Academy of Long Beach, Region 1, Senior B
Anna Yeates, Roseville, Calif./Byers Gymnastics Center, Region 1, Junior C

Colorado
Emily Aschenbrenner, Longmont, Colo./Airborne Colorado, Region 3, Junior D
Kelsey Boychuk, Broomfield, Colo./5280 Gymnastics, Region 3, Senior C
Kaleigh Cleveland, Colorado Springs, Colo./Colorado Aerials Gymnastics Center, Region 3, Junior B
Jada Glenn, Aurora, Colo./Adrenaline Gymnastics Academy, Region 3, Senior D
Anapaula Gutierrez, Highlands Ranch, Colo./TIGAR, Region 3, Junior B
Jimena Gutierrez, Highlands Ranch, Colo./TIGAR, Region 3, Junior B
Hadley Hamar, Castle Rock, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Junior F
Mia Hebinck, Lone Tree, Colo./Colorado Aerials Gymnastics Center, Region 3, Junior C
Lynne Jad, Aurora, Colo./Adrenaline Gymnastics Academy, Region 3, Senior F
Jordyn Jaslow, Parker, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Junior F
Madison Kerl, Lakewood, Colo./5280 Gymnastics, Region 3, Junior C
Autumn Lull, Westminster, Colo./Airborne Colorado, Region 3, Junior C
Rylie Mundell, Parker, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Junior E
Lexi Powe, Aurora, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Junior F
Adeline Sabados, Castle Rock, Colo./Colorado Aerials Gymnastics Center, Region 3, Junior F
Dani Shafer, Highlands Ranch, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Senior C
Mia Sundstrom, Boulder, Colo./Airborne Colorado, Region 3, Senior D

Connecticut
Alissa Bonsall, Higganum, Conn./Gymnastics Express Too, Region 6, Senior F
Kendra Combs, Windsor, Conn./Gymnastics Express Too, Region 6, Senior B
Adnerys DeJesus, Greenwich, Conn./Darien YMCA, Region 6, Senior B
Tisha Donlon, Cromwell, Conn./American Gymnastics Training Center, Region 6, Senior A
Kelly Griffin, Westport, Conn./Connecticut Gymnastics Academy LLC, Region 6, Junior D
Clare Hampford, Trumbull, Conn./Connecticut Gymnastics Academy LLC, Region 6, Senior D
Jessica Johanson, West Hartford, Conn./Gymnastics Express Too, Region 6, Junior B
Grace Logan, Pomfret Center, Conn./Deary's Gymnastics, Region 6, Senior E
Taylor Pitchell, Wethersfield, Conn./Gymnastics Express Too, Region 6, Junior E
Paige Stuyniski, Brooklyn, Conn./Deary's Gymnastics, Region 6, Senior F

Delaware
Love Birt, Wyoming, Del./First State Gymnastics, Region 7, Junior A

Florida
Mia Baltrun, Jupiter, Fla./American Twisters, Region 8, Junior C
Lindsey Bates, Oviedo, Fla./Brandy Johnson's Global Gymnastics, Region 8, Senior F
Madi Brooks, High Springs, Fla./Sun Country Gymnastics, Region 8, Senior A
Samara Buchanan, Parkland, Fla./American Twisters, Region 8, Junior A
Hanna Castillo, Miami, Fla./American Twisters, Region 8, Junior A
Charity Chen, St. Petersburg, Fla./Tampa Bay Turners Gymnastics, Region 8, Senior C
Sabrina Cheney, Port Orange, Fla./Orlando Metro Gymnastics, Region 8, Senior C
Emmalyn Dearborn, Clermont, Fla./Orlando Metro Gymnastics, Region 8, Junior A
Gabrielle Diaz, Tampa, Fla./La Fleur's, Region 8, Junior D
Sandra Elsadek, Nokomis, Fla./Lakewood Ranch Gymnastics, Region 8, Senior B
Julianne Fehring, Tampa, Fla./La Fleur's, Region 8, Junior D
Kaila Gamaldo, Jacksonville, Fla./Gymnastics Unlimited Inc., Region 8, Senior D
Kyla Gamble, Pembroke Pines, Fla./International Gymnastics Training Center, Region 8, Senior E
Baleigh Garcia, Boynton Beach, Fla./American Twisters, Region 8, Junior B
Derrian Gobourne, Sarasota, Fla./Lakewood Ranch Gymnastics, Region 8, Senior C
Savannah Guyot, Jacksonville, Fla./Gymnastics Unlimited, Region 8, Senior E
Lexi Graber, Cape Coral, Fla./Coast Elite Gymnastics Academy, Region 8, Senior F
Alexandra Greenwald, Coral Springs, Fla./American Twisters, Region 8, Senior B
Kylie Haffner, Tampa, Fla./La Fleur's, Region 8, Junior E
Gabriella Hartley, Minneola, Fla./Brandy Johnson's Global Gymnastics, Region 8, Junior B
Ryanna Head, Hernando Beach, Fla./La Fleur's, Region 8, Senior A
Emerson Hurst, St Augustine, Fla./Starlight Gymnastics, Region 8, Senior B
Abigail Johnston, Parkland, Fla./American Twisters, Region 8, Senior C
Kendall LaPlante, Seminole, Fla./Tampa Bay Turners Gymnastics, Region 8, Junior C
Moorea Linker, Odessa, Fla./La Fleur's, Region 8, Junior C
Sage Littlejohn, Windermere, Fla./Orlando Metro Gymnastics, Region 8, Senior A
Bella Miller, Coral Springs, Fla./American Twisters, Region 8, Junior B
Lea Mitchell, Boynton Beach, Fla./American Twisters, Region 8, Senior F
Gianna Ortiz, Orlando, Fla./Orlando Metro Gymnastics, Region 8, Junior D
Alexandria Ruiz, Lake Mary, Fla./Gymnastics USA Longwood, Region 8, Senior D
Ashley Smith, Saint Johns, Fla./TNT Gymnastics Fitness Complex Inc., Region 8, Senior F
Halley Taylor, Tampa, Fla./La Fleur's, Region 8, Senior C
Karrie Thomas, Coral Springs, Fla./American Twisters, Region 8, Senior D
Abbie Thompson, Sanford, Fla./Orlando Metro Gymnastics, Region 8, Junior E
Teagan Torgerud, Atlantic Beach, Fla./Orlando Metro Gymnastics, Region 8, Junior D
Grace Waguespack, Longwood, Fla./Gymnastics USA Longwood, Region 8, Senior D
Abbey Ward, Winter Garden, Fla./Orlando Metro Gymnastics, Region 8, Senior B
Ella Warren, Orange Park, Fla./Florida Elite Gymnastics, Region 8, Senior D
Taylor Wilhelmy, West Palm Beach, Fla./American Twisters, Region 8, Senior E
Mya Witte, Greenacres, Fla./Genie's Gymnastics, Region 8, Junior A

Georgia
Chase Brock, Alpharetta, Ga./Gymnastix Training Center, Region 8, Junior C
Samantha Durante, Bishop, Ga./Georgia Elite Gymnastics, Region 8, Senior E
Grace Evans, Dallas, Ga./Gymnastics Academy of Atlanta, Region 8, Junior F
Kelsey Garner, Thomaston, Ga./Extreme Gymnastics, Region 8, Senior D
Brianna Greenlow, Suwanee, Ga./Gymnastix Training Center, Region 8, Senior A
Hannah Jones, Kennesaw, Ga./Georgia Elite Gymnastics, Region 8, Senior A
Anna McGee, Athens, Ga./Georgia Elite Gymnastics, Region 8, Junior E
Natalie Morton, Waycross, Ga./Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Senior B
Kasey Nelson, Marietta, Ga./Georgia Elite Gymnastics, Region 8, Senior E
Lauren Rutherford, Roswell, Ga./Roswell Gymnastics, Region 8, Junior B
Savannah Schoenherr, Columbus, Ga./Oconee Gymnastics Center, Region 8, Senior B
Sienna Schreiber, Cumming, Ga./Northwind Gymnastics Center Inc., Region 8, Junior E

Hawaii
Chloe Camello, Waipahu, Hawaii/Rainbow Gymnastics Academy, Region 2, Senior F
Jenna Domingo, Kapolei, Hawaii/Hawaiian Island Twisters Inc., Region 2, Senior A
Kalyxta Gamiao, Honolulu, Hawaii/Hawaiian Island Twisters Inc., Region 2, Junior B
Ciello Magsanide, Ewa Beach, Hawaii/Rainbow Gymnastics Academy, Region 2, Senior B
Ela Mulligan, Honolulu, Hawaii/Hawaiian Island Twisters Inc., Region 2, Junior A
Mya Mulligan, Honolulu, Hawaii/Hawaiian Island Twisters Inc., Region 2, Senior B
Madeline Tyau, Kaneohe, Hawaii/Hawaiian Island Twisters Inc., Region 2, Junior C
Britney Wolfe, Mililani, Hawaii/Island Tumblers Gymnastics, Region 2, Senior C

Idaho
Courtney Bonnema, Eagle, Idaho/Mountain West Gymnastics, Region 2, Senior B
Sarah Ingraham, Star, Idaho/Bronco Elite Gymnastics, Region 2, Senior D
Abbi Murphy, Kuna, Idaho/Wings Center, Region 2, Senior F
Michaela Phillips, Homedale, Idaho/Wings Center, Region 2, Senior E
Mackayla Howell, Nampa, Idaho/Bronco Elite Gymnastics, Region 2, Junior E

Illinois
Cassandra Barbanente, Itasca, Ill./Palmer's Gymnastics Inc., Region 5, Junior C
Rachel Borden, Naperville, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Senior E
Sierra Brooks, Plainfield, Ill./Aspire Gymnastics Academy, Region 5, Junior E
Ella Cesario, Glen Ellyn, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Junior B
Madeline Crosse, Lombard, Ill./Naperville Gymnastics Club, Region 5, Junior B
Nia Dennis, Naperville, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Senior F
Samantha Gallet, Lockport, Ill./BIG Gymnastics Inc., Region 5, Senior E
Maddie Griffith, Naperville, Ill./Naperville Gymnastics Club, Region 5, Senior B
JerQuavia Henderson, Peoria, Ill./Gym Corner, Region 5, Junior E
Marissa Holmes, Marion, Ill./Southern Illinois Gymnastics Academy, Region 5, Senior C
Helen Hu, Chicago, Ill./IK Gymnastics, Region 5, Junior F
Sydney Jelen, Algonquin, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Junior A
Alayna Karl, Lemont, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Junior A
Bridget Killian, Wheaton, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Senior D
Aleah Leman, DeKalb, Ill./Energym Gymnastics, Region 5, Senior D
Andrea Li, Aurora, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Junior E
Riley Milbrandt, Rockford, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Junior C
Payton Murphy, Carol Stream, Ill./Palmer's Gymnastics Inc., Region 5, Junior F
Hannah Oliveros, Streamwood, Ill./Illinois Gymnastics Institute Inc., Region 5, Junior C
Alyssa Parlich, Palatine, Ill./Aerial Gymnastics Club, Region 5, Junior D
Erika Penamante, Carpentersville, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Junior B
Kayla Perez, Glen Ellyn, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Senior B
Dani Petrousek, Belvidere, Ill./Gymnastic Academy of Rockford, Region 5, Junior D
Ashley Resch, Lake in The Hills, Ill./Gym Nasti, Region 5, Junior C
Payton Richards, New Lennox, Ill./Aerial Gymnastics Club, Region 5, Senior A
Skyla Schulte, Bolingbrook, Ill./Phenom Gymnastics, Region 5, Junior B
Madison Snook, Ottawa, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Junior B
Wesley Stephenson, Plainfield, Ill./Legacy Elite Gymnastics LLC, Region 5, Senior D
Carina Tolan, Tinley Park, Ill./United Gymnastics Academy, Region 5, Senior B
Haley Tyson, Aurora, Ill./Phenom Gymnastics, Region 5, Junior C
Anastasia Webb, Morton Grove, Ill./Illinois Gymnastics Institute Inc., Region 5, Senior E

Indiana
Makenna Clarke, Franklin, Ind./Jaycie Phelps Athletic Center, Region 5, Senior A
Victoria Ferguson, Fortville, Ind./Jaycie Phelps Athletic Center, Region 5, Junior C
Elizabeth Gantner, Indianapolis, Ind./Jaycie Phelps Athletic Center, Region 5, Junior A
Camryn Klein, Zionsville, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, Region 5, Senior C
Mia Lord, McCordsville, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, Region 5, Senior F
Danielle Nosek, Greenfield, Ind./Jaycie Phelps Athletic Center, Region 5, Senior A
Mickayla Stuckey, Union City, Ind./Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior E

Iowa
Carly Bauman, West Des Moines, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute, Region 4, Junior D
Emma Brown, Adel, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute, Region 4, Senior A
Erin Castle, Boone, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Senior F
Allie Gilchrist, Norwalk, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute, Region 4, Senior D
Sophia Groth, West Des Moines, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute, Region 4, Junior B
Emma Hartzler, Marion, Iowa/Iowa Gymnastics Academy, Region 4, Senior E
Aleysia Kolyvanova, Iowa City, Iowa/Synergy Gymnastics, Region 4, Senior C
Trinity Macy, Des Moines, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Junior C
Kareena McSweeny, Cedar Rapids, Iowa/CRAG Gymnastics, Region 4, Junior E
Elizabeth Mellinger, Johnston, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Junior D
Trudy Schoepfer, Ames, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Senior B
Evy Schoepfer, Ames, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Senior E
Aubri Schwartze, Ames, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Junior E
Madison Teare, Pella, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Junior A

Kansas
Mallory Desch, Lenexa, Kan./Great American Express, Region 4, Junior F
Emily Shepard, Olathe, Kan./Diamond Gymnastics and Dance Academy Inc., Region 3, Junior E
Megan Teter, Overland Park, Kan./Gymnastics World Inc., Region 5, Senior A
Julia Wiest, Shawnee, Kan./Fuzion Gymnastics, Region 4, Senior B
Leanne Wong, Overland Park, Kan./Great American Gym. Express, Region 4, Junior A
Carly Woodard, Overland Park, Kan./Fuzion Gymnastics, Region 4, Senior F

Kentucky
Lauren Bannister, Prospect, Ky./Champion Gym/All About Kids Sports Center, Region 5, Junior E
Anna Kaziska, Louisville, Ky./Champion Gymnastics/All About Kids Sports Center, Region 5, Senior B

Louisiana
Sierra Ballard, Mandeville, La./North Shore Gymnastics, Region 8, Junior C
Julia Knower, Mandeville, La./North Shore Gymnastics, Region 8, Junior B

Maryland
Isabella Barbacci, Gaithersburg, Md./Hill's Gymnastics, Region 7, Junior C
Audrey Barber, Temple Hills, Md./Apollo Gymnastics, Region 7, Senior E
Ronni Binstock, Severna Park, Md./Docksiders Gymnastics Inc., Region 7, Senior A
Lauren Bridgens, Darnestown, Md./Hill's Gymnastics, Region 7, Senior F
Ariana Castrence, Waldorf, Md./Unique Sports Academy, Region 7, Senior C
Jessica Eig, Clarksburg, Md./Hill's Gymnastics, Region 7, Junior B
Belle Huang, Frederick, Md./Excellence Gym Sports, Region 7, Senior E
Reese McClure, Frederick, Md./Frederick Gymnastics Club, Region 7, Junior E
Mikaela Meyer, Myersville, Md./Frederick Gymnastics Club, Region 7, Senior D
Sydney Morris, Bowie, Md./1st Class Gymnastics Inc., Region 7, Junior A
Hannah Munnelly, Annapolis, Md./Docksiders Gymnastics Inc., Region 7, Senior A
Maria Ramsey, Columbia, Md./Docksiders Gymnastics Inc., Region 7, Senior D
Nya Reed, Landover, Md./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Senior C
Anaya Smith, West Laurel, Md./Docksiders Gymnastics Inc., Region 7, Junior C
Logan Smith, Upper Marlboro, Md./Docksiders Gymnastics Inc., Region 7, Junior F

Massachusetts
Kayla Baddeley, Bridgewater, Mass./Massachusetts Elite Gymnastics Academy, Region 6, Senior E
Annie Bailey, N. Chelmsford, Mass./Nashoba Gymnastics Academy at One Stop Fun, Region 6, Senior C
Alyssa Beaulieu, Holyoke, Mass./Roots Gymnastics Center, Region 6, Junior B
Payton Bellows, Southwick, Mass./Daggett Gymnastics, Region 6, Senior F
Stephanie Berger, Groton, Mass./Brestyan's American Gymnastics, Region 6, Junior C
Larissa Biette, Belmont, Mass./Gymnastics and More Inc., Region 6, Junior F
Kylee Black, Hopedale, Mass./Elite Gymnastics Academy, Region 6, Senior F
Paige Bukowski, Andover, Mass./Brestyan's American Gymnastics, Region 6, Junior E
Madison Burke, Hingham, Mass./South Shore Gymnastics, Region 6, Junior B
Charlotte Cooperman, Southborough, Mass./Elite Gymnastics Academy, Region 6, Senior F
Riley Daniels, Rowley, Mass./Ace Gymnastics Inc., Region 6, Senior A
Sierra DeMarinis, Montgomery, Mass./Roots Gymnastics Center, Region 6, Senior D
Kiera Doherty-Herwitz, Bedford, Mass./Massachusetts Elite Gymnastics Academy, Region 6, Senior C
Ava Fraulo, Sutton, Mass./10.0 Academy, Region 6, Junior A
Isabella Garrett, Sherborn, Mass./Elite Gymnastics Academy, Region 6, Junior C
Marigold Garrett, Sherborn, Mass./Elite Gymnastics Academy, Region 6, Junior C
Kylie Gorgenyi, N Reading, Mass./Ace Gymnastics Inc., Region 6, Senior A
Ella Hodges, Winchester, Mass./Gymnastics and More Inc., Region 6, Junior F
Emily Holmes-Hackerd, Woburn, Mass./Brestyan's American Gymnastics, Region 6, Junior E
Natalie Horowitz, Longmeadow, Mass./Daggett Gymnastics, Region 6, Senior B
Robyn Kelley, Wakefield, Mass./Reading Gymnastics Academy Inc., Region 6, Senior A
Simona Kerekes, Burlington, Mass./Brestyan's American Gymnastics, Region 6, Junior E
Elizabeth Kleynerman, Sudbury, Mass./10.0 Academy, Region 6, Junior E
Carly Kulevich, Marblehead, Mass./Brestyan's American Gymnastics, Region 6, Junior F
Sophia LeBlanc, Waltham, Mass./Massachusetts Gymnastics Center - Waltham, Region 6, Senior B
Julia O'Sullivan, Shrewsbury, Mass./Elite Gymnastics Academy, Region 6, Senior D
Lauren Pearl, Milford, Mass./Brestyan's American Gymnastics, Region 6, Junior B
Charlotte Reynolds, Leominster, Mass./10.0 Academy, Region 6, Senior D
Hannah Roderick, N. Truro, Mass./Cape Cod Gymnastics Center Inc., Region 6, Senior F
Amy Shen, Newton, Mass./Massachusetts Gymnastics Center - Waltham, Region 6, Senior F
Jordan Streete, Agawam, Mass./Roots Gymnastics Center, Region 6, Senior B
Lindsey Thornton, Harvard, Mass./10.0 Academy, Region 6, Junior F
Olivia Zona, Shrewsbury, Mass./10.0 Academy, Region 6, Senior D

Michigan
Alyssa Al-Ashari, Lansing, Mich./Twistars USA Inc., Region 5, Junior C
Madelyn Bellmore, Dewitt, Mich./Twistars USA Inc., Region 5, Junior A
Chloe Bellmore, Dewitt, Mich./Twistars USA Inc., Region 5, Junior F
Tristan Brown, DeWitt, Mich./Twistars USA Inc., Region 5, Senior E
Karly Franz, Marysville, Mich./Hunts Gymnastics Academy, Region 5, Junior F
Avery Grant, Saginaw, Mich./Bay Valley Academy, Region 5, Junior A
Delanie Harkness, Leslie, Mich./Twistars USA Inc., Region 5, Junior D
Ashley Hofelich, Novi, Mich./Oakland Gymnastics Training Center, Region 5, Senior D
Alyssa Keller, Richmond, Mich./All American Flames Gymnastix, Region 5, Senior C
Grace King, Clarkson, Mich./AGA Gymnastics Training Center, Region 5, Junior B
McKenna Linnen, Canton, Mich./Gym America, Region 5, Senior E
Anne Maxim, Clinton Twp, Mich./Olympia Gymnastics Academy, Region 5, Senior E
Anna Grace McCullough, Kalamazoo, Mich./Branch Gymnastics, Region 5, Junior D
Savannah Miller, Waterford, Mich./Oakland Gymnastics Training Center, Region 5, Junior A
Isabel Redmond, Shelby Township, Mich./Olympia Gymnastics Academy, Region 5, Junior F
Kai Rivers, Franklin, Mich./Twistars USA Inc., Region 5, Senior A
Nyah Smith, West Bloomfield, Mich./Oakland Gymnastics Training Center, Region 5, Junior F
Samantha Sworst, Shelby Twp, Mich./Gymnastic Training Center Rochester, Region 5, Senior A
Mayleigh Vanderbeek, Zeeland, Mich./Champion Gymnastics USA, Region 5, Senior A
Matilyn Waligora, Rochester, Mich./Olympia Gymnastics Academy, Region 5, Junior F
Gabryel Wilson, Ypsilanti, Mich./Olympia Gymnastics Academy, Region 5, Junior F

Minnesota
Elena Deets, Osseo, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior E
Kate Grotenhuis, Eden Prairie, Minn./TAGS Gymnastics-Eden Prairie, Region 4, Junior E
Mya Hooten, Oakdale, Minn./Rising Stars Gymnastics Academy, Region 4, Junior C
Emily Koch, Bloomington, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior E
Jordyn Lyden, Woodbury, Minn./Flips Gymnastics LLC, Region 4, Junior A
Grace McCallum, Isanti, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior C
Abigail Mueller, Rochester, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Junior D
Abbie Nylin, Rogers, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior C
Libby Orman, Mound, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Senior B
Alivia Ostendorf, Coon Rapids, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior F
Aisling Polley, Minnetonka, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior C
Madilyn Quarles, Andover, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior B
Lexy Ramler, St. Michael, Minn./KidSport LLC, Region 4, Senior F
Halle Remlinger, Winona, Minn./KidSport LLC, Region 4, Senior A
Jada Rondeau, Norwood Young, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior E
Callie Schlottman, Savage, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior B
Zoie Schroeder, Champlin, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior D
Isabella Sissi, Blaine, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior C
AK Subject, Plymouth, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior A
Annika Svendsen, Eden Prairie, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Senior D
Taylor Waldo, Stacy, Minn./Flyaways Gymnastics, Region 4, Junior F
Rachel Wilkening, Minneapolis, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior A

Mississippi
Rachel Smith, Hernando, MS/Gymstars Gymnastics, Region 8, Senior B

Missouri
Claire Bonacorsi, St. Peters, Mo./GymQuarters Gymnastics Center, Region 4, Senior E
Lynnzee Brown, Raytown, Mo./Great American Gymnastics Express, Region 4, Senior F
Kyra Burns, Blue Springs, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, Region 4, Junior D
Andrea Buschkoetter, Lake Saint Louis, Mo./Staceys Gymnastics Inc., Region 4, Senior E
Claire Calhoun, St. Louis, Mo./St. Louis Gym Centre, Region 4, Senior A
Sophia Carter, Blue Springs, Mo./Great American Gymnastics Express, Region 4, Senior F
Kennedi Davis, Blue Springs, Mo./Fuzion Gymnastics, Region 4, Senior C
Kara Eaker, Grain Valley, Mo./Great American Gymnastics Express, Region 4, Junior C
Aleah Finnegan, Lees Summit, Mo./Great American Gymnastics Express, Region 4, Junior B
Emily Gilot, St Peters, Mo./Staceys Gymnastics Inc., Region 4, Senior D
Adalayna Hufendiek, Columbia, Mo./Elevate Gymnastics and Fitness LLC, Region 4, Junior F
Alexis Jeffrey, Warrensburg, Mo./Great American Gymnastics Express, Region 4, Junior B
Molly Jozwiakowski, Kirkwood, Mo./St. Louis Gym Centre, Region 4, Senior F
Mallory LeNeave, Lee's Summit, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, Region 4, Junior F
Kaia Parker, Ozark, Mo./Missouri Valley Gymnastics Inc., Region 4, Junior D
Mia Quigg, Blue Springs, Mo./Fuzion Gymnastics, Region 4, Senior D
Claire Rogers, Kansas City, Mo./Liberty Gymnastics Academy, Region 4, Junior E
Michelle Sandoval, Independence, Mo./Fuzion Gymnastics, Region 4, Senior C
JaFree Scott, Independence, Mo./Great American Gymnastics Express, Region 4, Junior A
Carley Scott, Oak Grove, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, Region 4, Junior C
Hannah Shelby, St. Louis, Mo./St. Louis Gym Centre, Region 4, Junior B
Clara Wallace, Lee's Summit, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, Region 4, Junior A
Hannah Wexler, Liberty, Mo./Great American Gymnastics Express, Region 4, Junior B

Montana
Naiya Beaudin, Lolo, Mont./Mismo Gymnastics Inc., Region 2, Junior E
Nicole Johnsen, Missoula, Mont./Mismo Gymnastics Inc., Region 2, Senior B

Nebraska
Libby Garfoot, Omaha, Neb./Omega School of Gymnastics, Region 4, Senior D
Hannah Hartung, Lincoln, Neb./Pioneer Gymnastics Academy, Region 4, Senior A
MacKenzie Kunzman, Grand Island, Neb./Nebraska School of Gymnastics, Region 4, Senior B
Katie Waldman, Papillion, Neb./Omega School of Gymnastics, Region 4, Senior E

Nevada
Lex Burch, Sparks, Nev./Flips USA Gymnastics, Region 1, Senior D
Rylie Dewhurst, Las Vegas, Nev./Browns Gymnastics Las Vegas, Region 1, Senior F
Malia Hargrove, Sparks, Nev./Flips USA Gymnastics, Region 1, Junior E
Selena Harris, Henderson, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Junior A
Cristal Isa, Henderson, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Senior B
Amber Koeth, Henderson, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Senior D
Makayla Maxwell, North Las Vegas, Nev./Go For It USA, Region 1, Senior B
Shylen Murakami, Las Vegas, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Senior C
Jane Poniewaz, Henderson, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Senior A

New Hampshire
Nicole Lanouette, Sandown, N.H./Phantom Gymnastics LLC, Region 6, Senior E
Katherine Shek, Hampton Falls, N.H./Gymnastics at Brentwood Commons, Region 6, Junior F

New Jersey
Ariyana Agarwala, Edison, N.J./Action Gymnastic Academy, Region 7, Junior F
Ariana Agrapides, Bayville, N.J./Premier Gymnastics and Cheer Academy, Region 7, Senior A
Aryanna Anderson, Cherry Hill, N.J./TNT Elite Inc., Region 7, Senior F
Simone Banen, Wyckoff, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior C
Eller Bart, Englewood, N.J./Galaxy Gymnastics, Region 6, Senior A
Brayden Battavio, Bridgeton, N.J./Star Bound Gymnastics Academy, Region 7, Junior B
Corinne Bunagan, Ramsey, N.J./Eastern National Academy of Paramus, Region 7, Junior C
Ava Caravela, W Caldwell, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior C
Jenna Cashman, Princeton, N.J./Gymland/Arena Gymnastics, Region 7, Junior B
Amanda Cashman, Belle Mead, N.J./Gymland/Arena Gymnastics, Region 7, Junior E
Mei Li Costa, Lawrenceville, N.J./Gymland/Arena Gymnastics, Region 7, Senior B
Samantha Davis, Cranford, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior B
Skylar Davisson, South Plainfield, N.J./Top Flight Gymnastics, Region 7, Senior A
Vanessa Deniz, Millstone Twp., N.J./Gymland/Arena Gymnastics, Region 7, Junior F
Tiara DeTommaso, Denville, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Junior E
Abigail Fletcher, Oradell, N.J./Eastern National Academy of Paramus, Region 7, Senior E
E’mjae Frazier, Erial, N.J./Parkettes National Gymnastics Center, Region 7, Junior A
Zoe Gravier, Holmdel, N.J./MG Elite, Region 7, Junior A
Makayla Green, Mays Landing, N.J./Bright Stars Gymnastics, Region 7, Junior B
Emma Itoh, Fort Lee, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Junior E
Rachel Kaplan, Franklin Lakes, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior F
Alonza Klopfer, Boonton, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior E
Danielle Liska, Succasunna, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior F
Rachael Lukacs, Hillsborough, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior D
Isabella Magnelli, Suffern, N.J./Eastern National Academy of Paramus, Region 7, Junior D
Tess Muir, Woodland Park, N.J./Eastern National Academy of Paramus, Region 7, Senior B
Yolanda Nodarse, Pompton Plains, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior E
Olivia Orlando, Randolph, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Junior A
Kylie Piringer, Ramsey, N.J./Eastern National Academy of Paramus, Region 7, Senior A
Kaylee Quinn, Rockaway, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior C
Sophia Restaino, Basking Ridge, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior B
Julianna Roland, Lumberton, N.J./The Gym Academy of Cherry Hill, Region 7, Senior B
Lyndsey Rudolph, Egg Harbor Township, N.J./Bright Stars Gymnastics
Monica Servidio, Howell, N.J./Action Gymnastic Academy, Region 7, Senior E
Nikki St. Louis, Annandale, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Junior D
Ellen Wylie, Basking Ridge, N.J./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior E

New Mexico
Jacqueline Manifold, Albuquerque, N.M./Gold Cup Gymnastics, Region 3, Junior B

New York
Sydney Beers, Bellmore, N.Y./Phoenix Gymnastics, Region 6, Junior B
Katie Bishop, Westbury, N.Y./Mid Island Gymnastics, Region 6, Senior A
Hannah Cohen, Dix Hills, N.Y./New Image Gymnastic Academy, Region 6, Senior E
Dymiana Cox, Elmont, N.Y./Parkettes National Gymnastics Center, Region 7, Junior F
Amara Cunningham, South Nyack, N.Y./Galaxy Gymnastics, Region 6, Senior C
Kayla Deveau, Carle Place, N.Y./Infiniti Elite Gymnastics, Region 6, Junior D
Jenna DeVincenzo, Bethpage, N.Y./All Stars Gymnastics Inc., Region 6, Junior C
Skylar Draser, Huntington Stat, N.Y./Infiniti Elite Gymnastics, Region 6, Junior A
Rory Field, Valley Falls, N.Y./World Class Gymnastics Academy, Region 6, Junior D
Gemma Guttenberg, New York, N.Y./Chelsea Piers Gymnastics, Region 6, Senior E
Haley Kondo, Saratoga, N.Y./World Class Gymnastics Academy, Region 6, Senior C
Ashlyn LaClair, Port Crane, N.Y./Gymland/Arena Gymnastics, Region 7, Junior C
Farah Lipetz, Northport, N.Y./Infiniti Elite Gymnastics, Region 6, Junior A
Talia Little, Rochester, N.Y./RGA, Region 6, Junior C
Logan Lombardi, N. Massapequa, N.Y./All Stars Gymnastics Inc., Region 6, Junior A
Amanda Loo, Sound Beach, N.Y./Towers Gymnastics, Region 6, Junior E
Lilliana Lucchese, Glen Cove, N.Y./New Image Gymnastic Academy, Region 6, Senior B
Jordyn Mannino, Manhasset, N.Y./New Image Gymnastic Academy, Region 6, Senior D
Sara Maughan, Farmingdale, N.Y./All Stars Gymnastics Inc., Region 6, Senior C
Jayden McDonnell, East Northport, N.Y./Infiniti Elite Gymnastics, Region 6, Junior A
Olivia Queri, Victor, N.Y./RGA, Region 6, Junior C
Nicole Riccardi, East Northport, N.Y./Infiniti Elite Gymnastics, Region 6, Junior C
Reid Schaefer, Newtonville, N.Y./World Class Gymnastics Academy, Region 6, Senior E
Hailey Schifano, N. Massapequa, N.Y./All Stars Gymnastics Inc., Region 6, Junior B
Renee Schugman, Smithtown, N.Y./Gold Medal Gymnastics Smithtown, Region 6, Junior D
Alisa Sheremeta, Bloomingburg, N.Y./Galaxy Gymnastics, Region 6, Senior B
Miranda Smith, New Hartford, N.Y./Valley Gymnastics Training Center, Inc., Region 6, Junior A
Hannah Stahlbrodt, Cicero, N.Y./Gym Connection 2, Region 6, Senior C
Alexis Stern, Manhasset, N.Y./Infiniti Elite Gymnastics, Region 6, Senior D
Christie Tini, East Northport, N.Y./Infiniti Elite Gymnastics, Region 6, Junior E
Ashley Veglucci, Coram, N.Y./Gold Medal Gymnastics Centereach, Region 6, Junior F
Olivia Waldorf, Lloyd Harbor, N.Y./Gold Medal Gymnastics Huntington, Region 6, Junior F
Kiera Walker, Bethpage, N.Y./New Image Gymnastic Academy, Region 6, Senior A
Dorothy Wernick, Latham, N.Y./World Class Gymnastics Academy, Region 6, Senior C

North Carolina
Bryn Bartman, Black Mountain, N.C./Everest Gymnastics, Region 8, Junior A
Haleigh Bryant, Cornelius, N.C./Everest Gymnastics, Region 8, Junior D
Ashley Cowan, Hillsborough, N.C./Bull City Gymnastics, Region 8, Junior A
Hailey Davis, New Bern, N.C./New Bern Gymnastics, Region 8, Junior E
Lali Dekanoidze, Charlotte, N.C./Southeastern Gymnastics Center, Region 8, Junior B
Hunter Dula, Weddington, N.C./All American Gymnastics, Region 1, Junior E
Audrey Evans, Conover, N.C./Everest Gymnastics, Region 8, Junior B
Gabbie Gallentine, Iron Station, N.C./Everest Gymnastics, Region 8, Junior B
Gabrielle Gladieux, Greensboro, N.C./High Point Gymnastics Academy, Region 8, Junior A
Lauren Graham, Durham, N.C./Bull City Gymnastics, Region 8, Senior F
Kate Greene, Durham, N.C./Bull City Gymnastics, Region 8, Junior B
Holly Hanlon, Waxhaw, N.C./Southeastern Gymnastics Center, Region 8, Junior F
Stacie Harrison, Fayetteville, N.C./North Myrtle Beach Gymnastics and More, Region 8, Senior F
Lily Harsch, Davidson, N.C./Everest Gymnastics, Region 8, Junior E
Abby Heiskell, Waxhaw, N.C./Southeastern Gymnastics Center, Region 8, Senior C
Caitlin Kass, Durham, N.C./Bull City Gymnastics, Region 8, Junior E
Tia Kiaku, Garner, N.C./High Point Gymnastics Academy, Region 8, Senior D
Gabrielle Kistner, Raleigh, N.C./WAKE Gymnastics Inc., Region 8, Senior E
Marina Livelsberger, Kernersville, N.C./High Point Gymnastics Academy, Region 8, Senior C
Bailey Lovett, Greensboro, N.C./KPAC, Region 8, Junior F
Amaya Marshall, Charlotte, N.C./Southeastern Gymnastics Center, Region 8, Junior C
Faith Mathison, Staley, N.C./High Point Gymnastics Academy, Region 8, Junior F
Morgan Oldham, Holly Springs, N.C./Sonshine Gymnastics, Region 8, Senior A
Isabelle Schaefer, Huntersville, N.C./Everest Gymnastics, Region 8, Junior A
Jamie Shearer, Fuquay-Varina, N.C./Sonshine Gymnastics, Region 8, Junior C
Ashley Smith, Apex, N.C./Sonshine Gymnastics, Region 8, Senior F
Morgan Spence, Raleigh, N.C./Raleigh School of Gymnastics, Region 8, Senior F
Allie Stern, Charlotte, N.C./Perfect Balance Training Center, Region 8, Senior C
Cassidy Stuart, Marvin, N.C./Southeastern Gymnastics Center, Region 8, Junior D
Emery Summey, Jamestown, N.C./High Point Gymnastics Academy, Region 8, Senior C
Christina Weiss, Summerfield, N.C./High Point Gymnastics Academy, Region 8, Senior A

Ohio
Avery Balser, Carroll, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Junior C
Nikki Beckwith, Westerville, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Junior B
Cortney Bezold, Maineville, Ohio/Gym-Nation L.L.C., Region 5, Senior F
Nicole Borkowski, Maumee, Ohio/New Heights Gymnastics, Region 5, Senior D
Aria Brusch, Forest Park, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior E
Brooke Chesney, Cincinnati, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Senior F
Rachel DeCavitch, West Farmington, Ohio/Gymnastics World Inc., Region 5, Senior B
Makarri Doggette, Pickerington, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Senior B
Claire Gagliardi, Hubbard, Ohio/Olympic Dreams Gymnastics Inc., Region 5, Senior B
Gianna Gerdes, Delaware, Ohio/Gym X-Treme, Region 5, Junior D
Emma Hansen, Mason, Ohio/Queen City Gymnastics/Kids First, Region 5, Senior E
Sarah Hargrove, West Chester, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Senior C
Katie Harper, Columbus, Ohio/Universal Gymnasts Inc., Region 5, Junior A
Raina Malas, Dublin, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Junior E
Kaci Martir, Liberty Twp., Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Senior F
Abigail Matthews, Fairfield, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Senior D
Colby Miller, Mason, Ohio/Perfection Gymnastics School, Region 5, Senior C
Lauren Moses, Tallmadge, Ohio/Perfect Balance Gymnastics and Cheer Inc., Region 5, Senior A
Hannah Nam, West Chester, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior C
Darby Nelson, Cincinnati, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Senior E
Emma Pritchard, Ashville, Ohio/Gym X-Treme, Region 5, Junior D
Olivia Rapp, Gahanna, Ohio/Universal Gymnasts Inc., Region 5, Junior D
Gillian Rutz, S. Lebanon, Ohio/Perfection Gymnastics School, Region 5, Junior D
Brookelyn Sears, Centerville, Ohio/Tops Gymnastics, Region 5, Junior F
Allison Snyder, Cincinnati, Ohio/Perfection Gymnastics School, Region 5, Senior F
Jenna Swartzentruber, Centerburg, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Senior D
Anna Warhol, Poland, Ohio/Youngstown Gymnastic Center LLC., Region 5, Senior F
Alyssa Wiedeman, Springboro, Ohio/Perfection Gymnastics School, Region 5, Senior C
DaShanti Young, Hamilton, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior D

Oklahoma
Kylie Burleson, Oklahoma City, Okla./Mat Trotters Gymnastics, Region 3, Junior E
Jenna Dunn, Oklahoma City, Okla./Bart Conner Gymnastics Academy, Region 3, Senior A
Isabell Johnson, Norman, Okla./Bart Conner Gymnastics Academy, Region 3, Junior D
Madison Rush, Tulsa, Okla./Dynamo Gymnastics, Region 3, Junior D
Cameo Stapleton, Norman, Okla./Bart Conner Gymnastics Academy, Region 3, Senior D

Oregon
Scarlet Becker, Eugene, Ore./National Academy of Artistic Gymnastics, Region 2, Junior A
Gabriela Griffin, Lake Oswego, Ore./Westside Dance and Gymnastics Academy, Region 2, Senior E
Lauren Hicks, Bend, Ore./Oregon Olympic Athletics, Region 2, Junior B
Kallysta Hull, Portland, Ore./Northpointe Gymnastics, Region 2, Junior F
Alexa McClung, Salem, Ore./The Athletic Edge, Region 2, Senior D
Kylie Reese, Eugene, Ore./National Academy of Artistic Gymnastics, Region 2, Senior F

Pennsylvania
Josie Angeny, Elizabethtown, Pa./Prestige Gymnastics, Region 7, Senior C
Chloe Asper, Hanover, Pa./Hanover Gymnastics, Region 7, Junior D
Hannah Baddick, Gettysburg, Pa./Frederick Gymnastics Club, Region 7, Senior D
Jessica Bastardi, Boalsburg, Pa./Centre Elite Gymnastics Inc., Region 7, Senior F
Sophia Bronico, Oaks, Pa./Silvia's Gymnastics LLC, Region 7, Junior B
Elizabeth DeBarberie, West Chester, Pa./AJS Pancott Gymnastics, Region 7, Junior D
Lauren Diggan, Sinking Spring, Pa./Stallone Gymnastics, Region 7, Senior F
Jenna Ferguson, Wellsville, Pa./Skyline Gymnastics Center LTD, Region 7, Junior F
Jenaviese Gore, Dallastown, Pa./Prestige Gymnastics, Region 7, Junior E
Rachel Hornung, Allison Park, Pa./Pittsburgh Northstars, Region 7, Senior C
Taylor Lawson, Macungie, Pa./Parkettes National Gymnastics Center, Region 7, Senior D
Jada Mangahas, Allentown, Pa./Parkettes National Gymnastics Center, Region 7, Junior C
Hope Masiado, Bethlehem, Pa./Girls in Co-Operation Gymnastics Training Center I, Region 7, Senior D
Tayler Osterhout, Clarks Summit, Pa./United Sports Academy, Region 7, Junior D
Abigail Pierson, New Kensington, Pa./Gymkhana Inc., Region 7, Junior F
Olivia Raymond, Wayne, Pa./North Stars Gymnastics Academy, Region 7, Senior B
Zoe Schweitzer, Mars, Pa./X-Cel Gymnastics, Region 7, Junior F
Amy Stewart, Johnstown, Pa./Uzelac Gymnastics Johnstown, Region 7, Senior A
Jacqueline Terpak, York, Pa./Prestige Gymnastics, Region 7, Senior D
Kendall Whitman, Pottstown, Pa./Silvia's Gymnastics LLC, Region 7, Junior D
Natalie Wojcik, Douglasville, Pa./Stallone Gymnastics, Region 7, Senior D
Kayla Yancey, Lansdale, Pa./Montgomery County Sports Performance Center, Region 7, Junior C
Kianna Yancey, Hatfield, Pa./Montgomery County Sports Performance Center, Region 7, Junior F
Krista Zultevicz, Shickshinny, Pa./Northeast Gymnastics Academy, Region 7, Junior E

Rhode Island
Sydney Lopez, Smithfield, R.I./Elite Gymnastics Academy, Region 6, Junior E
Jordan Peloquin, Greenville, R.I./Aim High Academy Inc., Region 6, Senior E

South Carolina
Brashlyn Johnson, Aynor, S.C./Thomas Gymnastic Training Center, Region 8, Senior D
Ona Loper, Bluffton, S.C./Summit Gymnastics, Region 8, Senior E
Leighton Varnadore, Aiken, S.C./Aiken Gymnastics Inc., Region 8, Senior D

South Dakota
Kiara Brown, Whitewood, S.D./Spearfish Gymnastics, Region 4, Junior D
Marissa Jencks, Wentworth, S.D./All American Gymnastics Academy, Region 4, Junior B
Danielle Sievers, Gary, S.D./All American Gymnastics Academy, Region 4, Junior B
Samantha Swanson, Spearfish, S.D./Spearfish Gymnastics, Region 4, Junior D

Tennessee
Jordan Boogerd, Atoka, Tenn./Gymstars Gymnastics, Region 8, Senior F
Soraya Hawthorne, Memphis, Tenn./Gymstars Gymnastics, Region 8, Junior F
Kennedy Johnson, Cordova, Tenn./Gymstars Gymnastics, Region 8, Senior E
Delaney Keck, Germantown, Tenn./Gymstars Gymnastics, Region 8, Junior F
Olivia Kennedy, Maryville, Tenn./Georgia Elite Gymnastics, Region 8, Junior A
Hannah McCrary, Murfreesboro, Tenn./Let It Shine, Region 8, Senior B
Gabrielle Welch, Greenbrier, Tenn./Clarksville Elite Gymnastics Center, Region 8, Senior F

Texas
Danica Abanto, Tyler, Texas/Texas East Gymnastics, Region 3, Senior F
Esperanza Abarca, The Colony, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Senior D
Maya Albertin, Katy, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Junior F
Rachel Baumann, Plano, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Senior B
Madison Benson, Coppell, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior D
Luisa Blanco, Little Elm, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior E
Brooklynn Bloxom, Frisco, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior E
Dominika Bonzagni, Grapevine, Texas/US Gold Gymnastics, Region 3, Senior C
Maya Bordas, Austin, Texas/Capital Gymnastics / Texas, Region 3, Senior C
Kambrie Brandt, Adkins, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior E
Laura A Brenner, Lewisville, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Senior D
Rylie Bright, Denton, Texas/Denton Gymnastics Academy, Region 3, Junior C
Velandra Brochi, Round Rock, Texas/Platinum Gymnastics Academy, Region 3, Junior B
Brenna Brooks, Allen, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Senior A
Mckenna Burnside, Fort Worth, Texas/US Gold Gymnastics, Region 3, Senior E
Tyler Davis, Rowlett, Texas/Richardson Gymnastics Team, Region 3, Senior F
Katarina Derrick, Houston, Texas/Pearland Elite, Region 3, Senior D
Amanda Elswick, Austin, Texas/Capital Gymnastics / Texas, Region 3, Senior B
Lauren Farley, Dallas, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Senior E
Rachael Flam, Houston, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Senior E
Colbi Flory, Rockwall, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior D
Isabelle Fox, Houston, Texas/Flips Texas, Region 3, Senior E
Kyana George, McKinney, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Senior F
Kailey GIllings, Beach City, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Senior E
Lauren Guerin, Buda, Texas/Olympia Hills Gymnastics, Region 3, Senior B
Kennedy Hambrick, Pearland, Texas/Reflex Gymnastics Academy, Region 3, Senior C
Mia Hendon, Austin, Texas/National Elite Gymnastics, Region 3, Junior A
Courtney Henry, Sanger, Texas/Denton Gymnastics Academy, Region 3, Junior A
Caroline Herry, Denton, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior C
Taylor Hipolito, Montgomery, Texas/AIM Athletics Texans Gymnastics, Region 3, Junior B
Morgan Hoang, Sugar land, Texas/Houston Gymnastics Center of the JCC, Region 3, Senior C
Torri Hutchinson, Pearland, Texas/Pearland Elite, Region 3, Senior D
Erin Hutchison, Allen, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Senior A
Tra'Vanni Jacobs, Beaumont, Texas/HHGC Elite, Region 3, Senior F
Kaytlyn Johnson, Denton, Texas/Denton Gymnastics Academy, Region 3, Junior B
Hannah Joyner, Spring, Texas/EVO Gymnastics, Region 8, Junior F
Gabriella Ladanyi, La Porte, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Junior A
Emma LaPinta, Frisco, Texas/Kurt Thomas Gymnastics, Region 3, Senior B
Rebecca Leach, Coppell, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior C
Angelina Liu, Sugarland, Texas/Discover, Region 3, Senior A
Amoree Lockhart, Ft. Worth, Texas/Empire Gymnastics Academy, Region 3, Junior E
Victoria Loomis, Corinth, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior E
Gabriela Lopez, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior B
Mikayla Magee, League City, Texas/Pearland Elite, Region 3, Senior E
Madison Martin, McKinney, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior F
Gabrielle McLaughlin, Coppell, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior D
Lindsey Moffitt, Ferris, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior F
Peyton Oltman, Colleyville, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior A
Emily Owens, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior A
Jillian Procasky, Pflugerville, Texas/Capital Gymnastics / Texas, Region 3, Junior C
Madison Rau, Cypress, Texas/Cypress Academy of Gymnastics, Region 3, Junior D
Jesseca Richmond, Grapevine, Texas/Empire Gymnastics Academy, Region 3, Senior B
Katelyn Rosen, Boerne, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior A
Hannah Seder, Forney, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior B
Madison Smith, Houston, Texas/Houston Gymnastics Center of the JCC, Region 3, Senior E
Shelbi Spivey, Woodway, Texas/Zero Gravity Gymnastics, Region 3, Senior F
Sophia Stephens, Prosper, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior A
Alexis Stokes, Denton, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Senior B
Adela Stonecipher, The Woodlands, Texas/Flips Texas, Region 3, Senior A
Lydia Test, Plano, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior D
Kathryn Thaler, Sugar Land, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Senior A
Mia Townes, Pflugerville, Texas/Crenshaw Athletic Club Inc., Region 3, Junior E
Morgan Trevor, Allen, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior A
Lyric Walker, Plano, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior A
Sherry Wang, Austin, Texas/Capital Gymnastics / Texas, Region 3, Junior D
Drew Watson, Nacogdoches, Texas/Texas East Gymnastics, Region 3, Senior F
Kathryn Weilbacher, Houston, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Junior C
Chloe Widner, Frisco, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Senior A
Glory Yoakum, Manvel, Texas/Pearland Elite, Region 3, Senior C

Utah
Milan Clausi, Salt Lake City, Utah/Olympus Gymnastics, Region 1, Senior C
Kayla Horton, Sandy, Utah/Olympus Gymnastics, Region 1, Senior B
Karley McClain, South Jordan, Utah/All American Gymnastics, Region 1, Senior B
Abbey Miner, Mapleton, Utah/All American Gymnastics, Region 1, Senior E
Haley Pitou, Park City, Utah/All American Gymnastics, Region 1, Senior E
Sage Thompson, Lehi, Utah/All American Gymnastics, Region 1, Junior B
Emma Wissman, Salt Lake City, Utah/Gymnastics Training Center, Region 1, Senior A
McKenna Appleton, Great Falls, Va./Hill's Gymnastics, Region 7, Senior A

Virginia
Ellie Beckman, Springfield, Va./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Senior D
Haley Brechwald, Springfield, Va./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Senior C
Deja Chambliss, Chesterfield, Va./Richmond Olympiad Gymnastics, Region 7, Senior C
Isabella DeCroo, Warrenton, Va./Chantilly Academy, Region 7, Junior C
Gabrielle Dildy, Virginia Beach, Va./Excalibur Gymnastics, Region 7, Junior A
Charlise Doctor, Virginia Beach, Va./Excalibur Gymnastics, Region 7, Senior B
Elexis Edwards, Midlothian, Va./Virginia International Gymnastics School, Region 7, Junior E
Tori Edwards, Haymarket, Va./GMS Gymnastics Institute, Region 7, Senior D
Delaney Garin, Fairfax, Va./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Senior D
Naya Howard, Chesapeake, Va./Ocean Tumblers Gymnastics, Region 7, Junior A
Griffin James, Virginia Beach, Va./Gymstrada Gymnastic School, Region 7, Senior B
Samanta Javanbakht, Chantilly, Va./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Senior F
Kiana Lewis, Hampton, Va./World Class Gymnastics, Region 7, Junior C
Olivia Norman, Herndon, Va./Chantilly Academy, Region 7, Senior F
Alexa Rothenbuescher, Fairfax, Va./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Junior D
Alani Sabado, Springfield, Va./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Junior B
Elise Tisler, Fairfax Station, Va./Capital Gymnastics National Training Center, Region 7, Junior B
Raena Worley, Christiansburg, Va./Virginia Techniques Gymnastics Inc., Region 7, Junior F

Washington
Ashley Albrecht, Everett, Wash./Leading Edge Gymnastic Academy, Region 2, Senior F
Rylye Anderson, Puyallup, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior A
Alexandria Britz, Orting, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Senior E
Madison Brunette, Seattle, Wash./Emerald City Gymnastics Academy, Region 2, Senior C
Margaret Chi, Seattle, Wash./Emerald City Gymnastics Academy, Region 2, Junior F
Gracie Grant, Auburn, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior C
Kaitlyn Hoiland, Kent, Wash./Hart's Gymnastics Center, Region 2, Junior C
Grace Johnson, Snoqualmie, Wash./Emerald City Gymnastics Academy, Region 2, Junior D
Mya Lauzon, Renton, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Junior B
Olivia Ledesma, Seattle, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Junior D
Jasmine Lee, Bremerton, Wash./Cascade Elite West, Region 2, Junior E
Gabrielle Miller, Bremerton, Wash./Cascade Elite West, Region 2, Junior D
Emma Morgenthaler, Bellingham, Wash./Tech Gymnastics, Region 2, Junior D
Kristina Peterson, Tukwila, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Senior D
Anna Roberts, Seattle, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Junior A
Samantha Smith, Auburn, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Senior C
Geneva Thompson, Edgewood, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Senior E
Maison Turner, Maple Valley, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior C
Maykayla Waggoner, Olympia, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Senior E
Taylor Weber, Ridgefield, Wash./Northpointe Gymnastics, Region 2, Senior A
Donna Webster, Shoreline, Wash./Cascade Elite Gymnastics, Region 2, Senior C
Ashley Yang, Kent, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Senior A
Emily Yang, Kent, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Senior A

Wisconsin
Raina Albores, Hudson, Wis./Perpetual Motion Gymnastics Center, Region 4, Senior A
Autumn DeHarde, Sussex, Wis./LaFleur Academy of Gymnastics, Region 4, Senior F
Taylor Gilmore, Waunakee, Wis./Gymfinity Gymnastics, Region 4, Senior C
Kaitlyn Gilson, Hudson, Wis./Twin City Twisters, Region 4, Senior D
Kaitlyn Higgins, Walworth, Wis./Gymnastic Academy of Rockford, Region 5, Senior C
Brooke Hillmann, Menomonee Falls, Wis./LaFleur Academy of Gymnastics, Region 4, Junior E
Taylor Jensen, North Prairie, Wis./Salto Gymnastics Center Inc., Region 4, Junior E
Madelyn Langkamp, Brown Deer, Wis./LaFleur Academy of Gymnastics, Region 4, Senior C
Rachel Lessila, Sussex, Wis./LaFleur Academy of Gymnastics, Region 4, Senior A
Molly Maxwell, Milton, Wis./Madtown Twisters Gymnastics, Region 4, Junior F
Mckenzie Sanchez, Racine, Wis./Scamps Gymnastics, Region 4, Junior F
Addie Schipper, Oregon, Wis./Gymfinity Gymnastics, Region 4, Senior C
Alissa Sonier, Colgate, Wis./LaFleur Academy of Gymnastics, Region 4, Senior B
Faith Torrez, Kenosha, Wis./Scamps Gymnastics, Region 4, Junior A
Ariana Zens, Oconomowoc, Wis./Salto Gymnastics Center Inc., Region 4, Senior E
Allison Zuhlke, Waukesha, Wis./Salto Gymnastics Center Inc., Region 4, Junior C