Your Info
You Are Not Logged In.
Member Login
2021 Junior Pan American Games

Nov. 25-Dec. 5, 2021 - El Pueblo Arena - Cali, Colombia



Official Website
Photo Galleries


ARTISTIC GYMNASTICS
Women's Artistic Gymnastics

KAILIN CHIO

Las Vegas, Nev.
Gymcats Gymnastics

MADRAY JOHNSON

Dallas, Texas
WOGA

KATELYN JONG

Allen, Texas
Metroplex Gymnastics

TIANA SUMANASEKERA

Pleasanton, Calif.
West Valley Gymnastics


REPLACEMENT ATHLETES: Levi Jung-Ruivivar
Men's Artistic Gymnastics

TOBY LIANG

Roswell, Ga.
Roswell Gymnastics

COLE PARTRIDGE

Bountiful, Utah
USA Gymnastics World

VAHE PETROSYAN

Van Nuys, Calif.
Gymnastics Olympica USA

DAVID SHAMAH

McKinney, Texas
WOGA


REPLACEMENT ATHLETES: Caden Clinton | Caleb Melton | Fred Richard
Schedule
All times Eastern
Live Results

Friday, Nov. 26
  • 1:00 p.m. - Men's All-Around/Team Final & Event Qualifications - Subdivision 1
  • 5:30 p.m. - Men's All-Around/Team Final & Event Qualifications - Subdivision 2
Saturday, Nov. 27
  • 1:00 p.m. - Women's All-Around/Team Final & Event Qualifications - Subdivision 1
  • 5:00 p.m. - Women's All-Around/Team Final & Event Qualifications - Subdivision 2
  • 6:30 p.m. - Women's All-Around/Team Final & Event Qualifications - Subdivision 3
Sunday, Nov. 28
  • 1:00 p.m. - Men's Floor Exercise Final
  • 1:30 p.m. - Women's Vault Final
  • 1:30 p.m. - Men's Pommel Horse Final
  • 3:00 p.m. - Women's Uneven Bars Final
  • 3:00 p.m. - Men's Still Rings Final
Monday, Nov. 29
  • 1:00 p.m. - Men's Vault Final
  • 1:40 p.m. - Women's Balance Beam Final
  • 1:40 p.m. - Men's Parallel Bars Final
  • 3:10 p.m. - Women's Floor Exercise Final
  • 3:10 p.m. - Men's High Bar Final
News
Results
Men Women

Medals
         GOLD
    Men's Team
    Vahe Petrosyan - Men's All-Around
    Women's Team
    Katelyn Jong - Women's All-Around
    Toby Liang - Men's Floor Exercise
    David Shamah - Pommel Horse
    Tiana Sumanasekera - Women's Vault
    Madray Johnson - Uneven Bars

         Silver
    Kailin Chio - Women's All-Around
    Katelyn Jong - Women's Vault

         Bronze
    Toby Liang - Men's All-Around
    Kailin Chio - Uneven Bars


TRAMPOLINE

ZACHARY RAMACCI

St. John, Ind.
TwistStars Tumbling and Trampoline

ELIJAH VOGEL

Longmont, Colo.
Elevated Trampoline Sports Academy


REPLACEMENT ATHLETE: Ruben Padilla
Schedule
All times Eastern
Live Results

Friday, Dec. 3
  • 12:15 p.m. - Women's Syncro Qualification
  • 12:45 p.m. - Men's Synchro Qualification
  • 5:20 p.m. - Women's Individual Qualification
  • 6:40 p.m. - Men's Individual Qualification
Saturday, Dec. 4
  • 12:30 p.m. - Women's Syncro Final
  • 1:00 p.m. - Men's Synchro Final
  • 5:45 p.m. - Women's Individual Final
  • 6:20 p.m. - Men's Individual Final
News
Results
  • Women's Synchro Qualification
  • Men's Synchro Qualification
  • Women's Individual Qualification
  • Men's Individual Qualification
  • Women's Synchro Final
  • Men's Synchro Final
  • Women's Individual Final
  • Men's Individual Final


RHYTHMIC GYMNASTICS
Individual

SARAH MARIOTTI

San Diego, Calif.
Emerald City Academy of Rhythmic Gymnastics

NAYENNE POLLINI ASHENAFFI

Reseda, Calif.
Rhythmic Academy of Los Angeles


REPLACEMENT ATHLETES: Victoria Gonikman | Lauren Kramer
Group
IK School of Gymnastics


IRINA FESYUN

Aventura, Fla.

SOPHIA MILLER

Aventura, Fla.

ANGELINA MIRER

Hollywood, Fla.

NATALIA ORTIGOSA

Hollywood, Fla.

ALEXANDRA RYKOVA

Hollywood, Fla.
Schedule
All times Eastern
Live Results

Friday, Dec. 3
  • 10:00 a.m. - Individual All-Around Final Day 1 & Event Qualifications - Hoop & Ball
  • 4:30 p.m. - Group All-Around Final Day 1 & Event Qualification - 5 Balls
Saturday, Dec. 4
  • 10:00 a.m. - Individual All-Around Final Day 2 & Event Qualifications - Clubs & Ribbon
  • 4:30 p.m. - Group All-Around Final Day 2 & Event Qualification - 5 Ribbons
Sunday, Dec. 5
  • 9:00 a.m. - Individual Event Finals - Hoop & Ball
  • 10:10 a.m. - Group Event Final - 5 Balls
  • 11:30 a.m. - Individual Event Finals - Clubs & Ribbon
  • 12:40 p.m. - Group Event Final - 5 Ribbons
News
Results
  • Individual Qualifications (HP & BA)
  • Group Qualification (5 BA)
  • Individual Qualifications (CL & RB)
  • Group Qualification (5 RB)
  • Individual All-Around Final
  • Group All-Around Final
  • Individual Finals (HP & BA)
  • Group Final (5 BA)
  • Individual Finals (CL & RB)
  • Group Final (5 RB)