Boise, Idaho, holds 2014 Junior Olympic Level 9 Western Championships
posted on 04/30/2014

INDIANAPOLIS, Ind., April 30, 2014 – The 2014 Women's Junior Olympic Level 9 Western Championships, scheduled for May 2-4, will be held at CenturyLink Arena in Boise, Idaho, and 388 gymnasts are expected to compete. The Level 9 Western Championships and its counterpart, the Level 9 Eastern Championships, are the competitive season's culmination event and feature the best gymnasts in the country for Level 9.

The top 12 in the all-around in each age division at the Western Regional Championships qualified to the Level 9 Western Championships. USA Gymnastics - Idaho is playing host for the Level 9 Western Championships.

The competition schedule is:

  • May 2 – Session 1/Junior A at 9:35 a.m., Session 2/Junior B at 1:35 p.m. and Session 3/Junior C at 5:35 p.m.
  • May 3 – Session 4/Junior D at 9:35 a.m., Session 5/Senior A at 1:35 p.m. and Session 6/Senior B at 5:35 p.m.
  • May 4 – Session 7/Senior C at 9:05 a.m. and Session 8/Senior D at 1:05 p.m.
  • All times are local.

 

The Western Championships features eight age divisions, which are determined by birth date. The Level 9 Western Championships has the top gymnasts from Regions 1-4. The states that comprise each region are: Region 1 -- Arizona, California, Nevada, Utah; Region 2 – Alaska, Hawaii, Idaho, Montana, Oregon, Washington; Region 3 – Arkansas, Colorado, Kansas, New Mexico, Oklahoma, Texas, Wyoming; and Region 4 – Iowa, Minnesota, Missouri, Nebraska, North Dakota, South Dakota, Wisconsin.

To learn more about the Western Championships, please go to https://2014usagwesternchampionships.shutterfly.com/.

The Junior Olympic Eastern and Western Championships are two of USA Gymnastics' championships events. Many Junior Olympians have gone on to make the U.S. National Team and represent the United States in international competition and/or to compete in collegiate gymnastics. This year’s Level 9 Eastern Championships are also May 2-4 in Bradenton, Fla.

Field for 2014 Level 9 Western Championships (as of 4-24-14)
Athletes listed alphabetically by state; indicates region and competition session

Alaska
Devion English, Anchorage, Alaska/Anchorage Gymnastics Association, Region 2, Senior A
Alisandra Marvel, Wasilla, Alaska/Denali Gymnastics N Fitness Inc., Region 2, Junior D
Winter Osborne, Ester, Alaska/Gymnastics Inc., Region 2, Senior C
Kortney Shaw, Wasilla, Alaska/Metro Gymnastics Center, Region 2, Junior C
Emily Timchak, Fairbanks, Alaska/Gymnastics Inc., Region 2, Senior C

Arizona
Alyssa Accra, Chandler, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior C
Alexis Belkoff, Tucson, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Senior B
Kayla Bird, Chandler, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior B
Morgan Bradshaw, Mesa, Ariz./USA Youth Fitness Center, Region 1, Junior D
Paige Christian, Vail, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior C
Madison Courney, Tucson, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior A
Ali Dickson, Glendale, Ariz./Phoenix Gymnastics Academy, Region 1, Senior B
Kaylie Jackson, Gilbert, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Senior B
Kiana Knox, Gilbert, Ariz./Gold Medal Gymnastics, Region 1, Junior B
Tara Kofmehl, Mesa, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior C
Katie Little, Scottsdale, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Senior D
Madison Mariani, Tucson, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Junior D
Amber McArthur, Gilbert, Ariz./USA Youth Fitness Center, Region 1, Junior A
Halie Power, Surprise, Ariz./Arrowhead Spinetts Gymnastics, Region 1, Senior D
Gracie Reeves, Phoenix, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Junior B
Danielle Santos, Phoenix, Ariz./Phoenix Gymnastics Academy, Region 1, Junior C
Sonora Scheven, Scottsdale, Ariz./Xtreme Gymnastics, Region 1, Senior A
Alexandra Theodorou, Phoenix, Ariz./Desert Lights Gymnastics, Region 1, Junior A
Jasmine Trejo, Tucson, Ariz./Arizona Dynamics Gymnastics, Region 1, Senior A
Chloe Vitoff, Phoenix, Ariz./Arizona Sunrays, Region 1, Senior A
Haley Waggoner, Avondale, Ariz./Oasis Gymnastics, Region 1, Senior D

Arkansas
Lauren Delnuovo, Van Buren, Ark./Didion Athletics LLC, Region 3, Senior C
Elizabeth Grace Mitchell, Fayetteville, Ark./Williams Center Inc, Region 3, Senior D

California
Brisa Aguilera, Julian, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Senior C
Araceli Alvarez, Oceanside, Calif./Magdalena Ecke YMCA, Region 1, Senior D
Abby Boden, Roseville, Calif./Byers Gymnastics Center II, Region 1, Junior D
Liah Bosworth, Cupertino, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Junior C
Dana Bowers, Woodland, Calif./Technique Gymnastics, Region 1, Senior C
Jordyn Brent, Los Angeles, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Junior D
Amari Celestine, Murrieta, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior A
Mia Cervantes, Poway, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior B
Sarah Clark, Huntington Beach, Calif./Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Region 1, Junior A
Regan Dally, Carmel Valley, Calif./Elite Gymnastics Academy, Region 1, Junior D
Gabrielle DeLeon, San Jose, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Senior A
Alexandra Dudschus, San Jose, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Senior B
Sameerah Evans, Fairfield, Calif./Dream Xtreme Gymnastics, Region 1, Junior A
Brittany Fedkiw, Sunnyvale, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Junior C
Grace Goyanes, Burbank, Calif./Wallers GymJam Academy, Region 1, Junior D
Celia Halpin, Corona, Calif./Gymnastics Pacifica, Region 1, Senior D
Calyx Hampton, Ontario, Calif./Wildfire Gymnastics, Region 1, Junior D
Jasmine Harris, Wildomar, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior B
Kylie Hilton, Piedmont, Calif./Head Over Heels, Region 1, Junior C
Carly Israel, Pleasanton, Calif./California Gymnastics Academy, Region 1, Senior B
Nikita Iyer, Calabasas, Calif./Wallers GymJam Academy, Region 1, Senior C
Cassidy Jung, San Marino, Calif./Club Champion Gymnastics, Region 1, Senior D
Carly Kano, Temple City, Calif./Precision Gymnastics, Region 1, Senior C
Kaylee Kho, Rosemead, Calif./Winner's Academy of Gymnastics, Region 1, Junior B
Zahra Lawal, Placentia, Calif./Kips School of Gymnastics, Region 1, Senior B
Savannah Lew, San Mateo, Calif./Accel Gymnastics, Region 1, Senior D
Emily Lopez, Mission Viejo, Calif./Wildfire Gymnastics, Region 1, Junior A
Kaitlyn Lyle, Morgan Hill, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Junior A
Kiyoko Mangrobang, Fremont, Calif./Pacific West Gymnastics, Region 1, Senior C
Isabela Martinez, Winters, Calif./Davis Diamonds Gymnastics, Region 1, Senior C
Allix Mason, Rancho Cucamonga, Calif./Winner's Academy of Gymnastics, Region 1, Junior B
Darcy Matsuda, Emerald Hills, Calif./San Mateo Gymnastics, Region 1, Senior A
Gracey Maxwell, Elk Grove, Calif./Dynamo Gymnastics, Region 3, Junior D
Bailey McCabe, San Diego, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior A
Jade McDonald, Signal Hill, Calif./American Gymnastics Academy of Long Beach, Region 1, Junior A
Holly McMahon, Orange, Calif./Kips School of Gymnastics, Region 1, Senior D
Rebekah Medina, Vista, Calif./Pacific Coast Gymnastics, Region 1, Senior D
Sofia Menemenlis, Arcadia, Calif./West Coast Elite Gymnastics, Region 1, Senior B
Allison Milano, Poway, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Senior B
Maya Molldrem, Los Angeles, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Junior B
McKenna Morrell, Newhall, Calif./Wallers GymJam Academy, Region 1, Senior A
Katie Nicol, Santa Monica, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Senior A
Hannah Nipp, Laguna Hills, Calif./Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Region 1, Junior D
Marie Ong, El Dorado Hills, Calif./Technique Gymnastics, Region 1, Junior D
Briana Pearson, Los Gatos, Calif./West Valley Gymnastics School, Region 1, Senior C
Miriam Perez, Los Angeles, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Junior C
Shyan Phillips, Union City, Calif./Pacific West Gymnastics, Region 1, Junior B
Allison Picchini, Moorpark, Calif./Platinum Gymnastics Academy, Region 1, Senior C
Kelly Poole, La Canada, Calif./Club Champion Gymnastics, Region 1, Senior C
Carly Pratt, Carmichael, Calif./Byers Gymnastics Center - Elk Grove, Region 1, Senior D
Ainsley Prins, Pacific Palisades, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Junior A
Taylor Rezendes, Tracy, Calif./Champion Gymnastics Academy, Region 1, Senior A
Lindsay Riggs, Rsm, Calif./Wildfire Gymnastics, Region 1, Senior D
Natalie Sadighi, Laguna Niguel, Calif./Azarian U.S. Gymnastics Training Center, Region 1, Junior B
Mercedez Sanchez, Los Angeles, Calif./Matrix Gymnastics, LLC, Region 1, Senior B
Margaret Schwiebert, Cupertino, Calif./West Valley Gymnastics School, Region 1, Senior A
Tiffany Scott, Yucaipa, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Junior D
Ryan Sterling, Los Angeles, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Junior B
Crystal Sun, Campbell, Calif./West Valley Gymnastics School, Region 1, Junior D
Elizabeth Switzer, Burbank, Calif./Golden State Gymnastics, Region 1, Junior C
Nitya Tammana, Cupertino, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Senior A
Casslyn Ward, Temecula, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Senior B
Madison Weitz, Los Angeles, Calif./All Olympia AOGC, Region 1, Senior D
Sydney Wren, Signal Hill, Calif./American Gymnastics Academy of Long Beach, Region 1, Junior B
Rachel Yamamoto, Alhambra, Calif./West Coast Elite Gymnastics, Region 1, Senior B
Natalie Yang, San Mateo, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Junior B
Anna Yeates, Roseville, Calif./Byers Gymnastics Center II, Region 1, Junior A
Taya Yelton, Temecula, Calif./SCEGA Gymnastics, Region 1, Senior C
McKenna Zimmermann, San Jose, Calif./Airborne Gymnastics Training Center, Region 1, Junior D

Colorado
Elizabeth Belecky, Thornton, Colo./5280 Gymnastics, Region 3, Senior A
Ciera Dunn, Broomfield, Colo./Tigar, Region 3, Junior D
Jada Glenn, Aurora, Colo./Adrenaline Gymnastics Academy, Region 3, Junior D
Kaira Hammond, Thornton, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Junior C
Rachel Hasting, Longmont, Colo./Airborne Gymnastics and Dance, Region 3, Senior D
Maddi Hudson, Denver, Colo./University of Denver Youth Gymnastics, Region 3, Senior D
Lynne Jad, Aurora, Colo./Adrenaline Gymnastics Academy, Region 3, Senior A
Kaitlin Keri, Lakewood, Colo./5280 Gymnastics, Region 3, Senior D
Lauren Letzsch, Golden, Colo./Tigar, Region 3, Junior A
Olivia Mabry, Denver, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Junior B
Shaye Mathias, Golden, Colo./5280 Gymnastics, Region 3, Junior D
Rylie Mundell, Parker, Colo./Colorado Gymnastics Institute, Region 3, Junior A
Anna Stone, Colorado Springs, Colo./Colorado Aerials Gymnastics Center, Region 3, Junior A
Savana Trueb, Monument, Colo./Colorado Aerials Gymnastics Center, Region 3, Junior B
Madison Turner, Aurora, Colo./Universal Gymnastics, Region 3, Senior C
Kyra Witbeck, Golden, Colo./Colorado Athletic Training School, Region 3, Senior C

Georgia
Courtney Mitchell, Fayetteville, Ga./Kansas Gymnastics and Cheer Center, Region 3, Senior A

Hawaii
Janyce Apuya, Hono., Hawaii/Rainbow Gymnastics Academy, Region 2, Senior A
Chloe Camello, Waipahu, Hawaii/Rainbow Gymnastics Academy, Region 2, Senior A
Karly Gushiken, Aiea, Hawaii/Rainbow Gymnastics Academy, Region 2, Senior B
Savanah Lohr, Kaneohe, Hawaii/Hawaiian Island Twisters Inc., Region 2, Senior D
Ciello Magsanide, Ewa Beach, Hawaii/Rainbow Gymnastics Academy, Region 2, Junior B
Miya Makabe, Ewa Beach, Hawaii/Rainbow Gymnastics Academy, Region 2, Senior A
Mariah Tanner, Hawaiian Island Twisters Inc., Region 2, Junior C
Britney Wolfe, Mililani, Hawaii/Island Tumblers Gymnastics, Region 2, Junior D

Idaho
Kayla Beal, Meridian, Idaho/Danik Gymnastics, Region 2, Junior A
Courtney Bonnema, Eagle, Idaho/Mountain West Gymnastics, Region 2, Junior C
Makena Chatlin, Eagle, Idaho/Bronco Elite Athletics, Region 2, Senior B
Abbigail Haws, Boise, Idaho/Bronco Elite Athletics, Region 2, Junior A
Sarah Ingraham, Star, Idaho/Bronco Elite Athletics, Region 2, Junior D
Kyra McFeely, Rathdrum, Idaho/Northwest Gymnastics Academy, Region 2, Junior C
Delaney Mikos, Idaho Falls, Idaho/Idaho Elite Gymnastics, Region 2, Junior D
Sofie Riley, Boise, Idaho/Bronco Elite Athletics, Region 2, Senior B
Kennadie Ursenbach, Boise, Idaho/Mountain West Gymnastics, Region 2, Junior A

Illinois
Regan Wood, Waterloo, Ill./St. Louis Gym Centre, Region 4, Senior C

Iowa
Carly Bauman, W Des Moines, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute, Region 4, Junior A
Julia Benson, Urbandale, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute, Region 4, Junior D
Erika Briscoe, Solon, Iowa/Iowa Gym-Nest, Region 4, Senior D
Allie Gilchrist, Norwalk, Iowa/Chow's Gymnastics and Dance Institute, Region 4, Junior D
Tea Grady, Johnston, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Junior D
Emma Hartzler, Marion, Iowa/CRAG Gymnastics, Region 4, Senior A
Elisabeth Hocamp, Marengo, Iowa/Iowa Gym-Nest, Region 4, Senior B
Taylor Hogan, Waterloo, Iowa/Cedar Valley Gymnastics, Region 4, Junior B
Skylar Killough-Wilhelm, West Des Moines, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Junior A
Aleysia Kolyvanova, Iowa City, Iowa/Synergy Gymnastics, Region 4, Junior C
Courtney Morrison, Sergeant Bluff, Iowa/Siouxland Gymnastics Academy, Region 4, Senior D
Aaliyah O'Connell, North Liberty, Iowa/Iowa Gym-Nest, Region 4, Senior D
Jori Robertson, Iowa City, Iowa/Iowa Gym-Nest, Region 4, Senior D
Allyson Steffensmeier, Cedar Rapids, Iowa/Twisters Gymnastics Inc., Region 4, Junior B
Lauren Wrage, Clive, Iowa/Triad Gymnastics, Region 4, Junior A

Kansas
Gracie Lyle, Overland Park, Kan./Great American Gymn. Express, Region 4, Junior B
Haley Minor, Shawnee, Kan./Pinnacle Gymnastics, Region 3, Senior A
Keaton Patterson, Wichita, Kan./Folger's Gymnastics, Region 3, Junior D
Avonel Willis, Olathe, Kan./McCrackens Gymnastics, Region 3, Senior C

Minnesota
Ashley Buelow, Maple Grove, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Senior D
Mikala Bugge, Oakdale, Minn./Spirit Gymnastics Inc., Region 4, Senior C
Riley Danielson, St. Bonifaciaus, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior C
Claire DeBenedetto, Chanhassen, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior C
Abigail Edelman, Maple Grove, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior D
Sarah Ellingboe, Excelsior, Minn./North Shore Gymnastics, Region 4, Senior A
Megan Fayler, Afton, Minn./Perpetual Motion Gymnastics Center, Region 4, Senior B
Emma Gerlicher, Minnetonka, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior C
Becca Green, Annondale, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Junior A
Kate Grotenhuis, Eden Prairie, Minn./TAGS Gymnastics-Eden Prairie, Region 4, Junior B
Emory Heimermann, Bloomington, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior A
Samantha Henry, Maple Grove, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior B
Lexie Hickerson, Wyoming, Minn./Flyaways Gold Gymnastics, Region 4, Junior D
Emily Janes, Andover, Minn./Flyaways Gold Gymnastics, Region 4, Senior C
Chloe Johansen, New Hope, Minn./Gleasons Gymnastics Maple Grove, Region 4, Senior A
Kia Kivi, Brooklyn Center, Minn./Northwest Gymnastics School Inc., Region 4, Senior A
Olivia Larson, Lakeville, Minn./TAGS South Gymnastics, Region 4, Senior B
Sunisa Lee, Saint Paul, Minn./Midwest Gymnastics Center, Region 4, Junior A
Amanda Malo, Greenwood, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Senior C
Amanda Montplaisir, Buffalo, Minn./North Shore Gymnastics, Region 4, Junior C
Breanna Murray, Wayzata, Minn./North Shore Gymnastics, Region 4, Senior B
Libby Orman, Mound, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior C
Alivia Ostendorf, Coon Rapids, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior B
Madilyn Quarles, Andover, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior C
Halle Remlinger, Winona, Minn./KidSport, LLC, Region 4, Junior B
Noelle Sanborn, Andover, Minn./Jam Hops Gymnastics, Region 4, Senior C
Callie Schlottman, Savage, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior C
Zoie Schroeder, Champlin, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior D
Alexis Selman, Eden Prairie, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior A
Emma Sirjord, Andover, Minn./Jam Hops Gymnastics, Region 4, Senior A
Marina Sivanich, Brooklyn Park, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior C
Caylin Smisek, Andover, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior D
Rachel Steiner, Lakeville, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior A
Akoray Subject, Plymouth, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior B
Tori Tatum, Chanhassen, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior A
Samantha Wilsey, St. Bonifacius, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Senior B
Catherine Wilson, Coon Rapids, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior B
Grace Wise, Hastings, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Junior D

Missouri
Kyra Burns, Parkville, Mo./Mercury Gymnastics, Region 4, Junior A
Hannah Burrow, Liberty, Mo./EDGE Gymnastics-Liberty, Region 4, Senior C
Sidney Cheek, Kansas City, Mo./Eagles Gymnastics And Dance Ctr, Region 4, Senior D
Aleah Finnegan, Lees Summit, Mo./Great American Gymn. Express, Region 4, Junior A
Courtney Goodrich, Blue Springs, Mo./Great American Gymn. Express, Region 4, Junior D
Jessi Hawks, O'Fallon, Mo./Team Central, Region 4, Senior D
Mallory LeNeave, Lee's Summit, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, Region 4, Junior B
Xarria Lewis, Columbia, Mo./Show Me Gymnastics, Region 4, Senior C
Meredith Loui, St. Louis, Mo./St. Louis Gym Centre, Region 4, Senior B
Hadley Roberts, St. Louis, Mo./St. Louis Gym Centre, Region 4, Junior D
Halli Swann, Foristell, Mo./Team Central, Region 4, Senior A
Gretchen Wilson, St. Charles, Mo./GymQuarters Gymnastics Center, Region 4, Senior C

Montana
Grace Allen, Helena, Mont./Mt. Helena Gymnastics, Region 2, Senior A
Christina Aragon, Billings, Mont./Billings Gymnastics School, Region 2, Senior C
Sierra Bos, Bozeman, Mont./Lone Mountain Gymnastics, Region 2, Senior D
Alexi Speas, Livingston, Mont./Lone Mountain Gymnastics, Region 2, Senior A
Kailey Springer, Bozeman, Mont./Lone Mountain Gymnastics, Region 2, Senior A

North Dakota
Jessica Gabriel, Bismarck, N.D./Bismarck Gymnastics Academy, Region 4, Senior D
Britany Young, West Fargo, N.D./American Gold Gymnastics, Region 4, Junior C

New Mexico
Kitty Foos, Albuquerque, N.M./Gold Cup Gymnastics, Region 3, Senior D
Madison Russell, Albuquerque, N.M./Gold Cup Gymnastics, Region 3, Senior C

Nebraska
Libby Garfoot, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, Region 4, Junior D
Morgan Hooper, Lincoln, Neb./Nebraska School of Gymnastics, Region 4, Junior D
MacKenzie Kunzman, Grand Island, Neb./Nebraska Twisters, Region 4, Junior C
Desiree Reyes, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, Region 4, Senior B
Diana Strahl, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, Region 4, Junior B
Madeline Taylor, Omaha, Neb./Nebraska Gold Gymnastics, Region 4, Senior C
Ashley Wright, Omaha, Neb./Omega School of Gymnastics, Region 4, Senior C

Nevada
Rylie Dewhurst, Las Vegas, Nev./Brown's Gymnastics-Las Vegas, Region 1, Senior A
Natalia Hansen, Las Vegas, Nev./Brown's Gymnastics-Las Vegas, Region 1, Junior B
Cristal Isa, Henderson, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Junior C
Amber Koeth, North Las Vegas, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Junior D
Kylie Moran, Las Vegas, Nev./Gold Cup Gymnastics, Region 3, Senior D
Shylen Murakami, Las Vegas, Nev./Go For It USA, Region 1, Junior D
Maddison Nilson, Las Vegas, Nev./Gymcats Gymnastics, Region 1, Senior B

Oklahoma
Abigail Chalk, Oklahoma City, Okla./Dynamo Gymnastics, Region 3, Junior A
Victoria Clark, Claremore, Okla./Ultimate Gymnastics, Region 3, Senior B
Marissa Piper, Claremore, Okla./Elite Gymnastics and Cheer, LLC, Region 3, Senior C
Ainsleigh Rapp, Oklahoma City, Okla./Dynamo Gymnastics, Region 3, Junior A
Isabella Rodrequez, Broken Arrow, Okla./Kansas Gymnastics and Cheer Center, Region 3, Junior D
Kelsey Sanders, Yukon, Okla./Mat Trotters Gymnastics, Region 3, Senior C
Cassie Scott, Tulsa, Okla./Ultimate Gymnastics, Region 3, Senior D
Lindsey Stoabs, Edmond, Okla./Edmond Gymnastics Academy, Region 3, Senior B
Daisy Woodring, Bixby, Okla./Ultimate Gymnastics, Region 3, Junior C

Oregon
Sophie Anderson, Springfield, Ore./National Academy of Artistic Gymnastics, Region 2, Junior D
Emily Baker, Eugene, Ore./National Academy of Artistic Gymnastics, Region 2, Senior C
Ali Briles, Tigard, Ore./Westside Dance and Gymnastics Academy, Region 2, Junior D
Tara Budiselic, Beaverton, Ore./Westside Dance and Gymnastics Academy, Region 2, Senior C
Kaitlin Campbell, West Linn, Ore./Multnomah Athletic Club, Region 2, Senior B
Caitlin Cooper, Happy Valley, Ore./Westside Dance and Gymnastics Academy, Region 2, Senior C
Elizabeth Dahme, Sherwood, Ore./Metro Gymnastics Center, Region 2, Junior B
Danielle Duran, Keizer, Ore./The Athletic Edge, Region 2, Senior C
Catherine Godzyk, West Linn, Ore./Metro Gymnastics Center, Region 2, Junior C
Audrey Hinatsu, The Dalles, Ore./Riverside Gymnastics Academy, Region 2, Senior B
Maddie Johnson, Eugene, Ore./National Academy of Artistic Gymnastics, Region 2, Senior B
Amanda Larsen, Eugene, Ore./Gymnastics Northwest, Region 2, Senior B
Alyssa Looney, Salem, Ore./The Athletic Edge, Region 2, Senior A
Alexa McClung, Salem, Ore./The Athletic Edge, Region 2, Junior D
Alma Mintier-Vegh, Portland, Ore./Naydenov Gymnastics Inc., Region 2, Junior A
Nicholle Ouchida, Cornelius, Ore./Multnomah Athletic Club, Region 2, Senior D
Mary Packham, Portland, Ore./Multnomah Athletic Club, Region 2, Senior A
Kylie Reese, Eugene, Ore./National Academy of Artistic Gymnastics, Region 2, Senior A
Hanna Schulte, Wilsonville, Ore./Metro Gymnastics Center, Region 2, Senior D
Madeline Shoblom, Salem, Ore./The Athletic Edge, Region 2, Junior B
Sara Tully, Portland, Ore./Westside Dance and Gymnastics Academy, Region 2, Senior B
Madilyn Visscher, Portland, Ore./Top Flyte Gymnastics, Region 2, Senior D

Pennsylvania
Taylor Graham, Leetsdale, Pa./Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Junior A

South Dakota
Jalyn Carrico, Watertown, S.D./Carters Gymnastics Academy, Region 1, Senior D
Jordyn Huneke, Rapid City, S.D./Just Jymnastics, Region 4, Senior A
Audra Meyer, Lennox, S.D./All American Gymnastics Academy, Region 4, Senior D

Texas
Esperanza Abarca, The Colony, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior D
Ellie Ambs, New Braunfels, Texas/J and R Gymnastics, Region 3, Junior D
Sierra Black, Allen, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior B
Brooklynn Bloxom, Bedford, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior B
Alex Browder, Keller, Texas/US Gold Gymnastics, Region 3, Junior B
Hannah Bush, Parker Heights, Texas/GymKix, Region 3, Senior B
Mallory Cadell, Waco, Texas/Zero Gravity Gymnastics, Region 3, Senior B
Chae Campbell, Carrollton, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior A
Lindsey Carr, Georgetown, Texas/AcroTex Gymnastics, Region 3, Junior A
Peyton Cattarin, New Braunfels, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior B
Joanna Chambers, Georgetown, Texas/AcroTex Gymnastics, Region 3, Junior C
Kayleigh Chandler, Mansfield, Texas/Trevino's Gymnastics, Region 3, Senior C
Ebonee Clark, Plano, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Senior D
Georgiana DePugh, Corsicana, Texas/Infinite Bounds, Region 3, Senior C
Amari Evans, Rockwall, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior A
Isabelle Fox, Houston, Texas/Cypress Academy of Gymnastics, Region 3, Senior A
Katie Freeman, Flower Mound, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Senior B
Hannah Fritsch, Houston, Texas/Reflex Gymnastics Academy, Region 3, Senior D
Arlever Gipson, Plano, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior C
Isabel Goyco, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior C
Aspen Hattley, Dallas, Texas/Trevino's Gymnastics, Region 3, Senior D
Catelynn Haynes, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior D
Emily Hoppie, Coppell, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Senior A
Jurea Jackson, Pasadena, Texas/Houston Gymnastics Center of the JCC, Region 3, Senior D
Tori Kellett, Coppell, Texas/Top Flight Gymnastics Training Center, Region 3, Senior A
Michel Koch, Parker, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior C
Annie Kustoff, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior C
Emma LaPinta, Frisco, Texas/Kurt Thomas Gymnastics, Region 3, Junior C
Emily Lasiter, LaPorte, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Junior D
Samantha Lewis, New Braunfels, Texas/J and R Gymnastics, Region 3, Senior B
Amoree Lockhart, Ft. Worth, Texas/Empire Gymnastics Academy, Region 3, Junior A
Victoria Loomis, Corinth, Texas/Denton Gymnastics Academy, Region 3, Junior A
Gabriela Lopez, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior A
Ana Maese, New Braunfels, Texas/Champions Westlake, Region 3, Senior C
Elizabeth Magee, Katy, Texas/Champions Gymnastics, Region 3, Senior A
Molly McNamara, Pearland, Texas/Pearland Elite, Region 3, Senior A
Caroline Mikita, Plano, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior C
Emily Milliet, Denton, Texas/Denton Gymnastics Academy, Region 3, Senior C
Maya Page, Montgomery, Texas/Texans Gymnastics, Region 3, Junior B
Claire Parker, McKinney, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Senior A
Arianna Patterson, Plano, Texas/Golden Grip Gymnastics, Region 3, Junior C
Tiffani Peacock, Bruceville, Texas/Zero Gravity Gymnastics, Region 3, Senior A
Lacey Piekarski, Little Elm, Texas/Kurt Thomas Gymnastics, Region 3, Junior C
Myrka Ponce, Waco, Texas/Zero Gravity Gymnastics, Region 3, Senior B
Gabriele Raibikyte, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior B
Emily Richard, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Junior D
Natalie Scates, Houston, Texas/Bannon's Gymnastix Inc., Region 3, Senior C
Mai Schotz, Austin, Texas/Crenshaw Athletic Club Inc., Region 3, Senior D
Emily Scott, Murphy, Texas/Richardson Gymnastics Team, Region 3, Senior C
Kimberly Smelley, Houston, Texas/Stars Gymnastics Training Center-Houston, Region 3, Senior B
Emily Speciale, SA, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior A
Adela Stonecipher, The Woodlands, Texas/Flips Texas, Region 3, Junior B
Sierra Thain, Plano, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior D
Torri Twiggs, Coppell, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Senior B
Alex Vinez, Allen, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior C
Leanna Walruff, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior C
Sherry Wang, Austin, Texas/Capital Gymnastics / Texas, Region 3, Junior A
Sarah Weisberg, Plano, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior B
Kailyn Westbrook, Plano, Texas/WOGA Gymnastics, Region 3, Junior B
Olivia Wettstein, Flower Mound, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior D
Chloe Widner, Frisco, Texas/Texas Dreams Gymnastics, Region 3, Junior B
Haylee Wilson, Plano, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Senior B
Addison Womeldorph, Parker, Texas/Metroplex Gymnastics, Region 3, Junior B
Renee Woodruff, Boerne, Texas/Crossfire Gymnastics, Region 3, Senior B
Alexis Worthington, San Antonio, Texas/United Gymnastics Academy, Region 3, Junior D
Glory Yoakum, Manvel, Texas/Pearland Elite, Region 3, Junior C

Utah
Lexi Blackwell, West Jordan, Utah/Olympus School Of Gymnastics, Region 1, Senior A
Karley McClaine, South Jordan, Utah/All American Gymnastics, Region 1, Junior C
Sara Wiatriak, South Jordan, Utah/Olympus School Of Gymnastics, Region 1, Junior C

Washington
Shaela Ausmus, Washougal, Wash./Naydenov Gymnastics Inc., Region 2, Junior A
Hannah Bowles, Colbert, Wash./Dynamic Gymnastics Academy, Region 2, Senior B
Madeline Brooks, Kenmore, Wash./Northwest Aerials, Region 2, Senior D
Jaya Cannady, Brier, Wash./Cascade Elite Gymnastics, Region 2, Junior B
Pamela Correa, Kent, Wash./Roach Gymnastics, Region 2, Senior C
Brooke Donabedian, Vancouver, Wash./Naydenov Gymnastics Inc., Region 2, Junior A
Nina Evans, Vancouver, Wash./Northpointe Gymnastics, Region 2, Junior D
Shelby M. Fow, Kennewick, Wash./Garland's Gymnastics, Region 2, Junior B
Makailee Gemmer, Bremerton, Wash./Olympic Gymnastics Center, Region 2, Junior B
Abby Gluckman, Seattle, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Senior C
Naleia Gomes, Des Moines, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Junior D
Gracie Grant, Auburn, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior A
Hannah Hamlin, Lakewood, Wash./Grace Gymnastics Center/ Lakewood Family YMCA, Region 2, Senior C
Nicole Hansen, Bremerton, Wash./Cascade Elite West, Region 2, Senior A
Alyssa Hatch, Auburn, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior B
Melissa Hayes, Spanaway, Wash./Hart's Gymnastics Center, Region 2, Senior D
Jordan Helgesen, Spokane, Wash./Northwest Gymnastics Academy, Region 2, Senior D
Julie Huang, Seattle, Wash./Seattle Gymnastics Academy, Region 2, Junior D
Grace Johnson, Snoqualmie, Wash./Emerald City Gymnastics Academy, Region 2, Junior A
Keeley Kirkley, Tumwater, Wash./Grace Gymnastics Center/ Lakewood Family YMCA, Region 2, Senior C
Madison Lomauro, Bellevue, Wash./Emerald City Gymnastics Academy, Region 2, Junior B
Theresa Mayanja, Redmond, Wash./Cascade Elite Gymnastics, Region 2, Junior C
Alexis McKnight, Lakewood, Wash./Grace Gymnastics Center/ Lakewood Family YMCA, Region 2, Junior C
Zoe McNeill, Seatle, Wash./Seattle Gymnastics Academy, Region 2, Senior B
Gabrielle Miller, Bremerton, Wash./Cascade Elite West, Region 2, Junior A
Emma Morgenthaler, Bellingham, Wash./Eastside Gymnastics Academy, Region 2, Junior A
Hannah Noyes, Vancouver, Wash./Multnomah Athletic Club, Region 2, Junior B
Alaina Pier, Kennewick, Wash./All American Gymnastics and Sports Center, Region 2, Senior B
Kayla Porter, Newcastle, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Senior A
Jennifer Powers, Snohomish, Wash./Leading Edge Gymnastic Academy, Region 2, Junior C
Julia Salazar, University Place, Wash./Grace Gymnastics Center/ Lakewood Family YMCA, Region 2, Senior D
Terese Schomogyi, Tacoma, Wash./Roach Gymnastics, Region 2, Senior B
Samantha Smith, Auburn, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior D
Jordan Stretch, Spokane, Wash./Northwest Gymnastics Academy, Region 2, Junior B
Brooklynn Tarr, Spokane, Wash./Dynamic Gymnastics Academy, Region 2, Junior C
Alexandria Tate, Auburn, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior C
Geneva Thompson, Edgewood, Wash./Metropolitan Gymnastics, Region 2, Senior A
Samantha Thompson, Bremerton, Wash./Olympic Gymnastics Center, Region 2, Junior A
Maison Turner, Maple Valley, Wash./Auburn Gymnastics Center Inc., Region 2, Junior A
Kaysha Walford, Kirkland, Wash./Gymnastics East, Region 2, Junior C
Donna Webster, Shoreline, Wash./Cascade Elite Gymnastics, Region 2, Junior C
Julia Williams, Wenatchee, Wash./Garland's Gymnastics, Region 2, Senior D

Wisconsin
Isabelle Anderson, Racine, Wis./Scamps Gymnastics, Region 4, Senior A
Annie Corbett, Brookfield, Wis./Swiss Turners Gymnastics Academy, Region 4, Junior B
Elena Deets, Marshfield, Wis./Twin City Twisters, Region 4, Junior A
Deja Flores, Kenosha, Wis./Scamps Gymnastics, Region 4, Senior A
Kaitlyn Gilson, Hudson, Wis./Twin City Twisters, Region 4, Junior D
J'Chelle Heard, Milwaukee, Wis./Swiss Turners Gymnastics Academy, Region 4, Junior A
Taylor Jensen, North Prairie, Wis./Salto Gymnastics, Region 4, Junior B
Kelcie Kappes, Neenah, Wis./Ultimate Fusion Athletics, Region 4, Senior D
Sommar Kaufmann, Oshkosh, Wis./Oshkosh Gymnastics Center, Region 4, Senior B
Rachel Lessila, Sussex, Wis./LaFleur Academy of Gymnastics, Region 4, Junior B
Brooke Lutz, Greenfield, Wis./Swiss Turners Gymnastics Academy, Region 4, Junior C
Elizabeth Maher, Brookfield, Wis./Salto Gymnastics, Region 4, Senior B
Jenna Nelson, Oshkosh, Wis./Oshkosh Gymnastics Center, Region 4, Junior B
Celia Ramsey, Madison, Wis./Madtown Twisters Gymnastics, Region 4, Senior A
Lauran Redemann, Oshkosh, Wis./Oshkosh Gymnastics Center, Region 4, Senior D
Claire Schlobohm, Oconomowoc, Wis./Midwest Twisters Gymnastics, Region 4, Senior B
Alissa Sonier, Colgate, Wis./LaFleur Academy of Gymnastics, Region 4, Junior C
Faith Torrez, Kenosha, Wis./Scamps Gymnastics, Region 4, Junior A