USA's top Level 10 gymnasts head to Minneapolis to compete in the Junior Olympic National Championships and NIT
posted on 05/08/2013

INDIANAPOLIS, Ind., May 6, 2013 – Nearly 450 of the USA's best Level 10 gymnasts will converge in Minneapolis, Minn., to compete in the 2013 Women's U.S. Junior Olympic National Championships, May 10-11, at the Minneapolis Convention Center. Level 10 is the highest level in the Junior Olympic program, which is just under the elite level. The Junior Olympic National Invitational Tournament (NIT) is held on May 12, in conjunction with the Women's National Junior Olympic Championships.

The field for the Junior Olympic Championships boasts gymnasts from 39 states, with Texas and California bringing the two largest numbers of athletes at 47 and 35, respectively. The NIT field includes gymnasts from 36 states. A complete list of the athlete roster for both events, organized by state, is included below.

The Junior Olympic National Championships is the culmination event for the competitive season. The competition features eight age divisions (Junior A, Junior B, Junior C, Junior D, Senior A, Senior B, Senior C and Senior D), which are determined by birth date. These gymnasts are vying to become Junior Olympic national champions in the all-around, as well as in all four events: vault, uneven bars, balance beam and floor exercise.

The competition schedule is:

    May 10 – 11:30 a.m., Junior and Senior A, and 5 p.m., Junior and Senior B
    May 11 – 11:30 a.m., Junior and Senior C, and 5 p.m., Junior and Senior D

Champions are determined for each session. For more information on the championships, go to http://www.tctmeets.com/jonational.html.

USA Gymnastics has eight regions, and the top seven gymnasts from each region's Regional Championships advance to nationals. The winning Regions will also be determined at the conclusion of the competition. The top four all-around athletes in each of the eight age division also qualify to the 2013 Junior Olympic National Team and are invited to attend a National Training Camp, scheduled for Sept. 22-26, at the USA Gymnastics National Team Training Center at the Karolyi Ranch, a U.S. Olympic Training Site, in Huntsville, Texas.

The U.S. Junior Olympic National Championships is one of the national championships of USA Gymnastics, the sport's national governing body in the United States. Many Junior Olympic champions have gone on to make the U.S. National Team and represent the United States in international competition and/or to compete in collegiate gymnastics. Many of the country's top gymnasts are former participants in the Junior Olympic program, including 2012 Olympic Team Champions Jordyn Wieber and Kyla Ross, 2009 World Vault Champion Kayla Williams, 2008 Olympic team silver-medalists Shawn Johnson and Samantha Peszek, and 2004 Olympic team silver-medalist Courtney McCool, to name a few.

The Junior Olympic NIT was developed to allow an additional 192 athletes an opportunity to compete at the national level and features gymnasts who ranked eighth and ninth in the all-around in each of the eight age divisions at the Level 10 Regional Championships (provided they achieved a minimum all-around score of 34.00), plus any Regional individual event champions who did not qualify to the Junior Olympic Nationals or the Junior Olympic NIT in the all-around qualify for that event. Competition is May 12 at the Minneapolis Convention Center.

The states that comprise each region are: Region 1 -- Arizona, California, Nevada, Utah; Region 2 – Alaska, Hawaii, Idaho, Montana, Oregon, Washington; Region 3 – Arkansas, Colorado, Kansas, New Mexico, Oklahoma, Texas, Wyoming; Region 4 – Iowa, Minnesota, Missouri, Nebraska, North Dakota, South Dakota, Wisconsin; Region 5 – Illinois, Indiana, Kentucky, Michigan, Ohio; Region 6 – Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, New York, Rhode Island, Vermont; Region 7 – Delaware, Maryland, New Jersey, Pennsylvania, Virginia, West Virginia; and Region 8 – Alabama, Florida, Georgia, Louisiana, Mississippi, North Carolina, South Carolina, Tennessee.

Twin City Twisters Gymnastics in Minneapolis is the local gymnastics club hosting the 2013 Junior Olympic National Championships.

Field for 2013 Women's Junior Olympic National Championships

Alabama
Abigail Armbrecht, Mobile, Ala./AL-Planet, Region 8, Junior D
Kylie Dickson, Spanish Fort, Ala./AL-Planet, Region 8, Junior A
Sophia Hyderally, Daphne, Ala./AL-Planet, Region 8, Junior B
Mary Sanders, Prattville, Ala./AL-Prattville, Region 8, Senior C
Mackenzie Smith, Daphne, Ala./Denali, Region 2, Junior C
Gracen Standley, Mobile, Ala./Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior B

Alaska
Tori Choi, Anchorage, Alaska/Arctic Gym, Region 2, Junior B

Arizona
Cassie Betts, Chandler, Ariz./Gold Medal AZ, Region 1, Junior C
Allison Bower, Mesa, Ariz./Desert Devils AZ, Region 1, Junior D
Tyly Bozzuto, Mesa, Ariz./Desert Lights AZ, Region 1, Senior C
Tatum Bruden, Peoria, Ariz./Sunrays AZ, Region 1, Junior A
Stefani Catour, Phoenix, Ariz./Desert Lights AZ, Region 1, Senior A
Selynna Felix -Terrazas, Tucson, Ariz./Carters AZ, Region 1, Senior C
Jessica Ginn, Chandler, Ariz./Desert Lights AZ, Region 1, Junior C
Krysten Howard, Phoenix, Ariz./Oasis AZ, Region 1, Senior D
Kari Lee, Peoria, Ariz./Flames AZ, Region 1, Senior A
Gianna Marino, Scottsdale, Ariz./Desert Devils AZ, Region 1, Senior C
Melissa Metcalf, Mesa, Ariz./Desert Devils AZ, Region 1, Senior B
Madilyn Probst, Chandler, Ariz./Gold Medal AZ, Region 1, Junior A
Elizabeth Snoddy, Gilbert, Ariz./Desert Lights AZ, Region 1, Junior C
Danielle Spencer-Bearham, Scottsdale, Ariz./Gold Medal AZ, Region 1, Junior D
Stephanie Stowe, Mesa, Ariz./Desert Devils AZ, Region 1, Senior D
Kaitlin Won, Mesa, Ariz./Dynamics AZ, Region 1, Senior A

California
Miranda Cabada, Fontana, Calif./Winners CA, Region 1, Junior A
Kelsey Chan, Stevenson Ranch, Calif./Gym Jam CA, Region 1, Senior A
Kaitlyn Duranczyk, Sebastopol, Calif./Edge CA, Region 1, Senior C
Kennedi Edney, Chino, Calif./Precision CA, Region 1, Junior B
Alex Esmerian, Auburn, Calif./Technique CA, Region 1, Senior A
Alicia Gallarzo, Los Angeles, Calif./Gym Jam CA, Region 1, Senior B
Ilana Gordon, San Carlos, Calif./Airborne CA, Region 1, Senior B
Kindra Halsey, El Dorado Hills, Calif./Technique CA, Region 1, Junior B
Felicia Hano, San Gabriel, Calif./West Coast Elite CA, Region 1, Junior B
Kristyn Hoffa, San Marcos, Calif./SCEGA CA, Region 1, Junior D
Miranda Holder, Santa Rosa, Calif./San Mateo CA, Region 1, Senior C
Analise Howard, Westminster, Calif./All Olympia CA, Region 1, Junior C
Madison Howlett, Murrieta, Calif./SCEGA CA, Region 1, Junior B
Janae Janik, Simi Valley, Calif./All Olympia CA, Region 1, Senior C
Kara Jones, Petaluma, Calif./Edge CA, Region 1, Junior C
Talitha Jones, Los Angeles, Calif./All Olympia CA, Region 1, Junior A
Nicoletta Koulos, Long Beach, Calif./SCATS CA, Region 1, Junior A
Grace Kramer, SanClemente, Calif./Wildfire CA, Region 1, Junior B
Erica Matos, San Jose, Calif./Airborne CA, Region 1, Senior D
Mary Maxwell, Elk Grove, Calif./Dynamo, Region 3, Senior A
Danielle Mc Nair, Dove Canyon, Calif./Gym-Max CA, Region 1, Senior D
Nicolette Mc Nair, Dove Canyon, Calif./Gym-Max CA, Region 1, Senior D
Kristen Nogaki, Orange, Calif./Wildfire CA, Region 1, Senior A
Charlie Owens, Alta Loma, Calif./Gilders CA, Region 1, Senior D
Desiree Palomares, Hesperia, Calif./Gilders CA, Region 1, Senior C
Phoebe Pummarachai, Norwalk, Calif./Winners CA, Region 1, Junior D
Shani Remme, Rocklin, Calif./Byers Roseville CA, Region 1, Junior C
Aubree Rosa, Covina, Calif./Gilders CA, Region 1, Junior D
Rebecca Stone, Temecula, Calif./SCEGA CA, Region 1, Junior A
Melia Stout, Roseville, Calif./Technique CA, Region 1, Junior A
Maddy Stover, Fullerton, Calif./Wildfire CA, Region 1, Senior B
Megan Verceles Carr, Monte Soreno, Calif./West Valley CA, Region 1, Junior A
Jessica Wang, Chino Hills, Calif./Winner's Academy of Gymnastics, Region 1, Junior C
Maya Washington, San Jose, Calif./San Mateo CA, Region 1, Junior B
Elizabeth Yu, South Pasadena, Calif./West Coast Elite CA, Region 1, Junior D

Colorado
Emily Glynn, Longmont, Colo./Airborne, Region 3, Junior A
Bailie Holst, Berthoud, Colo./Premier, Region 3, Senior B
Emily Muhlenhaupt, Castle Rock, Colo./Aerials, Region 3, Junior A
Keri Peel, Ft Collins, Colo./GK's, Region 3, Senior C
Alyona Shchennikova, Colorado Springs, Colo./Tigar, Region 3, Junior A

Connecticut
Kendra Combs, Windsor, Conn./CT-AllStars, Region 6, Junior A
Courtney Cowles, Canton, Conn./CT-NEGX, Region 6, Junior B
Caroline Fitzpatrick, New Canaan, Conn./CT-Arena, Region 6, Senior D
Amber Hill, Windsor Locks, Conn./CT-AllStars, Region 6, Senior B
Brianna Laggis, Milford, Conn./CT-Vasi's, Region 6, Junior A
Kelly Martin, North Haven, Conn./CT-NEGX, Region 6, Senior A
Julia Sebben, Monroe, Conn./CT-NextDimension, Region 6, Senior A

Florida
Nikole Addison, Ft Myers, Fla./FL-CoastElite, Region 8, Senior B
Emily Brauckmuller, Auburndale, Fla./FL-OrlandoMetro, Region 8, Senior C
Brooke Bray, West Palm Beach, Fla./FL-AmericanTwisters, Region 8, Senior A
Jennifer Brenner, Oviedo, Fla./FL-Ace, Region 8, Senior B
Kyla Gamble, Hollywood, Fla./FL-AmericanTwisters, Region 8, Junior A
Emily Gaskins, Coral Springs, Fla./Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior A
Ashleigh Gnat, Lake Mary, Fla./FL-Ace, Region 8, Senior D
Derrian Gobourne, Sarasota, Fla./FL-LakewoodRanch, Region 8, Junior A
Lexi Graber, Cape Coral, Fla./FL-SouthernStarz, Region 8, Junior A
Kaitlin Green, Safety Harbor, Fla./FL-LaFleursLargo, Region 8, Junior D
Chelsea Grimison, Orlando, Fla./FL-BrandyJohnsons, Region 8, Senior B
Elid Helwigg, Miami, Fla./FL-International, Region 8, Senior D
Tiffany Henry, Tampa, Fla./FL-TBTurners, Region 8, Senior C
Lauren Marinez, Orlando, Fla./FL-OrlandoMetro, Region 8, Senior A
Hollie Minichiello, Orlando, Fla./FL-OrlandoMetro, Region 8, Junior C
Maria Ortiz, Fort Myers, Fla./FL-CoastElite, Region 8, Junior D
Madison Osman, Maitland, Fla./FL-OrlandoMetro, Region 8, Junior C
Christina Pheil, St Petersburg, Fla./FL-TBTurners, Region 8, Senior D
Charly Santagado, Celebration, Fla./FL-OrlandoMetro, Region 8, Senior D
Kaitlyn Schou, Longwood, Fla./FL-BrandyJohnsons, Region 8, Junior D
Aja Sims, Orlando, Fla./FL-BrandyJohnsons, Region 8, Senior B
Emma Slappey, Jacksonville, Fla./FL-Starlight, Region 8, Junior D
Heather Swanson, Parkland, Fla./FL-AmericanTwisters, Region 8, Junior B
Karrie Thomas, Coral Springs, Fla./FL-AmericanTwisters, Region 8, Junior A
Grace Waguespack, Longwood, Fla./FL-Ace, Region 8, Junior A
Nikki Youd, Lynn Haven, Fla./FL-GymPlusPC, Region 8, Senior A

Georgia
Elena Arenas, Bishop, Ga./GA-GAElite, Region 8, Junior A
Katie Canady, Cumming, Ga./GA-Northwind, Region 8, Senior B
Myia Hambrick, Temple, Ga./GA-WestGeorgia, Region 8, Senior C
Mallory Moredock, Mcdonough, Ga./GA-GGALawrenceville, Region 8, Senior A
Marie Priest, Lilburn, Ga./GA-GGALawrenceville, Region 8, Senior A
Morgan Reynolds, Athens, Ga./GA-GAElite, Region 8, Senior D
Savannah Schoenherr, Columbus, Ga./Hill's, Region 7, Junior A
Ashley Smith, Alpharetta, Ga./NC-Sonshine, Region 8, Junior B
Katie Stuart, Duluth, Ga./GA-Gymnastix, Region 8, Senior A

Hawaii
Keaolani Cenido-Niheu, Ka'a'awa, Hawaii/Hawaiian Isl. Twisters, Region 2, Senior D
Kristi Hayashida, Mililani, Hawaii/Hawaiian Isl. Twisters, Region 2, Senior D

Idaho
Madyson Blake, Idaho Falls, Idaho/Idaho Elite, Region 2, Senior C
Emma Byrd, Boise, Idaho/Bronco Elite, Region 2, Junior C
Katey Oswalt, Meridian, Idaho/Mountain West, Region 2, Junior D
Alexis Walmer, Meridian, Idaho/Bronco Elite, Region 2, Junior B
Hannah Wolf, Hayden, Idaho/Avant Coeur, Region 2, Junior C
Stephanie Wright, Coeur d Alene, Idaho/Northwest Gym, Region 2, Junior C

Illinois
Emily Basara, Gurnee, Ill./Ultimate Gymnastics, Region 5, Junior D
Anaka Benink, Rockford, Ill./Gymnastics Academy of Rockford, Region 5, Junior B
Christina Berg, Tinley Park, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Junior C
Julia Beyer, Naperville, Ill./Naperville Gymnastics Club, Region 5, Junior D
Ryann Conners, Evergreen Park, Ill./Illinois Gymnastics Institute, Region 5, Senior B
Tenille Funches, Chicago, Ill./United Gymnastics Academy, Region 5, Senior D
Lexi Funk, Aurora, Ill./Illinois Gymnastics Institute, Region 5, Junior B
Nicole Gendusa, Sugar Grove, Ill./Illinois Gymnastics Institute, Region 5, Senior B
Megan Greenfield, Lake in the Hills, Ill./Trinity GEMS Gymnastics, Region 5, Senior D
Ciara Gresham, Shiloh, Ill./World Class Gymnastics, Region 5, Junior D
Noelle Harada, Lake Zurich, Ill./Libertyville Gymnastics, Region 5, Senior B
Megan Hultgren, Rockford, Ill./Gymnastics Academy of Rockford, Region 5, Junior D
Melissa Jordan, Gurnee, Ill./Scamps, Region 4, Senior A
Shea Mahoney, Algonquin, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Junior C
Eileen Malecki, Clarendon Hills, Ill./Illinois Gymnastics Institute, Region 5, Senior B
Madison McHale, Naperville, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Junior B
Kaitlyn Menzione, Downers Grove, Ill./Balance Institute of Gymnastics, Region 5, Junior C
Caroline Morant, Chicago, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Senior C
Marissa Oakley, Oswego, Ill./Phenom Gymnastics, Region 5, Junior A
Ashley Potts, Oakawood Hills, Ill./Huntley Unlimited Gymnastics, Region 5, Senior C
Josalyn Ray, Winthrop Harbor, Ill./M&M, Region 4, Junior D
Corinne Rechaenmacher, Batavia, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Senior B
Wesley Stephenson, Plainfield, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Junior A
Amanda Wellick, Wheaton, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Senior D
Miranda Wieczorek, Orland Hills, Ill./Gym-Kinetics Gymnastics, Region 5, Senior C

Indiana
Baylee Bell, Noblesville, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, Region 5, Senior B
Rachel Carr, Noblesville, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, Region 5, Senior C
Sarah Ebeyer, Greenwood, Ind./Wright's Gymnastics Academy, Region 5, Senior C
Heather Hannon, McCordsville, Ind./Jaycie Phelps Athletics, Region 5, Senior A
Madison Hargrave, Zionsville, Ind./Sharp's Gymnastics Academy, Region 5, Junior D
Annie Juarez, Westfield, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, Region 5, Senior A
Morgan Lane, Columbus, Ind./Jody's Gymnastics Zone, Region 5, Senior A
Jorden Mitchell, Indianapolis, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, Region 5, Senior D
Jessica Peszek, McCordsville, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, Region 5, Senior C

Iowa
Danielle Breen, Ames, Iowa/Triad, Region 4, Senior B
Sydney Hogan, Waterloo, Iowa/Cedar Valley, Region 4, Junior D
Miranda Kuehl, Woodward, Iowa/Success, Region 4, Senior C
Courtney Loper, West Des Moines, Iowa/Chows, Region 4, Junior B
Kara Lovan, Des Moines, Iowa/Triad, Region 4, Senior C
Adra Parks, Urbandale, Iowa/Triad, Region 4, Junior B
Kelsey Paz, Sioux City, Iowa/Siouxland, Region 4, Senior C
Evy Schoepfer, Ames, Iowa/Triad, Region 4, Junior A
Trudy Schoepfer, Ames, Iowa/Triad, Region 4, Junior A
Brooke Wrage, Clive, Iowa/Triad, Region 4, Junior A

Kansas
Pua Hall, Olathe, Kan./KGDC, Region 3, Senior C
Madison Kampschroeder, Overland Park, Kan./KGDC, Region 3, Junior A
Natalie Rainbolt, Lawrence, Kan./KGDC, Region 3, Junior C
Kynsee Roby, Gardner, Kan./Chows, Region 4, Junior B
Allie Wismer, Overland Park, Kan./Pinnacle, Region 3, Senior B

Kentucky
Sasha Sander, Louisville, Ky./Perfection Gymnastics School, Region 5, Senior C

Louisiana
Sydney Ewing, Lafayette, La./LA-Acadiana, Region 8, Senior D

Maryland
Lauren Bridgens, Darnestown, Md./Hills, Region 7, Junior B
Noelle DeCesare, Stevensville, Md./Win-Win Gymnastics, Region 7, Junior A
Chelsea Knight-Taliaferro, Waldorf, Md./Unique, Region 7, Senior B
Emma Marchese, Rockville, Md./Hill's, Region 7, Junior A
Maggie Musselman, Crownsville, Md./Hill's, Region 7, Junior A
Mackenzie Myers, Middletown, Md./Frederick Gymnastics, Region 7, Senior C
Tracey Person, Baltimore, Md./United, Region 7, Senior C
Ella Wu, Bethesda, Md./Hill's, Region 7, Junior D
Alexandra Zois, Crofton, Md./Docksiders, Region 7, Senior A

Massachusetts
Kayla Baddeley, Bridgewater, Mass./MA - NESA, Region 6, Junior A
April Baker, Andover, Mass./MA - Brestyans, Region 6, Senior C
Cortni Baker, Andover, Mass./MA - Brestyans, Region 6, Junior C
Nicole Biondi, Townsend, Mass./MA - 10.0, Region 6, Junior A
Fiona Callahan, Westboro, Mass./MA - Elite, Region 6, Senior B
Talia Chiarelli, Lexington, Mass./MA - Brestyans, Region 6, Senior C
Lily Dean, N Andover, Mass./MA - Brestyans, Region 6, Junior B
Molly Dunn, N Attleboro, Mass./MA - Ace, Region 6, Junior C
Khazia Hislop, Concord, Mass./MA - Brestyans, Region 6, Junior B
Alexandra Hyland, Foxboro, Mass./MA - Arnold's, Region 6, Junior D
Lianne Josbacher, Shrewsbury, Mass./MA - GLC, Region 6, Senior C
Catherina Karpova, Brookline, Mass./MA - NESA, Region 6, Junior A
Madison Killay, Shrewsbury, Mass./MA - Elite, Region 6, Junior C
Samantha Nelson, Peabody, Mass./MA - Ace, Region 6, Senior C
Olivia Privitera, Framingham, Mass./MA - Elite, Region 6, Senior D
Nicole Rogalski, Andover, Mass./MA - 10.0, Region 6, Junior C
Aysia Sharif, Springfield, Mass./CT-NEGX, Region 6, Senior A
Amy Shen, Newton, Mass./MA - MGC-Waltham, Region 6, Junior B
Olivia Sinrich, Worcester, Mass./MA - Brestyans, Region 6, Junior A
Kimberly Stewart, Eastham, Mass./MA - Cape Cod, Region 6, Senior D
Jillian Winstanley, Arlington, Mass./MA - Gym & More, Region 6, Senior A

Michigan
Lauren Bancroft, Fowler, Mich./Gedderts' Twistars USA, Region 5, Junior A
Brittini Chappell, Grand Blanc, Mich./AGA Gymnastics, Region 5, Junior C
Rachel Cutler, Grand Rapids, Mich./Gedderts' Twistars, Region 5, Junior D
Bailey Gardner, Clio, Mich./Gedderts' Twistars, Region 5, Senior A
Rachel Haines, Gowen, Mich./Gedderts' Twistars, Region 5, Senior D
Kelsey Hood, Macomb, Mich./Olympia Gymnastics, Region 5, Senior A
Karen Howell, Sterling Heights, Mich./Olympia Gymnastics, Region 5, Junior C
Kelsye Kurtiak, Swartz Creek, Mich./AGA Gymnastics, Region 5, Junior A
Lindsey Lemke, Holt, Mich./R-Athletics, Region 5, Senior B
Taylor Livingston, Whitmore Lake, Mich./Gedderts' Twistars, Region 5, Senior A
Emma McLean, Clarkston, Mich./Stars & Stripes, Region 5, Junior D
Carly Preston, Brighton, Mich./Gedderts' Twistars USA, Region 5, Junior B
Megan Schweihofer, China, Mich./Hunt's Gymnastics Academy, Region 5, Junior C
Alyssa Shermataro, Rochester Hills, Mich./Olympia Gymnastics, Region 5, Senior A
Brehanna Showers, Belmont, Mich./R-Athletics, Region 5, Junior C
Paige Zaziski, Chesterfield, Mich./Hunt's Gymnastics Academy, Region 5, Senior A

Minnesota
Makenzie Anderson, Zimmerman, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior D
Abigail Brenner, Maple Grove, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior A
Gracie Cherrey, Woodbury, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior A
Renee' Edelman, Maple Grove, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior C
Amber Heltemes, Coon Rapids, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior B
Alyssa Johnson, Rogers, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior C
Madeline Johnson, N. St. Paul, Minn./FLIPS, Region 4, Junior C
Maddie Karr, Stillwater, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior C
Allison Korbel, Maple Grove, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior D
Abby Paulson, Coon Rapids, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior A
Maleah Pearson, Maple Grove, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Junior B
Emily Ramberg, Forest Lake, Minn./Flyaways Gold, Region 4, Senior C
Lexy Ramler, St. Michael, Minn./KidSport Dynamos, Region 4, Junior A
Mary Jane Rott, Stillwater, Minn./Rising Stars, Region 4, Senior D
Claire Ryan, Greenwood, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Senior B
Rebecca Schugel, Eagan, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Senior B
Selena Ung, Oakdale, Minn./FLIPS, Region 4, Senior A
Paige Uruquhart, Maple Grove, Minn./Twin City Twisters, Region 4, Senior C
Bailey Walker, Minneapolis, Minn./Classic Gymnastics, Region 4, Senior D

Missouri
Jenna Bresette, Kansas City, Mo./GAGE, Region 4, Senior A
Lynnzee Brown, Raytown, Mo./GAGE, Region 4, Junior B
Jordyn Doherty, Kanasa City, Mo./Eagles, Region 4, Senior D
Ashley Fischer, St Peters, Mo./Team Central, Region 4, Senior A
Kaitlyn Hall, Raytown, Mo./Eagles, Region 4, Junior B
Taylor Houchin, Republic, Mo./Gold Medal, Region 4, Junior B
Alyssa Jackson, Belton, Mo./Eagles, Region 4, Senior B
Bailey McIntire, Kearney, Mo./Edge Riverside, Region 4, Senior D
Cameron Nieman, St. Louis, Mo./SLGC, Region 4, Junior D
Kennedy Plude, Lee's Summit, Mo./Xtreme, Region 4, Junior C
Morgan Porter, Overland, Mo./Team Central, Region 4, Junior D
Michelle Sandoval, Independence, Mo./GAGE, Region 4, Junior A
Michaelee Turner, Parkville, Mo./Edge Riverside, Region 4, Senior A
Britney Ward, Ozark, Mo./Missouri Valley, Region 4, Junior C
Morgan Wilson, Lee's Summit, Mo./Diamond, Region 3, Junior C

Montana
Kiyana Price, Dixon, Mont./Mismo, Region 2, Junior D
Hannah Worrest, Missoula, Mont./Mismo, Region 2, Senior B

New Hampshire
Annie Christman, Amherst, N.H./NH - Atlantic, Region 6, Junior B
Anna Merkuryev, Nashua, N.H./MA - Brestyans, Region 6, Senior B

New Jersey
Ariana Agrapides, Bayville, N.J./MG Elite, Region 7, Junior A
Michelle Amoresano, West Orange, N.J./North Stars, Region 7, Junior D
Alicia Boren, Franklin Lakes, N.J./North Stars, Region 7, Junior D
Danielle Doolin, Medford, N.J./Will-Moor, Region 7, Junior D
Rachael Lukacs, Hillsborough, N.J./North Stars, Region 7, Junior A
Leah MacMoyle, Blairstown, N.J./North Stars, Region 7, Senior B
Nicole Medvitz, Paramus, N.J./ENA Paramus, Region 7, Senior C
Erika Muhaw, Montville, N.J./North Stars, Region 7, Junior C
Anne Marie Neggia, Kinnelon, N.J./North Stars, Region 7, Junior C
Alexa Phillip, Bergenfield, N.J./NY Galaxy Gymnastics, Region 6, Senior B
Kristen Politz, Morganville, N.J./Rebound, Region 7, Junior B
Melissa Reinstadtler, Brick, N.J./Rebound, Region 7, Junior B
Emily Shugan, Bridgewater, N.J./Indigo, Region 7, Senior A
Marissa Toci, Mt. Laurel, N.J./Will-Moor, Region 7, Senior B
Kendall Valentin, Holmdel, N.J./Head Over e=Heels, Region 7, Senior A
Jaine-Lynn VanPutten, Piscataway, N.J./North Stars, Region 7, Senior D
Mikayla Waddell, Ridgewood, N.J./ENA Paramus, Region 7, Junior C
Teressa Zientek, Holmdel, N.J./MG Elite, Region 7, Junior B

New York
Alexandra Demoura, Garden City, N.Y./NY New Image, Region 6, Senior D
Rechelle Dennis, Dix Hills, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Senior A
Camille Drouin-allaire, Shoreham, N.Y./NY GMGC Rocky Point, Region 6, Junior D
Lindsay Dwyer, Glen Cove, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Junior B
Ally Ferber, Woodbury, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Junior C
Rachel Fielitz, Walden, N.Y./ENA Paramus, Region 7, Senior D
Amanda Fillard, Centereach, N.Y./NY New Image, Region 6, Senior B
Cailtyn Fillard, Port Jefferson, N.Y./NY New Image, Region 6, Junior C
Megan Finck, St. James, N.Y./NY Apex, Region 6, Senior A
Nicole Hoffman, Bedford, N.Y./NY Galaxy Gymnastics, Region 6, Junior D
Emma Lasker, Akron, N.Y./NY RGA, Region 6, Senior D
Casey Lauter, Northport, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Junior D
Sara Mermelstein, Northport, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Junior D
Fanny Migliore, Huntington, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Senior A
Danielle Mulligan, Farmingdale, N.Y./NY New Image, Region 6, Junior C
Olivia O'connor, Brightwaters, N.Y./NY New Image, Region 6, Senior C
Meghan Pflieger, Barneveld, N.Y./NY Valley Gymnastics, Region 6, Senior C
Christina Postiglione, Selden, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Senior D
Lacey Rubin, Plainview, N.Y./NY New Image, Region 6, Senior B
Paris Ryder, Dix Hills, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Senior C
Alisa Sheremeta, Bloomingburg, N.Y./NY Sports Fitness Fu, Region 6, Junior A
Nicolette Swoboda, Westbury, N.Y./NY GMGC - Huntington, Region 6, Senior D
Emily Szembrot, Fairport, N.Y./NY RGA, Region 6, Junior B
Oni Timothy, Rochester, N.Y./NY RGA, Region 6, Senior B
Anna Weiskopf, Clifton Park, N.Y./NY WCGA, Region 6, Junior D
Christiana Yacalis, Binghamton, N.Y./NY STGA, Region 6, Junior D

Nebraska
Sierra Burkinshaw, Lincoln, Neb./Solid Rock, Region 4, Junior C

Nevada
Alisa Bogdan, Henderson, Nev./Gymcats NV, Region 1, Senior B
Danielle Dessaints, Las Vegas, Nev./Gymcats NV, Region 1, Senior B
Sarah Means, Las Vegas, Nev./Gymcats NV, Region 1, Senior A
Erica Oswalt, Henderson, Nev./Gymcats NV, Region 1, Senior D

North Carolina
Mackenzie Austin, Kernersville, N.C./NC-HighPoint, Region 8, Junior C
Katie Bailey, Kernersville, N.C./NC-HighPoint, Region 8, Senior C
Katie Becker, Boone, N.C./NC-Everest, Region 8, Junior C
Courtney Bisbe, Salisbury, N.C./NC-HighPoint, Region 8, Senior C
Julianna Cannamela, Waxhaw, N.C./NC-Southeastern, Region 8, Junior C
Krista Collins, Weddington, N.C./NC-Southeastern, Region 8, Junior C
Emma Engler, Raleigh, N.C./NC-Sonshine, Region 8, Junior D
Anna Glenn, Charlotte, N.C./NC-Southeastern, Region 8, Junior B
Grace Glenn, Charlotte, N.C./NC-Southeastern, Region 8, Junior B
Sydney Laird, Kings Mountain, N.C./NC-FirstFlight, Region 8, Junior A
Mary Angela Metcalf, Swansboro, N.C./NC-International, Region 8, Senior B
Kensleigh Owens, Huntersville, N.C./NC-Southeastern, Region 8, Junior D
Rachel Slocum, Holly Springs, N.C./NC-Sonshine, Region 8, Senior B
Sydney Snead, Raleigh, N.C./NC-Sonshine, Region 8, Junior C
Alyssa Tucker, Raleigh, N.C./NC-TeamAttraction, Region 8, Senior D
Emily White, Kernersville, N.C./NC-HighPoint, Region 8, Junior B
Nicole Wild, Waxhaw, N.C./NC-Southeastern, Region 8, Junior D

North Dakota
Sienna Crouse, West Fargo, N.D./TNT - ND, Region 4, Junior D
Emma Schalow, Fargo, N.D./American Gold, Region 4, Senior B

Ohio
Olivia Aepli, Dublin, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Junior C
Monica Batton, Macedonia, Ohio/Gymnastics World, Region 5, Senior B
Aria Brusch, Cincinnati, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior A
Brooklyn Doggette, Pickerington, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Senior D
Makarri Doggette, Pickerington, Ohio/Buckeye Gymnastics, Region 5, Junior A
Alecia Farina, Broadview Hts, Ohio/Gymnastics World, Region 5, Junior B
Anna Gortner, Fairfield, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Senior A
Mary Jane Horth, Akron, Ohio/Gymnastics World, Region 5, Senior D
Isabell Hutchins, Rossford, Ohio/Splitz Gymnastics, Region 5, Junior B
Sydney McGlone, Dublin, Ohio/Universal Gymnastics, Region 5, Junior D
Olivia Trout, Painesville, Ohio/All Around Gymnastics, Region 5, Senior C
Sydney Waltz, Findlay, Ohio/Gold Medal Gymanstics, Region 5, Senior B

Oklahoma
Reagan Hemry, Norman, Okla./Bart Conner, Region 3, Senior C
Jessica Karges, Lexington, Okla./Bart Conner, Region 3, Junior D
Kelsey Knox, Oklahama City, Okla./Dynamo, Region 3, Junior A
Ginaphr Seat, Bartlesville, Okla./Phillips66, Region 3, Senior A
Mackenzie Valentin, Mustang, Okla./Bart Conner, Region 3, Senior D

Oregon
Misty-Jade Carlson, Portland, Ore./NAAG, Region 2, Junior D
Kaytianna McMillan, Coburg, Ore./NAAG, Region 2, Senior D
Courtney Miller, Bend, Ore./Cascade All-Star, Region 2, Senior C
Eleanor Pascoe-Long, Eugene, Ore./NAAG, Region 2, Junior D
Bailey Steffen, Silverton, Ore./Athletic Edge, Region 2, Senior B

Pennsylvania
Lia Breeden, York, Pa./Artistic Sports Academy, Region 7, Senior B
Rachel Donovan, Bethlehem, Pa./Parkettes, Region 7, Junior C
Jazmyn Estrella, Allentown, Pa./Parkettes, Region 7, Junior B
Erica Fuschs, Easton, Pa./Parkettes, Region 7, Junior B
Sabrina Garcia, York Haven, Pa./Prestige-PA, Region 7, Junior D
Alexa Goldberg, Ivyland, Pa./Central Bucks, Region 7, Senior C
Caroline Houston, Delmont, Pa./Pittsburgh North Stars, Region 7, Senior A
Kirah Koshinski, Orangeville, Pa./Northeast Gymnastics, Region 7, Junior D
Elena Lagoski, Kingston, Pa./Northeast Gymnastics, Region 7, Senior C
Alexis Mattern, Harrisburg, Pa./Artistic Sports Academy, Region 7, Senior B
Katie McGrady, Allison Park, Pa./Gym Dandys, Region 7, Senior A
Rebecca McKevitt, Chalfont, Pa./Central Bucks, Region 7, Senior A
Gianna Plaska, Mountain Top, Pa./Northeast Gymnastics, Region 7, Junior C
Chelsea Raineri, Gilbertsville, Pa./Silvia's, Region 7, Senior C
Abigail Rieder, Jermyn, Pa./United Sports Academy, Region 7, Senior D
Rachel Stypinski, Gilbertsville, Pa./Silvia's, Region 7, Senior A
Ashley Szafranski, Orefield, Pa./Parkettes, Region 7, Junior B
Maggie Tamburro, Elizabethtown, Pa./Paramount, Region 7, Junior C
Breahna Wiczkowski, Lititz, Pa./Prestige-PA, Region 7, Junior C

South Carolina
Gilly Hogue, Surfside Bch, S.C./SC-OceanFlippers, Region 8, Senior C
Maggie O'Hara, Lexington, S.C./NC-Southeastern, Region 8, Junior B

Tennessee
Jasmine Arnold, Murfreesboro, Tenn./TN-EliteEnergy, Region 8, Senior A
Hailey Garner, Arlington, Tenn./TN-Gymstars, Region 8, Junior B
Delaney Keck, Germantown, Tenn./TN-Gymstars, Region 8, Junior A
Shauna Miller, Knoxville, Tenn./TN-Tatarus, Region 8, Senior A

Texas
Irina Alexeeva, Plano, Texas/WOGA, Region 3, Junior A
Mackenzie Brannan, Austin, Texas/Capital - TX, Region 3, Senior A
Ashlyn Broussard, Plano, Texas/WOGA, Region 3, Senior D
Reagan Campbell, Highland Village, Texas/TX Dreams, Region 3, Junior B
Chayse Capps, Plano, Texas/Infinite Bounds, Region 3, Senior B
Madison Cindric, Lantana, Texas/TX Dreams, Region 3, Senior A
Chelsey Cole, McKinney, Texas/Metroplex, Region 3, Junior B
Kaylee Cole, Flower Mound, Texas/TX Dreams, Region 3, Junior B
Rachel Daum, Katy, Texas/Stars TX, Region 3, Senior D
Stephanie Day, Universal City, Texas/Chows, Region 4, Junior C
Charle Dembo, Dallas, Texas/WOGA, Region 3, Junior C
Sidney Dukes, Tyler, Texas/Texas East, Region 3, Junior D
Ericha Fassbender, Katy, Texas/Stars TX, Region 3, Senior A
Kennedy Finister, Magnolia, Texas/Champion TX, Region 3, Senior B
Rachael Flam, Houston, Texas/Stars TX, Region 3, Junior A
Mary Catherine Fletcher, The Woodlands, Texas/Stars TX, Region 3, Junior D
Brittany Furuyama, Houston, Texas/Stars TX, Region 3, Senior A
Ciara Gardner, Frisco, Texas/WOGA, Region 3, Senior B
Kyana George, McKinney, Texas/Metroplex, Region 3, Junior B
Kailey GIllings, Beach City, Texas/Endeavor, Region 3, Junior A
Jordyn Givens, Keller, Texas/Top Flight, Region 3, Senior C
Nichole Guerrero, Dallas, Texas/Zenith Elite, Region 3, Senior B
Chelsi Hamilton, Arlington, Texas/Top Flight, Region 3, Senior C
Alyson Heimsath, Conroe, Texas/Stars TX, Region 3, Senior D
Renata Hilbourn, Allen, Texas/Metroplex, Region 3, Junior A
Kullen Hlawek, Fulshear, Texas/Champion TX, Region 3, Senior D
Mason Hosek, Pearland, Texas/Champion TX, Region 3, Junior C
Emily Howe, Plano, Texas/WOGA, Region 3, Junior D
Jessica Howe, Plano, Texas/WOGA, Region 3, Senior C
Briana Ledesma, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior B
Elizabeth LeDuc, Plano, Texas/Metroplex, Region 3, Junior D
Nicole Lehrmann, Cedar Park, Texas/Capital, Region 3, Junior C
Lauren Li, Plano, Texas/WOGA, Region 3, Senior B
Leah Lomonte, Katy, Texas/Champion TX, Region 3, Senior D
Brianna McCant, McKinney, Texas/Metroplex, Region 3, Junior C
Shannon McNatt, Houston, Texas/Stars TX, Region 3, Junior D
Lexi Montgomery, The Colony, Texas/Metroplex, Region 3, Junior B
Samantha Partyka, Katy, Texas/Champion TX, Region 3, Senior A
Monica Riley, Irving, Texas/Top Flight, Region 3, Junior C
Haylee Roe, Mesquite, Texas/Metroplex, Region 3, Senior A
Hayley Sanders, McKinney, Texas/WOGA, Region 3, Senior B
Braie Speed, Schertz, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior A
Jordan Stavrou, Dallas, Texas/Univ Of Gymn, Region 3, Junior A
Megan Tripp, Plano, Texas/WOGA, Region 3, Junior B
Mitzi Unda, Carrollton, Texas/WOGA, Region 3, Senior D
Drew Watson, Nacogdoches, Texas/Texas East, Region 3, Junior B
McKenzie Wofford, Cedar Park, Texas/Capital, Region 3, Senior C

Utah
Milan Clausi, Salt Lake City, Utah/USA Gym World UT, Region 1, Junior A
Makenna Merrell, Pleasant Grove, Utah/All American UT, Region 1, Junior C
Hannah Miller, Farmington, Utah/Olympus UT, Region 1, Junior B
Mckenna Singley, Clearfield, Utah/Olympus UT, Region 1, Junior D

Virginia
Erin Buchanan, Haymarket, Va./Capital NGTC, Region 7, Senior D
Rebekah Conrad, Newport News, Va./World Class-VA, Region 7, Senior C
Kassidy Cumber, Virginia Beach, Va./Gymstrada, Region 7, Junior B
Taylor Harrison, Suffolk, Va./World Class-VA, Region 7, Senior B
Kaitlynn Hedelund, Chesapeake, Va./Excalibur, Region 7, Senior B
Griffin James, Virginia Beach, Va./Gymstrada, Region 7, Junior A
Natalia Joyce, Virginia Beach, Va./Excalibur, Region 7, Senior B
Ashley Lambert, Newport News, Va./World Class-VA, Region 7, Senior D
Alex McMurtry, Midlothian, Va./Richmond Olympiad, Region 7, Junior D
Faith Morrison, Leesburg, Va./Capital NGTC, Region 7, Senior D
Bridget Steffen, Chesapeake, Va./World Class-VA, Region 7, Senior D

Washington
Emily Bolton, Kennewick, Wash./Mid Columbia, Region 2, Senior D
Sienna Brane, Snohomish, Wash./Cascade Elite, Region 2, Junior B
Alexis Brown, Sammamish, Wash./Team OC CA, Region 1, Senior B
Madison Brunette, Seattle, Wash./SGA, Region 2, Junior A
Jade Cottrell, Maple Valley, Wash./Cascade Elite West, Region 2, Senior A
Morgan Griffin, Puyallup, Wash./Roach Gym, Region 2, Senior C
Symone Griffin, Shoreline, Wash./Auburn GC, Region 2, Senior A
Kelsy Hyvonen, Yakima, Wash./Gym Plus- Yakima, Region 2, Senior D
Mary Jacobsen, Puyallup, Wash./Emerald City, Region 2, Senior B
Nicole Larkin, Kennewick, Wash./Mid Columbia, Region 2, Senior C
Alexis Lawrence, Richland, Wash./Auburn GC, Region 2, Junior D
Malia Mackey, Edmonds, Wash./Cascade Elite, Region 2, Junior D
Diana Mejia, Vancouver, Wash./Multnomah AC, Region 2, Senior D
Lillie Minor, Brush Prairie, Wash./Naydenov, Region 2, Junior B
Baely Rowe, Federal Way, Wash./Auburn GC, Region 2, Senior C
Haley Roy, Milton, Wash./Auburn GC, Region 2, Junior C
Audrey Ryals, Beaux Arts, Wash./Gymnastics East, Region 2, Senior C
Lauren Schmeiss/tossey, Gig Harbor, Wash./Cascade Elite West, Region 2, Senior A
Alexis Takara, Tacoma, Wash./Auburn GC, Region 2, Junior B
Amber Takara, Tacoma, Wash./Auburn GC, Region 2, Senior D
Kendal Watts, Mt. Vernon, Wash./Abuburn GC, Region 2, Junior C
Abby Webb, Clarkston, Wash./Palouse Empire, Region 2, Senior A

West Virginia
McKenna Kelley, Fairmont, W.Va./Stars TX, Region 3, Junior D

Wisconsin
Grayson Esslinger, Oshkosh, Wis./Oshkosh Gymnastics, Region 4, Senior D
Jordan Hardison, Milwaukee, Wis./Salto, Region 4, Senior C
Bridget Hodan, Brookfield, Wis./Salto, Region 4, Senior B
Audrey Merritt, Sherwood, Wis./Oshkosh Gymnastics, Region 4, Senior D
Leah Spankowski, Wauwatosa, Wis./LaFleur's, Region 4, Senior A
Kendall Westrich, Sussex, Wis./LaFleur's, Region 4, Senior D

 


Field for the 2013 Women's National Invitational Tournament

Alabama
Telah Black, Helena, Ala./AL-JamJev, Region 8, Junior D
Hilary Green, Madison, Ala./Al-Calvins, Region 8, Senior A
Brooke Kelly, Leeds, Ala./AL-MountainBrook, Region 8, Junior D

Arizona
Frances Bidwill, Phoenix, Ariz./Desert Devils AZ, Region 1, Junior A
Joslyn Goings, Phoenix, Ariz./Desert Lights AZ, Region 1, Senior A
Gabriela Lopez-Castro, Phoenix, Ariz./Sunrays AZ, Region 1, Senior D
Lauren Ramirez, Chandler, Ariz./Gold Medal AZ, Region 1, Junior B
Julia Schwartz, Gilbert, Ariz./Dynamics AZ, Region 1, Senior B
Alyssa Sgro, Peoria, Ariz./Oasis AZ, Region 1, Junior C

California
Mary Frances Bir, Fountain Valley, Calif./SCATS CA, Region 1, Senior B
Holly Chin, Montebello, Calif./Winners CA, Region 1, Junior A
Cortney Cunningham, Hayward, Calif./Pacific West CA, Region 1, Junior A
Nevaeh DeSouza, Fairfield, Calif./Dream Xtreme CA, Region 1, Junior A
Sarah Garcia, Temecula, Calif./SCEGA CA, Region 1, Senior B
JaNay Honest, Visalia, Calif./CCGI CA, Region 1, Senior B
Kyla Kessler, Fremont, Calif./Pacific West CA, Region 1, Junior B
Alma Kuc, Pacific Palisades, Calif./All Olympia CA, Region 1, Junior B
Katelyn Lentz, Brisbane, Calif./Head Over Heels CA, Region 1, Junior C
Jessy Mac Arthur, Newhall, Calif./Gym Jam CA, Region 1, Senior D
Camden May, Encino, Calif./All Olympia CA, Region 1, Junior B
Sonya Meraz, Santa Monica, Calif./All Olympia CA, Region 1, Junior D
Danielle Ramirez, Corona, Calif./Wildfire CA, Region 1, Senior C
Molly Reiter, Burbank, Calif./Gym Jam CA, Region 1, Senior C
Ariana Sandoval, Newport Beach, Calif./Gym-Max CA, Region 1, Junior D
Sofie Seilnacht, Fremont, Calif./CA Gym Acd, Region 1, Junior C
Chelsea Shu, Manhattan Beach, Calif./All Olympia CA, Region 1, Junior C
Ann Stockwell, Newcastle, Calif./Miyagi CA, Region 1, Senior A
Jill Van Mierlo, San Clemente, Calif./Wildfire CA, Region 1, Senior B
Alex Waller, Valencia, Calif./Gym Jam CA, Region 1, Senior D

Colorado
Whitney Barksdale, Colorado Springs, Colo./Aerials, Region 3, Junior A
Haley Burke, Denver, Colo./GU, Region 3, Senior B
Sophia Campana, Ft. Collins, Colo./Mountain, Region 3, Senior B
Megan Frazzini, Aurora, Colo./CGI, Region 3, Senior D
Jennifer Low, Littleton, Colo./Colorado GI, Region 3, Senior A
Megan Ryan, Colorado Springs, Colo./Aerials, Region 3, Senior B
Mia Sundstrom, Boulder, Colo./Xtreme Alt, Region 3, Junior A

Connecticut
Alissa Bonsall, Higganum, Conn./CT-NEGX, Region 6, Junior A
Marissa DeAngelo, Brookfield, Conn./Gym Revolution CT, Region 6, Senior C
Olivia Neistat, Newington, Conn./CT-NEGX, Region 6, Senior A
Destiny Smith, Danbury, Conn./CT-GymRev, Region 6, Senior D
Molly Travaglino, East Haven, Conn./CT-NEGX, Region 6, Senior B

Delaware
Tiara Wright, Wilmington, DE/Parkettes, Region 7, Junior C

Florida
Amanda Cheney, Orlando, Fla./FL-OrlandoMetro, Region 8, Junior D
Erika De La Cruz, Miami, Fla./FL-Elite, Region 8, Junior B
Emily Drauss, Longwood, Fla./FL-BrandyJohnsons, Region 8, Junior B
Natalie Hoffmann, Windermere, Fla./FL-BrandyJohnsons, Region 8, Senior A
Abigail Johnston, Parkland, Fla./FL-AmericanTwisters, Region 8, Junior A
Meredith Laroche, Cocoa, Fla./FL-BrandyJohnsons, Region 8, Junior D
Sydney Marler, Port Richey, Fla./FL-Suncoast, Region 8, Junior A
Shonacee Oliva, Groveland, Fla./FL-BrandyJohnsons, Region 8, Senior D
Alexandria Ruiz, Lake Mary, Fla./FL-Ace, Region 8, Junior A
Aspen Tucker, Fort Myers, Fla./FL-CoastElite, Region 8, Junior C
Lindsey Walker, Tampa, Fla./FL-Victory, Region 8, Senior B

Georgia
Kelsie Brooks, Winston, Ga./GA-GAA, Region 8, Senior C
Katy Clements, Gainesville, Ga./GA-GGALawrenceville, Region 8, Senior C
Sydney Converse, Stone Mountain, Ga./GA-GGALawrenceville, Region 8, Junior C
Faith Gaylord, Musella, Ga./GA-WorldXtreme, Region 8, Junior B
Kennedi Harris, Atlanta, Ga./GA-GAA, Region 8, Senior B
Morgan Hassel, Alpharetta, Ga./GA-Northwind, Region 8, Junior A
Eboni Jackson, Lawrenceville, Ga./GA-Gymnastix, Region 8, Senior C
Lea Mitchell, Stockbridge, Ga./GA-AtlantaGymnastics, Region 8, Junior B
Marielle Mitchell, Cartersville, Ga./GA-AllStar, Region 8, Junior C
Renata Mitchell, Roswell, Ga./GA-AllStar, Region 8, Senior B
Amanda Murgash, Cumming, Ga./GA-Northwind, Region 8, Junior A
Beth Roberts, Tifton, Ga./GA-DreamIt, Region 8, Senior D

Illinois
Olivia Bauer, Frankfort, Ill./United Gymnastics Academy, Region 5, Junior D
Kylie Bosco, Downers Grove, Ill./Illinois Gymnastics Institute, Region 5, Senior B
Laura Burns, St. Charles, Ill./Phenom Gymnastics, Region 5, Junior B
Michaela Burton, Downers Grove, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Junior C
Emma Cullen, Naperville, Ill./Phenom Gymnastics, Region 5, Junior B
Emili Dobronics, Mokena, Ill./United Gymnastics Academy, Region 5, Junior B
Lauren Feely, Gurnee, Ill./Ultimate Gymnastics, Region 5, Senior C
Kylie Fischer, Addison, Ill./Palmer's - IL, Region 5, Senior D
Katie Hollon, Aurora, Ill./Energym Sports Campus, Region 5, Senior D
Skyler Lyons, Darien, Ill./Balance Institute of Gymnastics, Region 5, Junior D
Lauren Marshall, Winthrop Harbor, Ill./Ultimate Gymnastics, Region 5, Junior B
Hannah Morrow, Naperville, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Junior A
Katie Pipp, Geneva, Ill./Phenom Gymnastics, Region 5, Senior B
Katie Richter, Darien, Ill./Aerial Gymnastics Club, Region 5, Senior C
Jeanai Scott, South Holland, Ill./Legacy Elite Gymnastics, Region 5, Junior B
Jenna Squillo, Clarendon Hills, Ill./Balance Institute of Gymnastics, Region 5, Senior A
Josie Surges, Naperville, Ill./Phenom, Region 5, Junior C

Indiana
Jillian Hacker, New Castle, Ind./Anderson Gymnasts & Cheer, Region 5, Senior C
Katherine Prentice, Greenwood, Ind./Wright's Gymnastics Academy, Region 5, Senior B

Iowa
Becca Cuppy, Ankeny, Iowa/Triad, Region 4, Junior C

Kentucky
Kailey Miller, Lexington, Ky./Premier Athletics-Lexington, Region 5, Junior C

Louisiana
Raleigh Patrick, Port Allen, La./LA-Elite, Region 8, Junior C

Massachusetts
Alexandra Avendano, 0, 0/MA - Brestyans, Region 6, Junior D
Kylie Gorgenyi, N Reading, Mass./MA - Ace, Region 6, Junior A
Sally Jenks, Waban, Mass./MA - NESA, Region 6, Junior C
Emily Nolton, Duxbury, Mass./MA - Brestyans, Region 6, Junior D
Emma Winer, Georgetown, Mass./MA - Ace, Region 6, Junior B

Maryland
Lauren Cahalan, Reisterstown, Md./Rebounders, Region 7, Senior B
Erica Fontaine, Gaithersburg, Md./Hills, Region 7, Junior B
Julia Konner, Bethesda, Md./Apollo-VA, Region 7, Senior B
Kiana Palin, Lexington Park, Md./Aerials, Region 3, Junior C

Michigan
Riahanah Ali, Ann Arbor, Mich./Oakland Gymnastics, Region 5, Junior C
Madelyn Bagley, Waterford, Mich./Stars & Stripes, Region 5, Junior C
Catie Conrad, South Lyon, Mich./Conrad's Gymnastics Academy, Region 5, Senior A
Kirsten Gendron, Birch Run, Mich./Mid Michigan Gymnastics USA, Region 5, Senior A
Shannon Goniwiecha, Rochester Hills, Mich./Oakland Gymnastics, Region 5, Senior A
Allison Kunz, Belleville, Mich./Euro Stars Gymnastics, Region 5, Junior D
Anna Martucci, Clarkston, Mich./AGA Gymnastics, Region 5, Junior D
Anne Maxim, Clinton Twp, Mich./Olympia Gymnastics, Region 5, Junior A
Anya Olson, Farmington Hill, Mich./Oakland Gymnastics, Region 5, Senior B
Amanda Ruble, Wixom, Mich./Oakland Gymnastics, Region 5, Junior D
Kara Witgen, Romeo, Mich./Olympia Gymnastics, Region 5, Senior D

Minnesota
Emily Anderson, Mendota Heights, Minn./Dynamics MN, Region 4, Senior A
Amy Enright, Lake Elmo, Minn./Rising Stars, Region 4, Senior A
Alexandra Kopp, Medina, Minn./North Shore, Region 4, Senior C
Lauryn Mattson, Waconia, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior B
Caroline McCrady, Eagan, Minn./TAGS South, Region 4, Senior D
Natalie Shaw, Waconia, Minn./Legacy Gymnastics, Region 4, Junior A

Missouri
Sophia Carter, Fenton, Mo./GAGE, Region 4, Junior A
Madeleine Huber, Ballwin, Mo./Team Central, Region 4, Senior A
Lauren Israel, Lee's Summit, Mo./Xtreme, Region 4, Senior D
Kylie Meyer, Chesterfield, Mo./Team Central, Region 4, Senior B
Danielle Shaw, Rogersville, Mo./Dynamics - MO, Region 4, Junior D
Kayla Tyson, Blue Springs, Mo./KC Gym, Region 4, Senior D

Nebraska
Sara Heldenbrand, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, Region 4, Senior B

Nevada
Lauren Rice, Henderson, Nev./Gymcats NV, Region 1, Senior B
Kennady Schneider, Henderson, Nev./Gymcats NV, Region 1, Junior D
Caitlin Soliwoda, North Las Vegas, Nev./Gymcats NV, Region 1, Senior A
Jessica Yamzon, Las Vegas, Nev./Gymcats NV, Region 1, Junior B

New Hampshire
Megan Middlemiss, Hudson, N.H./NH - Nashua, Region 6, Senior A

New Jersey
Olivia Dunne, Hillsdale, N.J./ENA Paramus, Region 7, Junior A
Jazmyn Foberg, Bayville, N.J./MG Elite, Region 7, Junior A
Danielle Liska, Succasunna, N.J./North Stars, Region 7, Junior B
Jasmine Newsome, Mays Landing, N.J./Zappa, Region 7, Junior B
Dominiquea Trotter, Prt Monmouth, N.J./MG Elite, Region 7, Senior A

New York
Bianca Costanzo, Westbury, N.Y./NY New Image, Region 6, Junior C
Cydney Crasa, So. Setauket, N.Y./NY Exper-Tiess Gymna, Region 6, Junior B
Erin Mccane, Cohoes, N.Y./NY WCGA, Region 6, Senior B
Meghan Quinn, Vestal, N.Y./NY STGA, Region 6, Senior C
Ryan Stach, Valley Cottage, N.Y./NY Galaxy Gymnastics, Region 6, Junior B
Casey Sullivan, Honeoye Falls, N.Y./NY RGA, Region 6, Senior D
Erin Tucker, Staten Island, N.Y./Head Over Heels, Region 7, Junior D
Alexandra Yacalis, Binghamton, N.Y./NY STGA, Region 6, Senior C

North Carolina
Drew Hendershot, Winston Salem, N.C./NC-HighPoint, Region 8, Junior C
Lauren Kent, Fuquay Varina, N.C./NC-Sonshine, Region 8, Junior B
Emery Summey, Jamestown, N.C./NC-HighPoint, Region 8, Junior A
Gabriella Yarussi, Waxhaw, N.C./NC-Southeastern, Region 8, Senior A

Ohio
Pixie Brock, Hamilton, Ohio/Cincinnati Gymnastics, Region 5, Junior A
Katie Fiorilli, Solon, Ohio/Gymnastics World, Region 5, Senior D
Morgan Hunker, Powell, Ohio/Universal Gymnastics, Region 5, Junior D
Paige Kovnesky, Archbold, Ohio/New Heights Gymnastics, Region 5, Junior A
Brooke Timko, Girard, Ohio/Olympic Dreams Gymnastics, Region 5, Senior B

Oklahoma
Katie Brown, Norman, Okla./Bart Conner, Region 3, Senior D
Carley Carter, Oklahoma City, Okla./Mat Trotters, Region 3, Senior D
Emily North, Oklahoma City, Okla./Victory, Region 3, Junior A

Oregon
Brooke Graham, Corvallis, Ore./Multnomah AC, Region 2, Senior D
Brice Mizell, Mill City, Ore./Athletic Edge, Region 2, Senior D

Pennsylvania
Anella Anderson, Washington Crossing, Pa./Central Bucks, Region 7, Senior D
Abigail Bensley, Malvern, Pa./AJS Pancott Gymnastics, Region 7, Senior C
Kelly Burak, Aliquippa, Pa./Arcadia, Region 7, Senior C
Jill Coyne, Edinboro, Pa./Olympic Dreams Gymnastics, Region 5, Senior C
Danielle Delaney, West Chester, Pa./Apollo-VA, Region 7, Junior D
Lauren Diggan, Sinking Spring, Pa./Berks Gymnastics, Region 7, Junior B
Jordan Gillette, Natrona Heights, Pa./X-Cel Gymnastics, Region 7, Senior A
Cheyenne Keller, Annville, Pa./Artistic Sports Academy, Region 7, Senior D
Myranda Marshall, Ephrata, Pa./Prestige-PA, Region 7, Junior C
Addie Modugno, Macungie, Pa./Silvia's, Region 7, Junior C
Sloane Smith, Bethlehem, Pa./Girls CO-OP Starbounders, Region 7, Senior B
Kirstin Stambaugh, York, Pa./Prestige-PA, Region 7, Senior D
Trinity Thomas, York, Pa./Artistic Sports Academy, Region 7, Junior A
Roxann Trachtenberg, Doylestown, Pa./Central Bucks, Region 7, Senior A
Natalie Wojcik, Douglasville, Pa./Silvia's, Region 7, Junior A

Rhode Island
Emily DeCesare, East Greenwich, R.I./NESA - MA, Region 6, Senior D

South Carolina
Kirsty Ellinger, Columbia, S.C./SC-Carolina, Region 8, Junior D
Angelina Giancroce, Aiken, S.C./GA-Haydens, Region 8, Senior A

South Dakota
Sarah Quinlivan, Sioux Falls, S.D./All American - SD, Region 4, Senior C
Meaghan Sievers, Gary, S.D./All American - SD, Region 4, Junior C

Tennessee
Mia Bargiacchi, Germantown, Tenn./TN-MemphisPoint, Region 8, Senior B
Ashliegh Edlin, Woodlawn, Tenn./TN-ClarksvilleElite, Region 8, Senior D
Meagan Oscar, Signal Mountain, Tenn./TN-GCC, Region 8, Junior D
Courtney Pickett, Brentwood, Tenn./TN-LetItShine, Region 8, Senior C
Ashley Thomas, Germantown, Tenn./TN-SEGA, Region 8, Senior C
Jaquie Tun, Chattanooga, Tenn./TN-GCC, Region 8, Junior C

Texas
Kiarra Alleyne, Houston, Texas/Stars TX, Region 3, Junior B
Emily Briones, San Antonio, Texas/Aerial Athletics, Region 3, Senior A
Kaelyn Cowan, Hewitt, Texas/Zero Gravity Hewitt, Region 3, Senior C
Alexandra Gutierrez, Houston, Texas/HGC JCC, Region 3, Junior B
Adeline Helland, Denton, Texas/Denton, Region 3, Junior D
Laura Leigh Horton, Houston, Texas/Stars TX, Region 3, Junior A
Eileen Imbus, San Antonio, Texas/Aerial Ath, Region 3, Junior D
Jamie Lewis, Plano, Texas/Metroplex, Region 3, Senior C
Rachel Ley, Trophy Club, Texas/Top Flight, Region 3, Junior B
Savanna Maradiaga, Tyler, Texas/Texas East, Region 3, Junior D
Courtney Middelkoop, Richardson, Texas/Richardson, Region 3, Senior A
Macie Miller, Frisco, Texas/Zenith Elite, Region 3, Junior B
Emily Rickman, Tyler, Texas/Texas East, Region 3, Senior C
Angela Rogers, Tyler, Texas/Texas East, Region 3, Senior A
Kayla Wofford, Lewisville, Texas/TX Dreams, Region 3, Junior C

Utah
Hailee Hoffman, Salt Lake City, Utah/Olympus UT, Region 1, Senior A
Sydney Townsend, North Salt Lake, Utah/Olympus UT, Region 1, Senior C

Virginia
Nevin Adamski, Virginia Beach, Va./Ocean Tumblers, Region 7, Junior B
Kourtney Chinnery, Suffolk, Va./World Class-VA, Region 7, Junior A
Delaney Garin, Fairfax, Va./Capital NGTC, Region 7, Junior A
Roya Shirley, Va. Beach, Va./Ocean Tumblers, Region 7, Junior D
Kari Willett, Gainsville, Va./Capital NGTC, Region 7, Senior C

Wisconsin
Autumn DeHarde, Sussex, Wis./LaFleur's, Region 4, Junior B
Lewa Evans, Milwaukee, Wis./Swiss Turners, Region 4, Senior C
Natalie Koehler, Kaukauna, Wis./Oshkosh Gymnastics, Region 4, Junior D
Alexandra McCarthy, Waukesha, Wis./Salto, Region 4, Senior B
Skyler Memmel, Dousman, Wis./M&M, Region 4, Junior D
Kate Mierow, Brookfield, Wis./Salto, Region 4, Senior A
Kiera Miller, Oshkoh, Wis./Oshkosh Gymnastics, Region 4, Junior C

 


Log in